Ранкова практика від Далай-лами, щоб день пройшов чудово

Ранкова практика від Далай-лами, щоб день пройшов чудово
Як зазвичай починається ваш день?

Якщо ви такий же, як і більшість з нас, то ранок у вас починається з того, що ви намагаєтеся витягнути своє тіло з ліжка. І виходить це зробити тільки після того, як ви кілька разів перевстановите сигнал будильник.

Але існує набагато кращий спосіб. А що, якщо замість того, щоб думати про наступаючий день з тривогою і страхом, ми приймемо його з вдячністю і добротою? Що, якщо ми пообіцяємо собі докласти максимум зусиль, щоб зробити наступаючий день кращим?

Ви здатні на це? Ви могли б бути добрішими і співчутливішими до інших людей?

Далай-лама вважає, що так. Ось як він рекомендує вам почати свій ранок:

“Щоранку, прокинувшись, думайте про те, як вам пощастило, що я прокинувся, що я живий, що у мене є дорогоцінне людське життя, і я не збираюся його витрачати марно. Я хочу направити всі сили для свого розвитку, для допомоги іншим людям, для досягнення просвітлення на благо всіх істот. У мене будуть тільки добрі думки по відношенню до інших, я не збираюся сердитися або погано думати про оточуючих мене людей. Я збираюся принести іншим людям стільки користі, скільки зможу”.

Дійсно, це виглядає чудовим початком дня. Розвинути цей позитивний навик вам допоможуть заняття медитацією.

Ось 6 кроків, які ви можете використовувати щоранку для формування доброго ставлення до себе і до навколишнього вас світу.

1. Знайдіть зручну позицію. Ви можете зручно влаштуватися на стільці, або подушці, прийнявши положення лежачи.

2. Розслабте своє тіло. Постарайтеся його відчути, звільнитеся від фізичної напруги. Просто дихайте.

3. Відчуйте своє дихання. Слідкуйте за його природним потоком, не роблячи для цього ніяких зусиль. Зверніть увагу, де саме ви відчуваєте дихання на своєму тілі.

4. Будьте добрі до свого розуму. Так, у вас будуть виникати думки, і ваш розум може блукати десь далеко. Це природно, і відбувається з усіма. Просто прийміть цей факт і знову сконцентруйте свою увагу на диханні.

5. Зберігайте зосередження на диханні протягом 5-7 хвилин. Це все, що від вас вимагається.

6. Завершення. Через кілька хвилин знову перевірте свої фізичні відчуття, вдихніть і звільнитеся від будь-якої напруги на видиху.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар