Психологи: дарувати подарунки приємніше, ніж отримувати

Психологи: дарувати подарунки приємніше, ніж отримувати
Психологи встановили цікаву закономірність. Виявилося, що радість, яку ми відчуваємо від тієї чи іншої події, зменшується в міру повторення цієї самої події. За це відповідає механізм так званої гедоністичної адаптації, коли після бурхливої радості психіка все одно приходить у свій початковий стан. Але і в цьому правилі є винятки.

Вони стосуються дарування подарунків. При цьому радість під час піднесення комусь сюрпризу, триває набагато довше, ніж передбачалося. До такого висновку прийшли вчені з північно-західного університету і школи Бута Чиказького університету після проведення відразу двох експериментів.

У першому група студентів (96 осіб) щодня протягом п’яти днів отримували по 5 доларів. Причому половині випробовуваних запропонували витратити ці гроші на себе, а другій половині – на незнайому їм людину. І в кінці кожного дня кожен повинен бути осмислити свій досвід і зрозуміти, що він при цьому відчуває.

У підсумку психологи помітили певну закономірність – всі учасники стартували приблизно на однаковому рівні щастя, а ось потім починалися розбіжності. Тих, хто віддавав гроші, щастя не покидало, і залишалося настільки ж сильним, як і в перший раз. А ось у людей, які втратили гроші на себе, емоції знижувалися протягом експерименту.

У другому експерименті участь взяла більша кількість людей (502), які грали у відому всім гру «Слова». За кожен виграний раунд учасник отримував 0,05 доларів, які міг витратити на свій розсуд. Потім всі учасники також ділилися своїми почуттями та емоціями. І знову відчуття щастя у тих, хто віддавав гроші, падало набагато повільніше в порівнянні з тими, хто витрачав їх на себе.

В ході більш глибоко аналізу результатів вченим вдалося виключити деякі додатково впливаючі фактори (на кшталт «кому дарувати подарунок» або «немає часу на шопінг»). Але на головні висновки ніщо так і не виявило істотного впливу.

Тому, якщо ви давно не відчували відчуття щастя, тепер ви знаєте, що робити. Почніть ділитися з людьми, і не тільки подарунками, а й іншими проявами уваги.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар