Рекомендації ВООЗ для населення у зв’язку з поширенням нового коронавірусу (2019-nCoV)

Рекомендації ВООЗ для населення у зв'язку з поширенням нового коронавірусу (2019-nCoV)

Основні запобіжні заходи для захисту від нової коронавірусної інфекції

Часто мийте руки

Часто мийте руки з милом і водою або використовуйте спиртовмісний засіб для розтирання рук, якщо ваші руки не сильно забруднені.

Навіщо це потрібно? Миття рук з милом і водою або використання спиртового засобу для рук усуває вірус, якщо він знаходиться на ваших руках.

Практикуйте гігієну дихання

При кашлі та чханні закрийте рот і ніс зігнутим ліктем або серветкою – негайно викиньте серветку в закрите відро і протріть руки спиртовим розчином або водою з милом.

Навіщо це потрібно? Закривання рота і носа при кашлі та чханні запобігає поширенню мікробів і вірусів. Якщо ви чхаєте або кашляєте в руки, ви можете забруднити предмети або людей, яких ви торкаєтеся.

Підтримувайте соціальну дистанцію

Дотримуйтесь відстань не менше 1 метра (3 фути) між собою та іншими людьми, особливо тими, хто кашляє, чхає і має лихоманку.

Навіщо це потрібно? Коли хтось, хто заражений респіраторним захворюванням, таким як 2019-nCoV, кашляє або чхає, він виділя маленькі крапельки, що містять вірус. Якщо ви знаходитесь занадто близько, ви можете вдихнути вірус.

Уникайте дотиків до очей, носа і рота

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, які можуть бути заражені вірусом. Якщо ви торкаєтеся своїх очей, носа або рота забрудненими руками, ви можете перенести вірус з поверхні на себе.

Якщо у вас висока температура, кашель і утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою якомога швидше

Повідомте свого лікаря, якщо ви подорожували в районі в Китаї, де повідомлялося про 2019-nCoV, або якщо ви були в тісному контакті з кимось, хто подорожував з Китаю і має респіраторні симптоми.

Навіщо це потрібно? Кожен раз, коли у вас є лихоманка, кашель і утруднене дихання, важливо негайно звернутися за медичною допомогою, так як це може бути пов’язано з респіраторною інфекцією або іншим серйозним станом. Респіраторні симптоми при лихоманці можуть мати цілий ряд причин і в залежності від вашого особистого анамнезу подорожі і обставин, 2019-nCoV може бути одним з них.

Якщо у вас є легкі респіраторні симптоми і ви не перебували в Китаї або в межах Китаю

Якщо у вас є легкі респіраторні симптоми і ви не подорожували в Китай або в межах Китаю, ретельно дотримуйтесь елементарної гігієни дихання і гігієни рук і залишайтеся вдома, поки ви не видужаєте, якщо це можливо.

В якості загального запобіжного заходу, практикуйте загальні гігієнічні заходи при відвідуванні ринків живих тварин, вологих ринків або ринків продуктів тваринного походження

Забезпечте регулярне миття рук з милом і питною водою після дотику до тварин і продуктів тваринного походження; уникайте дотику до очей, носа або рота руками; і уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження. Суворо уникайте будь-яких контактів з іншими тваринами на ринку (наприклад, бродячими кішками і собаками, гризунами, птахами, кажанами). Уникайте контакту з потенційно забрудненими відходами тварин або рідинами на грунті або в конструкціях магазинів і ринкових об’єктів.

Уникайте вживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження

Поводьтеся з сирим м’ясом, молоком або органами тварин з обережністю, щоб уникнути перехресного забруднення сирими продуктами, відповідно до практик безпеки харчових продуктів.

Захистіть себе та інших від можливості захворіти

По матеріалам: www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

three × 4 =