Психологія відносин між чоловіком І жінкою

Психологія відносин між чоловіком І жінкою

Ця стаття розповість Вам про психологію відносин між чоловіком і жінкою. Про те, на чому засновані відносини. Чому деякі чоловіки заводять коханок. І як створити і зберегти гармонійні відносини між чоловіком і жінкою.

Відносини між чоловіком і жінкою: точка зору психології

Насправді відносини – це рай і пекло одночасно. Вони дають ні з чим не порівнянне щастя. Вони ж віднімають всі сили і вимотують як чоловіка, так і жінку. А все тому, що відносини дуже часто розглядаються неправильно одним або обома партнерами. Насправді зовсім різні за характером люди можуть побудувати відносини воістину ідеальні. Їм просто потрібно знати, що вони готові дати своєму партнерові. І що вони хочуть від партнера отримати.

Різниця світовідчуття партнерів

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою безсумнівно відрізняється від поняття цієї ж жінки про стосунки. Але чому? Адже цілі відносин у обох однакові:

 • Фізичне задоволення
 • Духовне зростання і розширення світогляду
 • Створення сім’ї та народження дітей
 • Суспільне становище і статус
 • Фінансова стабільність
 • Моральна підтримка

Корінь проблеми не в цілях. Навіть, якщо зараз жінка хоче дітей, а чоловік – ні, пройде деякий час і він теж захоче. І так у всьому – тому, що всі ці пункти необхідні людині для гармонійного і щасливого існування. От тільки чоловік і жінка по-різному бачать шляхи досягнення цих пунктів.

Психологічний комфорт

На жаль, але у відносинах в першу чергу працює егоїзм. Психологія стверджує, що чоловіки у відносинах з жінками часто бояться бути використаними. Тому, що їм вселяли в дитинстві про незрозумілий вічний “борг” перед усім світом. І що він вічно зобов’язаний його віддавати.

Маленька дівчинка теж завжди слухає, що “он тому хлопчикові потрібно посміхнутися, тоді він поділиться цукеркою”. І що місце жінки на кухні, а щастя на світі взагалі не існує. Природно, доросла жінка, сама не знаючи навіщо, весь час намагається «витягнути» зі свого чоловіка якомога більше. Всіма силами. Інакше, як їй здається, він буде користуватися нею безкоштовно.

І ось психологія відносин між чоловіком і дівчиною зводиться до того, що кожен тягне ковдру на себе. Партнери відчувають себе комфортно тільки знаючи, що отримав більше, ніж віддав.

Але справжнє кохання – це віддача. Тому навіть засновані на справжньому почутті відносини розвалюються.

Чоловіче  «так» і жіноче «ні»

Обидві статі через свої особливості, виховання, потреб по-різному будують спілкування. Але психіка – тонка штука. І однакові установки у всіх діють по-різному.

Чоловік «повинен» домагатися жінку, в деякому сенсі змушувати її бути щасливою. Як би через її «не хочу». Ось жінка і зображує недоторку і впертість, навіть коли не потрібно. Навіть на шкоду відносинам. Їй це “вбито” в мізки суспільством, але вона не знає про це.

Чоловік по суті мисливець. Але Ви бачили мисливця, який тільки полює, і все? Не спить, не їсть, не займається любов’ю, не читає і не ходить гуляти – а тільки полює?! Іноді чоловік вступає в гру в “уламування”. Іноді – ні. Він і не зобов’язаний прислухатися, чи зображує дружина відмову або дійсно не хоче чогось.

Ситуація ускладнюється тим, що як тільки жінка перестане «протистояти» чоловікові, він сприйме її як доступну і нудну. Навіть, якщо вони багато років разом. Це йому вселено суспільством, але він про це не знає.

Коли відносини будуються не за типом «я – для щастя з партнером», а по шаблонам, вони руйнуються. І ніхто не винен, що не зміг вчасно зрозуміти абсурдність свого сприйняття. Взагалі, психологія чоловіка у відносинах з жінкою трохи програє. Чоловік частіше втомлюється від труднощів, йому простіше просто все кинути і піти. Жінка здатна винеси більше перипетій, але вона часто сама не помічає, що їх же і створює.

Що таке свобода

Так вже виходить, що психологія відносин між чоловіком і жінкою прагне до свободи. А що таке свобода у відносинах – партнери не знають.

Дружині здається, що вона може вільно витрачати гроші чоловіка. Чоловікові – що він може спати з ким захоче. У підсумку всі залишаються з розбитим серцем і втрачують свободу своєї особистості взагалі.

Якщо розбирати психологію відносин між чоловіком і жінкою, з’ясується, що щастя – в посвяченні себе іншому. Зі збереженням своєї свободи. Це виглядає ось так:

 • Обидва уважні один до одного, можуть відкласти свої справи, щоб вислухати один одного
 • Обидва мають свою справу, захоплення, хобі
 • Партнер допомагає партнеру досягти нових висот в кар’єрі, в соціальному статусі, не вимагаючи за це плати – просто пишаючись успіхами коханого
 • Партнери завжди вдячні своїм зусиллям в ім’я відносин, своїм жертвам, своїм помилкам
 • Партнери мають право на свій час – вона йде з подругою в кіно без чоловіка; він йде з друзями лагодити машину, а вона не телефонує йому кожні п’ять хвилин
 • Партнери ділять обов’язки: він миє посуд, щоб їй було легше, вона почистить його взуття, щоб він встиг на роботу
 • Всі зусилля у відносинах оцінюються з боку користі для партнера: чи варто купувати вудку, якщо у дружини немає теплих чобіт? Чи потрібен манікюр, якщо в холодильнику немає м’яса?
 • Партнери постійно долають себе, вчаться довіряти і виконувати свої обіцянки

А якщо чоловікові здається, що його свобода в розпусті, то він заводить коханку, і ще й звинувачує дружину, що вона його не втримала.

Хоча психологія відносин між чоловіком і його дружиною проста: того, хто не хоче йти, не можна забрати. Той, хто хоче щастя, буде працювати заради його досягнення.

Чому чоловіки заводять коханок

Не всім зрозуміла психологія відносин чоловіка з коханкою. Йому самому іноді не зрозуміло. Рідко, дуже рідко буває, що він просто без розуму закохується в іншу і йде до неї, розуміючи, що не може більше бути зі своєю дружиною. Але найчастіше сценарій зовсім інший:

 • Чоловік зрадою ламає стереотип, що заподіює йому страждання – що він від народження зобов’язаний терпіти дружину
 • Чоловік втомився від життєвих труднощів; коханка дає відчуття зняття відповідальності
 • Дружина по-справжньому запустила себе і поруч з нею чоловік відчуває, що в’яне
 • Чоловік хоче підвищення статусу серед інших чоловіків – ознака крутості мати коханку
 • Чоловік не збирався намагатися заради відносин з самого початку і йому наплювати на свою дружину
 • Чоловікові подобається обманювати відразу двох жінок – ось такий він фатальний красень!

І психологія чоловіка у відносинах з коханкою стає як би звільненою. Це тимчасово – потім він заплутається в брехні і почне страждати від манії переслідування. Але він цього ще не знає.

Він знімає з себе право вирішувати проблеми і залишає собі право піти, якщо захоче. Він отримує багато сексу – і думає, що саме цього йому і не вистачало. Він легко віддає, тому що думає, що віддає через свою щедрість. Сп’янілий відсутністю проблем, він дозволяє маніпулювати собою ще сильніше. Коли він “прокинеться”, зазвичай він вже нікому не потрібен.

Тому повинно бути зрозуміло, що вся психологія відносин між чоловіком і його жінкою повинна бути спрямована на досягнення щастя. А щастя досягається через подолання труднощів. Партнери у відносинах не хочуть розвиватися, тому що не розуміють, як це робити.

Але ж все так просто! Кохайтете свого партнера — і намагайтеся зробити його щасливим. Навіть, якщо іноді не хочеться напружуватися.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

six + eighteen =