Річард Сент-Джон «8 рис характеру, які мають успішні люди» .

richard-sent-dzhon-8-rys-harakteru-yaki-mayut-uspishni-lyudyРічард Сент-Джон витратив більше десяти років на дослідження природи успіху, провівши інтерв’ю з 500 успішними людьми, включаючи Білла Гейтса, Річарда Бренсона і засновників Google. Він зібрав величезну кількість статистичних даних, формалізував їх і проаналізував зв’язку між різними характеристиками і успіхом. В результаті своїх досліджень Річард визначив 8 якостей, притаманних успішним людям, і представив свої висновки у наочній, доступній та ілюстрованій книзі.

Звичайно, ніяких чарівних рецептів миттєвого успіху не буває : герої дослідження Річарда дуже багато працювали (любов до роботи – це другий пункт з його списку), але ця необхідна умова не є достатньою – є ще 7 інших, про які ви дізнаєтеся з книги  «The 8 Traits Successful People Have in Common. 8 to Be Great» («8 рис характеру, які мають успішні люди.Велика вісімка»).

Четверта особиста якість, що об’єднує у всіх успішних людей, – вміння змушувати себе зробити щось необхідне. Знаменитий океанолог Девід Галло говорив: «Потрібно постійно долати себе. Це дуже важливо. Діяти фізично або ментально. Потрібно весь час себе примушувати, примушувати і примушувати».

Це вміння допомогло Вільяму МакДонаху стати одним з найвідоміших в світі архітекторів. «Коли я працюю над проектом, то не завжди знаю, яким буде кінцевий результат. Але я впевнений, що ми всі будемо змушувати себе працювати до тих пір, поки не доб’ємося успіху». Уміння змушувати себе працювати в спорті дозволило Силкен Лауманн стати чемпіонкою світу з веслування. Вона каже: «Для веслування у мене досить скромні дані: середній зріст і середня вага. Щоб перемогти інших сильних і великих одиночок, мені потрібна була якась перевага. Думаю, що важливу роль зіграла моя здатність змушувати себе викладатися на змаганнях».

Кріс Кілхем побував у найвіддаленіших куточках планети, займаючись вивченням трав і можливостей їх медичного застосування. «Я завжди долаю себе. Я не хлопець начебто Індіани Джонса, який виріс в дикому світі, тому мені доводиться змушувати себе їхати в ті місця, які я повинен відвідати, і брати участь в тих експедиціях, в яких я повинен брати участь».

Однак подолання себе – не те ж саме, що штовхання в черзі. Стів Шклер, генеральний директор компанії відпочинку та розваг Cobalt Entertainment, говорив: «Я за характером не надто наполегливий, але сам себе вмію долати». Мандрівник Бен Сондерс сказав: «Я не дуже енергійна і дисциплінована людина. Я швидше віддам перевагу плисти за течією. Але я дуже наполегливо змушую себе працювати і ставлю перед собою дуже напружені завдання».

Уміння долати себе допомагає переживати важкі часи і робити те, чого ми хотіли б уникнути. Еллі Девіс, відомий підприємець у сфері нерухомості, говорить: «Іноді я в поганому настрої. Я не хочу дзвонити якомусь клієнту знову і знову. Тоді я просто змушую себе робити це». Легендарний консультант з менеджменту Пітер Друкер узагальнив це дуже чітко: «Змушувати, змушувати і ще раз змушувати себе діяти. Тоді ви побачите результати».

Успішні люди вміють долати сором’язливість, сумніви і навіть страх. Вони долають кордони. Вони долають умовності. Вони долають очікування. І вони змушують себе робити те, чого вимагає від них життя. І в цьому сенсі вони відкривають для себе свої справжні можливості. Засновник Virgin Group Річард Бренсон говорив: «Чим би ви не займалися, завжди змушуйте себе працювати на межі можливостей. Я люблю долати себе і з’ясовувати, на що я дійсно здатний. Думаю, такий стиль життя приносить людям найбільше задоволення».

Так що долайте себе і змушуйте себе діяти.

«Я завжди мав змушувати себе дотягуватися до того, до чого раніше і не думав дотягнутися», – Джон Джірар, генеральний директор IT-компанії Clickability, великого виробника програмного забезпечення і послуг з управління інтернет-контентом.

«Змушуйте себе діяти. Будьте наполегливі. Не можна просто сидіти і чекати чогось від життя», – Леслі Вестбрук, консультант з маркетингу.

«Я змушую діяти себе, своїх співробітників, партнерів і взагалі всіх. Я вважаю, що це важливо. Тільки долаючи себе, ви піднімаєтеся на новий рівень можливостей», – Уоллес Елі, президент Crossey Engineering, великої американської інженерно-експлуатаційної компанії.

Долайте свою сором’язливість

Всі ми маємо один великий недолік, який нам необхідно долати: сором’язливість. Я не втомлююся дивуватися тому, як багато успішних людей страждають нею. Президент приватного некомерційного фонду TED Кріс Андерсон анітрохи не виглядає збентеженим, коли з трибуни звертається до тисяч людей, і все ж він говорив: «Я був сором’язливою дитиною і до сих пір страждаю цим недоліком». Еллі Девіс сказала якось: «Підлітком я була дуже не впевнена в собі і соромлива. Я все ховала в собі». Але вона змогла впоратися зі своєю сором’язливістю і стала видатним торговцем нерухомістю. Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар