Ранкова зарядка для вен і зв’язок

rankova-zaryadkaВправа для стимуляції венозного кровообігу в нижніх кінцівках і профілактики утворення в них тромбів. Чоловіки починають з правої ноги, жінки – з лівої. Вигинаючи носок ступні вгору, на себе, з силою витягніть ахіллове сухожилля (п’яти тягнуться вперед). Рухи ступнів виконуйте поперемінно, затримуючись у фазі максимального напруження, потім розслабляючись. Якщо в процесі вправи виникла судома в ступні, інтенсивно потягніть руками пальці ніг вгору, можна також за силою витягнути носки ніг, поки судома не пройде.

Вправа на розтяжку. Коли ми спимо, наші зв’язки відпочивають в скороченому стані, тому у деяких людей вранці виникає відчуття “задерев’янілості” всього тіла. Щоб цього не траплялося, треба виконувати хоча б кілька рухів на розтяжку зв’язкового апарату.

1. Лежачи на спині повільно потягніться правою ногою, потім лівою, повторіть поперемінно кілька разів. Зробіть кілька обертальних рухів стопами. Потім потягніться руками вгору. Робіть все, не поспішаючи, намагаючись отримувати від рухів задоволення. Тепер одночасно потягніться руками вгору, ногами – вниз.

2. Лежачи на спині, зчепіть руки в замок долонями назовні і повільно витягніть їх нагору. Поверніться на лівий бік, прогніться, намагаючись витягнутися в струнку, і 2-3 рази пружинисто потягніться. Руки повинні бути за потилицею, яка максимально відтягується по тому. Потім виконайте вправу на правому боці. Повторіть 4-6 разів у кожну сторону.

3. Лежачи на спині, витягніть руки в сторони-вгору. Роблячи глибокий вдих, відірвіть спину від постелі якомога вище, тягніться грудьми вгору. На видиху опустіться на постіль. Повторіть 6-8 разів.

Тепер поверніться на правий бік і вставайте з ліжка з правої ноги. Встаньте на носочки, підніміть вгору руки і з задоволенням потягніться.

Нехай вранці у вас завжди знайдеться хвилинка, щоб з радістю зробити щось корисне для свого тіла.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

2 × 2 =