Припиніть даремно витрачати свій важко зароблений вільний час

Припиніть даремно витрачати свій важко зароблений вільний часДайте відповідь, будь ласка, на запитання: «Навіщо ми працюємо по 8-9 годин на день для того, щоб заробити вільний час, якщо в підсумку виходить, що ми постійно витрачаємо його даремно?»

Чи замислювалися ви коли-небудь над цим?

Такий стиль життя – це цілковитий абсурд. Все ж, кожен, хто працює повний робочий день, живе саме таким чином.

Я пам’ятаю момент, коли я чітко усвідомив абсурдність такого життя. Сталося це приблизно 3 роки тому. У той час я працював в одній з компаній, які проводять дослідження в області інформаційних технологій. Природно, своїм власним бізнесом я міг займатися тільки вечорами або на вихідних.

Був уже вечір. Я їхав додому після чергового дня на роботі. Я читав трактат Сенеки «Про швидкоплинність життя». Ця книга відома, в першу чергу, завдяки тому, що вона дозволила багатьом людям змінити спосіб мислення.

Як і безліч інших жителів міста, які щодня їздять з роботи додому і назад, я просто їхав і чекав своєї зупинки. Може здатися, що я описую початок дурної драми про алкоголіка, який раптом вирішує, що прийшов час змінити його життя на краще.

Ні, це був просто черговий, нічим не примітний день. Це був день, про який людина швидко забуде, тому що він надзвичайно схожий на той, що був до цього…і ще за день до того.

Вам знайоме це почуття? Іноді нам здається, що життя – це одне суцільне дежавю.

Але цитата з книги «Про швидкоплинність життя» змусила мене міцно задуматися:

«Ні, не мало часу ми маємо, а багато втрачаємо. Життя дано нам досить довге і його з надлишком вистачить на звершення найбільших справ, якщо розподілити її з розумом».

Я задумався над тим, на що я витрачаю свій час. Приблизно дві з половиною години я щодня проводжу в електричці, прямуючи з дому на роботу і назад. Я не закоханий в роботу, якою займаюся. Свій вільний час витрачаю на те, щоб випити пива в пабі з моїми колегами по роботі, подивитися шоу по телевізору або попліткувати з ким-то на роботі.

Всі ми старанно працюємо для того, щоб заробити дві речі – гроші і вільний час, який ми можемо провести, займаючись діяльністю, яка нам і цікава, і дозволяє нам відпочити і повеселитися. Це цілком природно, вірно? Ось тільки вся справа в тому, що в підсумку, ми витрачаємо свій час на щось надзвичайно марне, щось, на що його витрачати зовсім не потрібно.

Ось що Сенека говорить далі про час:

«Але якщо воно (життя) не прямує доброю метою, якщо наше марнотратство і недбалість дозволяють йому витікати у нас між пальців, то коли проб’є остання година, ми з подивом виявляємо, що життя, перебігу якого ми не помітили, закінчилося. Саме так: ми не отримали коротке життя, а зробили його коротким. Ми не обділені ним, а безсовісно його промотуємо … час життя подовжується для того, хто розумно їм розпорядиться».

У якийсь момент вам необхідно сказати: «З мене вистачить!»

Тільки після того, як ви це скажете собі, зможете почати саме використовувати, а не витрачати свій час. Як говорить Сенека, наше життя дійсно досить довге. Припустимо, зараз вам 35 років. Припустимо, ви здорові і цілком здатні прожити до 70 років.

Це означає, що у вас в запасі є ще 35 років – час, протягом якого ви можете займатися всім, чим хочете! Ну, майже всім. Швидше за все, у віці 67 років ви не зможете стрибати з парашутом. А, може бути, ви цілком зможете це робити. Чому б і ні? Це ваше життя.

У будь-якому випадку, буде недобре просто витратити ці 35 років життя даремно.

Ми старанно працюємо для того, щоб заробити вільний час. У той же час, ми не можемо ніяк його використовувати, тому що ми відчуваємо себе дуже втомленими.

Я відчував себе саме так. Якщо ви живете життям, яка буквально висмоктує з вас енергію, у вас просто більше не залишається сил на те, щоб якось проводити свій час вечорами і на вихідних.

Це одна з тих речей, які вам потрібно уникати за будь-яку ціну. Немає сенсу в тому, щоб викладатися по повній для того, щоб заробити гроші і вільний час, якщо ви просто не в змозі його використовувати.

«Мені потрібна моя робота. Я не можу просто так взяти і звільнитися!”,- скажите ви.

Це так. Звичайно, вам необхідно дивитися на це питання з точки зору раціональності. Однак не потрібно говорити мені про те, що жити так, щоб саме ваше життя служило для вас джерелом енергії і сил, неможливо. Не кажіть це і самому собі. Якщо ви не вірите в те, чого хочете досягти, ви ніколи не досягнете. Просто намагайтеся зробити так, щоб в процесі ви зберігали здатність дивитися на речі розсудливо.

Коли я, нарешті, звільнився з роботи, я повернувся назад, в своє рідне місто. Я став витрачати набагато менше грошей і сфокусувався на розвитку свого бізнесу, а пізніше і блогу. Я нікуди не ходив вечорами, не витрачав гроші даремно і не шукав розваг, з метою отримати якесь миттєве задоволення.

«Все це вірно, але мені все ж не хочеться повністю відмовитися від можливості веселитися», — знову скажете ви. Ось тепер я бачу, що ми підбираємося до істини! Ви хочете жити добре. При цьому ви не хочете нічим заради цього пожертвувати.

Мені зовсім не потрібно вам говорити, що з таким підходом ви нічого не досягнете. Ви і самі це знаєте. Ви знаєте, що не можете отримувати нові знання і вчитися чомусь новому і, одночасно з цим, постійно веселитися. Такого в житті не буває.

Для того, щоб досягти в житті чогось, вам необхідно:

1. Сфокусуватися. Чого саме ви хочете від життя? Які цілі перераховані у вашому особистому списку цілей? Чому в нього потрапили саме ці цілі?

2. Бути наполегливим. Тепер, коли ви сфокусувалися на тому, що вам потрібно від життя, не зупиняйтеся. Продовжуйте діяти до тих пір, поки ви цього не досягнете. Як тільки ви цього досягнете, продовжуйте йти вперед – досягайте чого-небудь ще.

Звичайно, крім цих двох речей вам може знадобитися і щось ще. Тут все залежить від того, чого саме ви хочете досягти. Однак здатність сфокусуватися і проявити наполегливість – це ключові характеристики, які потрібні абсолютно всім.

Жодна людина за всю історію нашого існування не змогла б домогтися нічого, якби вона не була здатна сфокусуватися і проявити наполегливість.

Усвідомте, що у вас всього одне життя. Кажучи це, я зовсім не маю на увазі, що життя потрібно проживати на повну котушку. Таке розуміння часто притаманне тим, хто шукає поважну причину для того, щоб тільки і отримувати від життя задоволення. Це неправильно. Вам необхідно знайти щось, що варто того, щоб витратити на це життя, а потім “закохатися” в цю справу.

Пам’ятайте, що сказав Сенека? «Життя нам дано досить довге, якщо тільки ми правильно його розподілимо».

Це означає, що, коли ви займаєтеся справою, яка варта того, щоб присвячувати їй час, це означає, що ви не витрачаєте свій час. Ви використовуєте його.

Оцініть статтю
Додати коментар