Психологія бідності: в чому вона виражається і як від неї позбутися.

psyhologiya-bidnostiНапевно, тільки олігархи не хотіли б поліпшити своє матеріальне становище. Решта не відмовилися б мати більше грошей. І вже зовсім точно ніхто не мріє про бідність.

Отже, ми, прості смертні, хочемо мати гроші. Одні ганяються за ними, інші просто марять, лежачи на дивані. Комусь вдається розбагатіти, а хтось до останніх днів ображається на життя. На жаль, гроші не бігають за нами, це нам доводиться їх добувати.

А, може бути, ми самі не хочемо змінювати своє життя? Можливо, багатовікова «мудрість» стверджуюча, що чесна людина повинна бути бідною, так глибоко вкоренилася у свідомості, що ми мимоволі уникаємо грошей? Давайте розбиратися разом.

Скільки коштує час?

Ще 25 років тому існувала традиція зустрічати і проводжати гостей на вокзалі або в аеропорту. Часи були іншими, тоді робочий час дійсно нічого не коштував і люди без коливань відпрошувалися з роботи і кидали всі свої справи, щоб виконати цей обов’язок.

У тих пір спливло багато води, вільного часу помітно поменшало, але звичка збереглася. Хочу вам сказати, що багаті люди особисто зустрічають тільки коханих жінок, батьків або дуже значущих людей. В інших випадках вони довіряють цю процедуру водієві або пропонують скористатися таксі.

Ще приклад. Ви уважно стежите за знижками і намагаєтеся купувати все по дешевці. Багаті теж люблять знижки, вірніше, вони люблять гроші і не хочуть з ними розлучатися, особливо коли розуміють, що ціна не відповідає якості. В даному випадку різниця між бідними і багатими в тому, що перші не шкодують часу. Вони можуть місяцями вичікувати знижку, їхати в інший кінець міста і радіти зекономленій сотні гривень.

Виходить, що гроші зекономлені в обмін на час. Тепер розділіть сотню гривень на витрачений час і отримаєте суму, в яку оцінено годину. Ми не говоримо про пенсіонерів, у яких часу більше ніж достатньо. Якщо мова йде про працюючу людину, вартість часу знижується кожен раз, коли він витрачається на подібні спроби заощадити.

Багата людина володіє інтуїтивним знанням того, коли можна шукати знижки, а коли варто поберегти час.

Ясна річ, що бідний скаже: «Дайте мені купу грошей і я теж буду кидатися грошима». У тому й річ, що ніхто нікому нічого не дає, все доводиться брати самим. Якщо ви радієте від маленьких фінансових досягнень, ви не зважитеся брати більше, навіть якщо трапиться нагода. Ймовірно, ви на цю можливість не звернете уваги, тому що будете зайняті добуванням «маленьких шматочків».

Стеля доходів

Уявіть, що ви плануєте покупку автомобіля або дачі, або машину. Ви можете вже зараз купити якусь машину, але подобається вам інша, грошей на яку поки не вистачає. Як поступите ви? Виберете безпеку і «протягнете ніжки по одягу»?

Так поступає більшість людей – порівнюють свої потреби з доходами. Ми не віримо, що можемо заробляти більше, хоч і мріємо бути багатими. Передбачливість і так звана життєва мудрість не дозволяють складати плани на майбутнє, в якому буде більше грошей. Можна сказати, що це погляд вниз і в минуле.

Людина, готова до матеріальної забезпеченості, теж виходить з реальних доходів, але активно розширює межі можливостей. Так, це пов’язане з ризиком, але цей погляд спрямований вгору і вперед. Небезпека змушує мобілізуватися і подолати перешкоди.

Спробуйте чинити так само, купуючи речі, які трохи дорожче тих, які ви можете собі дозволити. Вам доведеться докласти зусиль, але ви обов’язково зумієте заробити відсутню суму. Просувайтеся невеликими кроками і незабаром ви виявите себе в сегменті хороших речей і гідних доходів.

Якщо ж ви не можете змусити себе переступити цей поріг і завжди намагаєтеся купити подешевше, у вас свідомість бідняка. Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар