Ревнощі партнера. Як себе вести

Ревнощі партнера. Як себе вести

«Ревнує – значить, любить» — цю та інші схожі приказки люди вигадують, щоби якось заспокоїти себе і виправдати поведінку своїх партнерів!

Ревнощі бувають різними і часом стають такими сильними, що призводять до руйнування стосунків. Ви можете думати, що партнер Вас любить, від чого і ревнує, тому намагаєтеся зрозуміти, як довести, що Ви йому не зраджуєте. Однак ревнощі не є ознакою любові, про що ми і розповімо в даній статті.

Ревнощі абсолютно не пов’язані з любов’ю. Вони базуються на інших почуттях. Спробуйте кохати людину і просто без причин її ревнувати.

У патологічного ревнивця теж практично відсутні причини для ревнощів, проте завжди є фактори, які змушують його думати про те, що його зраджують.

Порівняйте:

  • Ви кохаєте людину, сидите з нею вдома, дивитеся телевізор і приємно спілкуєтеся. У Вас виникає бажання її ревнувати?
  • Ви йдете зі своїм коханим (коханою), який подивився (подивилася) на іншу дівчину (хлопця), посміхнувся (посміхнулася)  офіціантці (офіціанту) або сказав (сказала) щось приємне  інший людині протилежної статі. В залежності від ступеня вашої ревнощів, Ви відчуєте якийсь дискомфортний стан. Зради не сталося, однак Ви вже відчули деякі ревнощі.

Таким чином, ревнощі абсолютно не говорять про те, кохає Вас партнер чи ні. У нього виникають інші почуття, які і примушують його ревнувати.

Тему ревнощів слід досконально розглянути, оскільки нерідко люди стикаються з патологічними її проявами, коли партнер ревнує мало не до кожного стовпа. Навіть у такій ситуації приходить втома від постійного з’ясування відносин.

І єдиною порадою, яку дають психологи, є те, що не потрібно виправдовуватися і що-небудь доводити ревнивцеві.

Навпаки, чим більше Ви виправдовуєтеся і доводите невинність, тим більше недовіри до себе викликаєте. А ревнивець в цей раз зможе заспокоїтися, проте не за горами буде черговий напад ревнощів.

Слід розуміти, якщо Ви хочете постійно з’ясовувати стосунки з партнером через його ревнощі, тоді постійно виправдовувайтесь перед ним. Однак, якщо Вам вже набридло цим займатися, тоді пора перестати що-небудь доводити, оскільки ревнивець тільки отримує задоволення від того, що його «жертва» нервує і намагається довести свою любов і вірність.

Ось чому влаштовуються чергові сцени ревнощів – щоби ще раз змусити партнера доводити свою відданість і любов.

Психологія ревнивця

Ревнощі – крайня форма егоїзму, коли один з партнерів вимагає від іншого, щоб той любив тільки його, і не сприймає відхилення від встановлених норм поведінки.

Ревнощі можуть проявлятися по-різному: від почуттів, який відчуває ошуканий коханець, до неспокою, яке виникає, коли один зауважує надмірну увагу до його коханої людині з боку представників його ж статі.

Приводи, що викликають ревнощі, можуть бути самими різними. Вони бувають як нормальними, так і патологічними, що існують лише в уяві ревнивця, який перебільшує або неправдиво інтерпретує поведінку об’єкта своєї любові.

Тим не менш в основі ревнощів лежить одна і та ж причина – страх того, що кохана людина або та, яка вважається коханою, може віддати перевагу іншому партнеру.

Ревнивець – абсолютний егоїст, який вважає свого партнера об’єктом, який не може мати свободи і власного життя. Щоби утримати цей об’єкт, він прагне помістити його у в’язницю ментальних законів, правил і заборон, за допомогою яких прагне зберігати психологічну тиранію.

Ревнива людина емоційно неврівноважена. Її поведінка відображає нездатність любити, адже насправді вона не любить того, до кого відчуває пристрасть, а лише шукає психологічного слугу, від якого буде отримувати енергію і контролювати його поведінку, почуття і дії, купуючи ілюзію впевненості в собі.

Ревнивець – порожня і невпевнена людина, якій необхідно заповнити свій внутрішній світ емоційним життям іншої людини. З точки зору кохання, любов, замість того, щоби бути спрямованою на іншу людину, людей або на весь світ взагалі, сфокусована тільки на неї саму.

Зазвичай ревнивець є абсолютним нарцисом, який думає, що його партнер, люди і світ існують тільки для того, щоб служити йому. Поведінка і характер ревнивої людини – це прояв глибокої проблеми, а саме нарцисизму, інфантильної поведінки. Така людина упевнена, що навколишній світ необхідний лише для того, щоб задовольняти її потреби.

Для нарциса існує єдина реальність – його власні потреби та думки. Він сприймає світ не об’єктивно, а пристосовує до себе відповідно своїм поглядам. Нарцис-ревнивець розглядає свого партнера, як ідеального слугу, рабство якого зачіпає не тільки фізичну і сексуальну сфери, а також область емоцій і уяви.

Маючи таку підсвідому позицію, практично неможливо утворити справжню пару.

Справедливим буде сказати, що ревнощі вбивають кохання, оскільки ні «кат», ні «жертва» не люблять один одного. Можливо, «жертва» спочатку любила, але надмірні вимоги «ката» в кінці кінців виснажують і спустошують її, вбиваючи всі почуття.

 Ревнощі партнера

Дуже часто людина може зіткнутися у своїх любовних відносинах з ревнощами свого партнера. В таких випадках, у залежності від того, наскільки сильно і люто інший партнер проявляє свою ревнощі, людина може відчувати себе щасливою або, навпаки, нещасливою, що відбувається частіше.

Ревнощі, як і будь-яке інше почуття, передаються всім людям, які пов’язані з їх виникненням. І той, кого ревнують, стає головною жертвою у всьому цьому процесі.

Багато хто задається питанням, чи можна щось зробити, щоб погасити ревнощі свого партнера. Але варто зрозуміти, що неможливо щось робити з почуттями іншої людини, якщо вона сама цього не захоче.

Як не можна змусити полюбити, так не можна змусити перестати ревнувати.

Все залежить від самої людини, а не від кого б то не було. Тому в боротьбі з ревнощами має неодмінно брати участь бажання самого ревнивця, який прагне жити вільно від подібних почуттів.

Людина, яку ревнують, повинна зрозуміти, що всі її дії, спрямовані на погашення ревнощів, будуть мати тимчасовий результат.

А іноді навіть самі благородні вчинки ще більше погіршують ситуацію, так як ревнивець може їх сприйняти як вірну ознаку невірності.

Тому робота по усуненню руйнівного почуття повинна проходити спільно, а не тільки з одного боку. Відомо, що причини ревнощів можуть бути різні, починаючи від відсутності почуттів і закінчуючи проекцією своєї поведінки на партнера в результаті того, що ревнивець сам зраджує.

Тому людині слід працювати саме з причинами виникнення цього почуття. Також необхідно працювати над самооцінкою і зайнятістю людини.

Найчастіше саме занижена самооцінка говорить людині про те, що її партнер може її зраджувати, а нудьга в результаті відсутності справ і постійних турбот може призводити до бажання зайнятися чимось цікавим, наприклад, поревнувати коханого партнера.

Треба пам’ятати, що процес по викориненню ревнощів повинен проходити комплексно. У ньому повинні брати участь не тільки ревнивець, який повинен розуміти, що його почуття руйнує стосунки, і бажати від нього позбавитися, але і його партнер, який своєю присутністю і підтримкою продемонструє свою вірність.

Звичайно, ревнивець може і сам впоратися з проблемою, без участі своєї другої половинки. Але саме присутність коханої людини дозволить йому швидше позбутися негативного почуття.

Самим головним у даному процесі є усвідомлення і бажання самого ревнивця. Якщо він не буде розуміти руйнівної сили своєї ревнощів і не буде прагнути позбавитися від неї, тоді ніякі методи і маніпуляції не допоможуть у вирішенні даного питання.

Як вести себе з ревнивцем?

Патологічні ревнощі дуже важко вирішити за один раз. Якщо Ви зіткнулися з подібним явищем з боку свого партнера, тоді слід розуміти, що Вам доведеться проявити мудрість і терпіння, щоби самотужки викорінити ревнощі.

І тут допоможуть поради, як себе вести з ревнивцем.

  • Спокій. Коли настає чергова сцена ревнощів, Вам слід залишатися спокійними. Ви не вперше стикаєтеся з ревнощами свого партнера, значить, для Вас така поведінка не є чимось незвичайним. Просто проявіть розуміння почуттів партнера, який в черговий раз чимось Вас запідозрив, не маючи на те підстав.
  • Перевод теми. Намагайтеся не обговорювати конфлікт, а переведіть розмову на іншу тему. Якщо партнера вдасться перемкнути, тоді він припинить Вас ревнувати.
  • Залишення ситуації. Якщо всі способи заспокоєння партнера залишилися марними, тоді скажіть йому, що Ви втомилися, хочете піти, а продовжите розмову з ним, коли він візьме себе в руки і охолоне. При цьому не хлопайте дверима, щоби не загострювати ситуації.
  • Відповідні ревнощі. Якщо Ваш партнер випадково затримався на роботі або від нього пахне парфумами протилежної статі, то самі влаштуйте йому прочухана так, як він це робить Вам. Нехай на своїй шкурі відчує, як це – необхідність виправдовуватися і доводити свою невинуватість.
  • Відкритість. Знаючи про патологічні ревнощів свого партнера, візьміть за звичку говорити йому, куди Ви йдете, з ким хочете зустрітися, коли повернетеся і т. д. Партнеру буде легше впоратися зі своїми емоціями, коли він володіє інформацією і ситуацією.
  • Доказ Вашої провини. Оскільки партнер бажає, щоби Ви доводили свою невинність і відсутність зради, переведіть розмову в таке русло, щоб це партнер доводив те, що Ви йому зрадили. Нехай приведе аргументи, які доводять, що Ви йому зрадили, а не доводити те, що Ви йому не зрадили.
  • Відсутність похвали в адресу представників іншої статі. Якщо Ваш партнер ревнивий, тоді ніколи не хваліть представників іншої статі в його присутності.
  • Загроза розлученням. Якщо партнер не може зупинитися в проявах своєї ревнощів, тоді пригрозіть розлучитися, якщо він буде далі Вас ревнувати без причин і доказів вашої зради.

Ефективним методом буде відвідування сімейного психолога, який допоможе вам обом розібратися в ситуації і вирішити вашу проблему. Якщо партнер погодиться, тоді Ви зможете позбутися від ревнощів, якщо будете відвідувати психолога разом.

Не доводьте свою невинність

Нерідко в житті людини бувають випадки, коли співрозмовник або навколишні звинувачують її в тому, чого вона не скоювала.

Тут не йдеться про щось кримінальне. Люди часто звинувачують один одного з різних причин: зрада, обман і т. д.

Але чи є ці звинувачення об’єктивними? Ось, що повинно хвилювати ту людину, яку звинувачують. Якщо Ви знаєте, що нічого не зробили такого, в чому Вас звинувачують, тоді Вам не потрібно виправдовуватися. Якщо Ви невинні, тоді не потрібно це доводити.

Вас звинувачують у тому, чого ви не робили, що не є правдою? Це проблема тієї людини, яка звинувачує Вас. Їй здалося, привиділося, і тепер вона звинувачує. Але Вам не потрібно відстоювати свою невинність.

Якщо Ви впевнені, що Вас звинувачують у тому, чого ви не робили, тоді просто стійте на своєму, а інша людина нехай сама розбирається зі своїми здогадками і домислами.

Не витрачайте свій час на те, щоби переконати партнера у своїй невинності. Вам достатньо всього лише один раз сказати те, що було насправді.

І якщо співрозмовник Вас не почув, то це його проблема, а не ваша.

По-перше, людина повинна довіряти, якщо має з вами якісь стосунки. І якщо ви їй говорите, що вона помиляється у своїх здогадках, значить, вона вам повинна повірити (адже не бачила, як Ви робили те, в чому Вас звинувачує; інакше була би права).

По-друге, ви не винні в тому, що іншій людині щось здалося, і вона всю провину за свої біди вона переклала на вас. Ви нічого не робили, у іншої людини немає доказів вашої провини.

На чому ґрунтуються її звинувачення? На тому, що їй щось здалося, а все інше вона додала уже від себе?

Підсумок

Якщо людина вирішила Вам не довіряти, тоді ви її не переконаєте. Ви можете сказати їй, що невинні. Але якщо вона вам не вірить, то це вже її проблема, тому що Ваш партнер сам у своїй голові вибудував ілюзію, де Ви зробили щось неприємне для нього. Але це не Ваша вина, а його.

І якщо він хоче Вас в чомусь звинувачувати, то нехай звинувачує. А в Вашій волі більше не спілкуватися з тією людиною, яка лише намагається зробити Вас винними, коли це не так. Не витрачайте свій час на людину, яка готова Вам не довіряти, аніж, навпаки, будувати міцні і довірчі відносини.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар