Питання, яке здатне зробити справжній переворот в мисленні

Питання, яке здатне зробити справжній переворот в мисленні

«Коли учень готовий, вчитель з’явиться сам. Коли учень дійсно готовий, вчитель зникне»

Лао-цзи

У 2008 році я, як і багато інших, втратила роботу і протягом майже двох років перебивалася випадковими заробітками. Я намагалася зберегти свій будинок. В той час моєю опорою і підтримкою була Ліза Гулд, моя подруга і фінансовий радник, пише у своєму блозі Сінді Янтис.

Ми часто обговорювали різні альтернативні варіанти, проте я буквально чіплялася за своє житло. Я відчувала себе невдахою, яка була не здатна зберегти власний будинок.

Ліза сказала: «Чому б тобі не налаштуватися на успіх замість того, щоби захищатися від провалу?»

«Почекай, що? Повтори, будь ласка», – сказала я з подивом.

«Чому б тобі не налаштуватися на успіх замість того, щоби захищатися від провалу?»

Я до сих пір пам’ятаю, де я сиділа, коли почула ці слова. В моєму тілі щось сталося. Я відчула, як кров прилила до мого обличчя. Я стрепенулася, немов у мене з’явилося безліч можливостей. В моєму мисленні стався зсув.

Причина, по якій це справило на мене такий сильний вплив в той момент, полягає в тому, що я була готова почути і прийняти ці слова.

Саме тоді відбувається зрушення в мисленні. До тих пір, поки вона мені цього не сказала, я не помічала, що я насправді роблю, а саме: намагаюся, як божевільна, захиститися від провалу.

Це схоже на спроби зупинити кровотечу лейкопластиром, який не тримає. Ви постійно перебуваєте в стані сорому і страху. «А що ж скажуть інші люди?» – думаєте ви і продовжуєте чекати підступу. Це болюче замкнуте коло, що призводить до загибелі. Ви відчуваєте себе невдахою.

Оскільки те, на чому ви зосереджені, здатне розширюватися, спроби захиститися від провалу фокусують вашу увагу на наближенні провалу.

Настрій на успіх. Він має на увазі оцінку сьогодення, очікування майбутнього, скорочення втрат і подальше просування; не повинно бути кайданів, що стримують вас. Це усвідомлення того, що ваші обставини не визначають вас. Важливі кроки, які ви робите, щоб впоратися з ними. Настрій на успіх обертається навколо наміру. Коли ви маєте намір домогтися успіху, він не змусить себе чекати.

Гарі Зукав (Gary Zukav)  у своїй книзі «The Seat of Soul» пише: «Ви створюєте реальність власними намірами». Отже, якщо ваш намір – захищатися від провалів, значить, ви будете перебувати в цьому стані. Якщо ваш намір – завжди робити вибір, який призводить до самореалізації й успіху, тоді ви будете жити в цьому стані.

Тоді це кардинально змінило все в моєму житті. Буквально в той момент мій будинок перетворився в опори, цеглу і будівельний розчин. Ці слова позбавили мене від емоцій, до яких я так прив’язалася.

Емоції – це те, що пов’язувало сором і страх перед невдачею. У мисленні, спрямованому на успіх, це стало тим, що звільнило мене.

Було важко? Ну як сказати. Мені потрібно було пережити продаж будинку. Як тільки це сталося, я відчула себе так, немов позбулася ланцюгів, які стримували мене в багатьох відношеннях. Коли ваше мислення змінюється, те ж саме відбувається і з вашим життям.

Я часто нагадую собі слова Лізи і ділюся ними з тими, хто потребує допомоги. Я повністю їх усвідомила і прийняла. Вони стали моєю мантрою в роботі, у відносинах, у всьому.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар