Психологи розповіли, з якою кількістю дітей мамам справлятися найважче

Психологи розповіли, з якою кількістю дітей мамам справлятися найважче
Американські вчені провели цікаве дослідження, яке дозволило з’ясувати, мами з якою кількістю дітей найчастіше стикаються з труднощами материнства.

В рамках експерименти було опитано понад 7 тисяч мам, в середньому рівень стресу учасниць за шкалою від 1 до 10 склав 8,5.

Жінки переживають за дуже великою кількістю приводів: фінансове благополуччя, кар’єра, домашні обов’язки, діти. При цьому чоловік сприймається багатьма учасницями, як чергова дитина, яка вимагає не менше уваги і турботи. У цьому зізналися 46% учасниць.

72% респонденток розповіли, що сімейне життя вкрай негативно позначається на їх нервовій системі, 75% – переживали через власне прагнення бути найкращою мамою у всіх сферах, 60% засмучувалися через те, що нічого не встигають, а 90% були незадоволені своїм зовнішнім виглядом і спортивною формою.

Також вчені помітили, що перфекціонізм часто мучив мам з одним або двома дітьми, а у власниць трьох він досягав свого піку. Саме мами трьох малюків найчастіше зізнавалися в тому, що живуть на межі нервового виснаження.

Парадоксально, але факт: мамам з великою кількістю дітей (більше трьох) раптово стає легше саме в моральному плані. Вчені припускають, що через брак часу багатодітним мамам просто ніколи думати про ідеали і вже тим більше прагнути до них.

Коли дітей стає більше трьох, світогляд мами різко перебудовується. Вона починає чітко усвідомлювати, що дійсно важливо, набуває нову ступінь впевненості в собі і злегка відпускає ситуацію, – розповідає багатодітна мама і психолог Джанет Тейлор.

За спостереженнями психологів, найбільше на багатодітних мам тисне відсутність часу на себе. Причому мова тут не про похід в кафе або салон краси, деяким банально ніколи сходити в душ. У такій ситуації жінці важливо навчитися розставляти пріоритети, і іноді навіть відмовляти дітям і чоловікові в певних речах заради власного комфорту.

Оцініть статтю
Додати коментар