Психологи розповіли, як думати про їжу, щоб худнути

Психологи розповіли, як думати про їжу, щоб худнути
Все частіше медики говорять нам про шкоду переїдання, адже це призводить не тільки до набору зайвої ваги, але і до інших небезпечних захворювань. Всього, за даними ВООЗ, починаючи з 1975 року, в світі вже потроїлася кількість людей з ожирінням.

Фахівці з Єльського університету переконані, що наш вага залежить не тільки від того, що ми їмо, але ще і від того, як саме ми думаємо про їжу. У зв’язку з цим вони склали 4 нескладних уявних прийоми, які покликані перемогти звичку переїдати. Деякі з них показали непогану ефективність.

Погані думки про нездорову їжу

В рамках одного з експериментів учасники повинні були 6 секунд дивитися на картинку однієї страви і міркувати про те, що їм в ній не подобається. Причому це необов’язково стосувалося калорійності, можна було думати про текстуру або смак. Потім добровольці повинні були оцінити рівень своєї тяги до цієї страви. Виявилося, що вона була на 20% менше в порівнянні з контрольною групою. Це говорить про те, що ви самі може вселити собі, що заборонений плід – не такий вже смачний, як здається.

Позитивні думки про правильну їжу

Тут все з точністю навпаки. Учасників просили все ті ж 6 секунд дивитися на блюдо і думати про його хороші якості. Це також спрацювало, оскільки тяга до цієї їжі зросла відразу на 14%. Звідси випливає, що уважно зосередившись на процесі вибору їжі всього на 6 секунд і обдумавши його хороші і погані сторони, ви серйозно збільшуєте ймовірність вибрати саме правильне і здорове блюдо.

Тренування мозку

У рамках свого експерименту дослідники з Йєля намагалися з’ясувати, чи можна заздалегідь навчити мозок вибирати виключно правильну їжу. Групу добровольців попросили прочитати кілька статей про шкоду фаст-фуду, а потім ще 15 хвилин поміркувати про те, якої шкоди їх здоров’ю приносить така їжа. В цей же час вони ще й переглядали фото різноманітних висококалорійних страв. Опісля всіх учасників попросили зробити вибір між хорошою і поганою стравою, і в експериментальній групі правильну їжу вибрали майже на 8% більше добровольців, в порівнянні з контрольної.

Прагнення до правильного харчування

Попередній досвід фахівці також «перевернули», щоб з’ясувати, чи можна таким же чином розвинути в собі прагнення до правильного харчування. Всі добровольці прочитали кілька наукових статей про користь правильної їжі, дивилися фото салатів і фруктів і намагалися думати про них добре. У підсумку, на 5,4% більше випробовуваних з контрольної групи схилилися до вибору правильної страви.

Може здатися, що всі описані експерименти не такі переконливі, але за підсумком проведення їх всіх, кожен з учасників повинен був вибрати для себе фінальне страва, і в середньому кожен доброволець з’їв у цей момент на 107 калорій менше звичайного. Ефект на обличчя.

Ми можемо порівняти цей ефект з успіхами багатьох вже існуючих методик боротьби з ожирінням, але відмінність нашої в тому, що вона дає результат за дуже короткий час. Навіть якщо ви будете думати про вибір своєї їжі всього один раз в день, то в майбутньому це може допомогти позбутися кількох зайвих кілограмів, – розповідає куратор дослідження, психолог Еді Кобер.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар