Тренінги

Напевно, складно уявити собі людину, яка не має абсолютно ніяких проблем. Хтось намагається перемогти самотність, інші – впоратися з проблемами на роботі або розібратися з самим собою.

Іноді людина не може сама зрозуміти причини власних проблем, відчуваючи особисту  неповноцінність, стаючи найнещаснішою істотою день за днем. Справитися з подібними проблемами допомагають особистісні тренінги.

Що представляють собою психологічі тренінги особистісного зростання?

Подібні програми допомагають людям розібратися з власними проблемами і знайти вихід з будь-якої скрутної ситуації. Як правило, вони проводяться в групах. Завдяки цьому людина бачить, що вона не наодинці бореться з тим, що її гнітить, і кожна проблема має рішення: достатньо лише докласти зусиль в потрібному напрямку.

Після проходження психологічного тренінгу більшість людей відчувають емоційний сплеск, бажання змінити власне життя в кращу сторону. При цьому все ж головне завдання подібної системи полягає не в піднятті життєвого тонусу, а в подоланні конкретної проблеми в житті людини.

Особистісний ріст і розвиток безпосередньо пов’язані один з одним. При цьому помилково припускати, що для цього достатньо сплатити за одержану систему зрушень: позитивні зміни прийдуть у ваше життя тільки тоді, коли ви будете за це боротись.

Завдання тренінгів особистісного зростання полягають у створенні атмосфери, яка сприяє вирішенню ваших проблем, розкриття потенційних можливостей. При цьому в майбутньому все залежить від бажань людини ії готовність змінити власне життя. Надати гарантій вам ніхто не зможе, адже в кінцевому підсумку все залежить виключно від вас. Проте ознайомитися з відгуками людей, що пройшли програму, і дізнатися, як тренінги сприяли зміні життя, можна в будь-який момент.

Програма тренінгу особистісного зростання в першу чергу починається з визначення мети. При цьому вам пропонують розібратися, що вам необхідно насправді. У чому причина ваших проблем, яким чином можна найефективніше її вирішити? Наступний етап – вибір спрямованої програми, яка допоможе опрацьовувати певну сторону вашої особистості: підсвідомість, емоційна сфера людини, мотивація і т.д.

Цікаво, що тренінг особистісного зростання, вправи якого є максимально точно продуманими, буде набагато ефективніше. Саме тому, у наш час, активно задіяні як новітні психологічні методики, так і споглядання, медитативні комплекси, дихальна гімнастика та інші найдавніші практики. Попередньо варто поцікавитися про комплекси, що використовуються на вашому тренінгу.

Однак секрет ефективності програми криється не тільки в цьому, адже велике значення має обдарованість психолога, а також активна підтримка учасників вашої групи. Перед тим, як визначитися з програмою тренінгу особистісного зростання, найкраще зрозуміти, чого конкретно ви чекаєте від даної системи, наприклад, позбавлення від зайвої сором’язливості або отримання навичок керівництва. Чітко сформульоване бажання допоможе вам швидше вирішити вашу проблему.

У яких ситуаціях необхідно вдатися до допомоги тренінгу?

  • При невдоволенні укладом власного життя і бажанні змінити його на краще;
  • При бажанні добитися успіху в якій-небудь сфері і зробити це максимально ефективно;
  • При спробах розібратися з проблемами всередині себе, які заважають вам жити так, як хотілося б;
  • При бажанні знайти цілі в житті і розібратися в цьому.

Як підібрати потрібний сценарій навчальної програми?

  • Необхідно розібратися у власних цілях і вибрати програму, яка підходить конкретно для них.
  • Якщо ви ще новачок і тільки плануєте відкрити для себе тренінги, фахівці рекомендують почати з базового курсу необхідної системи.
  • Переконатися в високої компетенції провідного психолога, а також надійності репутації компанії;
  • Ознайомитися з відгуками людей, що пройшли дану програму;
  • Уточнити комплекс методик, що використовуються на даному тренінгу;
  • Співвіднести час, місце, формат проведення тренінгу та його вартість з вашими можливостями.

Найчастіше тренінги особистісного зростання обіцяють швидкий і довговічний результат.Однак, цей процес не може протікати дуже швидко. Головне, щоб люди, які проводять тренінг, зуміли змінити особистість кожної людини в правильному напрямку. Цей процес для всіх індивідуальний, якщо один зуміє виправитися за місяць, то іншому для цього може знадобитися рік.

Особистісне зростання це не той процес, у якому важлива швидкість, тут важлива правильність і чіткість дій. Тобто швидкість росту залежить зовсім не від зусиль тренера, а від внутрішньої психології особистості людини. У силах тренера тільки стимулювати цей процес.

Нерідко за тренінги особистісного зростання приймаються звичайні заняття, які сприяють розвитку одного навику. Але це помилка, справжній тренінг особистості розвиває людину в цілому і змінює її ставлення до життя, а не дає певне вміння.

Дослідження психологів показали, що на певному етапі життя розвиток особистості неможливий без аналізу минулого. На спеціальних заняттях вчать переступати через такі проблеми. Однак, забути про проблеми минулого – не вихід із ситуації, а тимчасова відстрочка. Тому справжній психологічний тренінг повинен навчити не забувати, а розбиратися з проблемами, щоб не допустити їх повторення у майбутньому. Уміння розібратися з минулим якісно підвищить рівень життя в сьогоденні і майбутньому. Крім того, старі стреси і травми минулого найчастіше є причиною, по якій потенціал людини не може розвиватися.

Як відомо, всі ми родом з дитинства. Основні риси характеру закладаються саме в дитячому віці, і змінити їх практично неможливо. У дитинстві також визначаються основні здібності і таланти, які надалі розвивають чи ні. Цілі в житті також складаються в ранньому віці. Всі психічні відхилення у людей зазвичай йдуть з дитинства, в цей період організм особливо сприйнятливий до стресів. Тому рання травма психіки може накласти відбиток на все життя, заважає насолоджуватися його радощами і отримувати задоволення, заважає почати нове життя.

Тренінги особистісного зростання допомагають вирішити ці проблеми, звільнитися від них і вільно жити далі. Психологічний тренінг є ключем до щасливого і успішного майбутнього.

Однак, такі заняття потрібні не тільки людям, що мають серйозні відхилення психіки, а й людям, люблячим пізнавати нове. Крім того, такі заняття допоможуть знайти нових друзів, познайомитися з цікавими людьми. Психологічний тренінг дозволить вам краще пізнати себе і світ навколо. Такі заняття приведуть вас до такого майбутнього, про який ви мріяли. У вас з’являться нові цілі в житті, ви зрозумієте, що є вашим покликанням.

Перейдіть до категорії тренінгів особистісного зростання через посилання – ТРЕНІНГИ