Принципи успішної продуктивності.

performanceМережа Behance, об’єднуюча креативників усього світу, назвала 10 принципів, дотримуючись яких легко перейти від слів до справи – від ідеї до її реалізації.
Постійно спостерігаючи за творчими і успішними особистостями, які із завидною послідовністю реалізують свої ідеї,  виділили 10 законів продуктивності.

1. Перестаньте сумніватися

Страх перед дією – найпростіша і поширена риса, яку ми виявляли у більшості інтерв’юйованих нами професійних креативників і підприємців. Належна підготовка нового проекту безумовно дуже важлива, але так можна легко і надовго застрягнути на етапі мрій і планування. Потрібно прагнути переходити до дій швидше рано, ніж пізно. У той момент, коли ви почнете діяти (відтворювати фізичний прототип, ділитися зароджується ідеєю з близьким оточенням), ви відразу ж отримаєте віддачу, яка допоможе вам вдосконалити вашу початкову ідею і рухатися далі.

2. Починайте з малого

Коли всі ідеї перебувають лише у нас в голові, нам властиво мислити глобальними, часом зовсім нездійсненними концепціями. У результаті такого масштабного мислення ми самі собі вибудовуємо високий бар’єр між думками і діями. Щоб уникнути творчого паралічу, зводьте ваші грандіозні задуми до дрібних швидко здійсненних планів. Можете випробувати ідею багатоденного фестивалю на прикладі серії невеликих виступів? Змоделювати в мініатюрі хмарочос? Схематично зобразити на папері роботу нового додатка для iPhone? Випробувавши вашу ідею на більш скромною майданчику, ви виявите безліч нових інсайтів і можливостей переходу на більш високий рівень реалізації.

3. Прототип, прототип, прототип

Спроби і невдачі складають основну частина життя будь креативщика. Як правило, коли берешся до реалізації ідеї в перший раз, результат залишає бажати кращого. Найголовніше – синтезувати знання, набуті в процесі, і використовувати їх для створення нової поліпшеної версії первинної ідеї. Всі успішні креативщики стверджують: створення прототипів і ітерація – це ключ до успішного перетворенню «так собі» ідеї в продукт, здатний змінити індустрію. Не впадайте у відчай від невдач, прислухайтесь, придивляйтеся і робіть висновки. Потім створюйте новий прототип. І знову пробуйте.

4. Ставте перед проектами прості цілі і частіше до них повертайтеся

Глибоко і всебічно працюючи над проектом, ми по ходу генеруємо безліч нових ідей. Це може призвести до поступового розмивання основних цілей проекту, розмиванню його кордонів. Ця підступна звичка приведе вас до того, що ви ніколи взагалі не зможете закінчити проект. Найкращий спосіб цього уникнути – це на початку кожного проекту простими тезами позначити його мету. (Якщо у вас є співавтор, то варто переконатися, що його цілі збігаються з вашими.) І потім – цьому ми часто не надаємо належного значення – регулярно їх переглядати. Як тільки межі вашого проекту начнуть розмиватися, ви відразу це помітите.

5.Работайте над проектом потроху кожен день

Працюючи над проектами, що вимагають серйозного вироблення креативних соків – розробка бізнес-плану, написання роману або навчання – вкрай важливо постійно підтримувати рушійну вас силу. Це як в бігу: коли ви тренуєтеся кожен день, навантаження дається вам все легше і легше. Те ж саме відбувається і з нашим мозком. Якщо ви будете щодня його тренувати, креативних соків буде виділятися все більше і більше. Як говорить нью-йоркський письменник і дизайнер Джек Ченг у своєму пості «Тридцять хвилин на день»: «важливо не як багато, а як часто ти це робиш».

6. Дотримуйтесь режиму

Цей закон логічно випливає з попереднього. Багатьом може здатися, що режим – це нудно і не сприяє натхненню. Насправді, все з точністю до навпаки. Саме певний розпорядок сприяє проникненню в суть речей і раптового знаходження вірного рішення. У своїх останніх мемуарах «Про що я говорю, коли говорю про біг» Харукі Муракамі пише про те, що строге проходження розпорядку дня – підйом о 5 ранку, відбій о 10 вечора – є вирішальним чинником, що обумовлює його вражаючу творчу продуктивність.

7. Розбивайте великі довгострокові проекти на дрібні частини або фази

Для того щоб з роками не втрачати мотивацію, а проект постійно відповідав вашим очікуванням, потрібно розбити його на завдання, вирішення яких вимагає від тижня до одного місяця. У подібного підходу дві основні переваги: ​​1) проект здається більш здійсненним, 2) протягом усього проекту ви отримуєте заоволення по нарастаючій і нагороду за свої труди. Навіть якщо попереду ще дуже великий обсяг робіт, дуже важливо періодично робити паузу і оцінювати вже пророблене.

8. Відмовтеся від зайвих нарад (та їх учасників)

Ніщо так не вбиває продуктивність, як наради. Якщо вже вам необхідно провести нараду (а це має бути дуже велике «якщо»), упевніться з самого початку, що всі  учасники розуміють, що і чому вони повинні робити. Якщо присутні жодним чином не допоможуть вам у здійсненні поставлених цілей, дозвольте їм піти. Керівник телекомунікаційної компанії Qwest Тереза ​​Тейлор у своєму недавньому інтерв’ю розповіла про те, що кожну нараду вона починає з двох питань: «Ми всі розуміємо, навіщо ми тут?» І «Кожен з присутніх повинен тут бути?». Скоротити час нескінченних нарад можна, влаштувавши так званий стоячу зустріч, під час якої  учасники не сидять, а коштують.

9. Вчіться говорити «ні»

Креативна енергія не нескінченна. Її, так само як і професійний фокус, потрібно берегти. Візьмемо, приміром, Джима Коллінза – автора бізнес-лекцій і посібників. Його книги «Побудовані навічно» і «Від хорошого до великого» продаються мільйонними тиражами. На його ділові здібності і проникливість зараз величезний попит. Але незважаючи на те, що «Коллінз бере більше $ 60,000 за свій виступ, він дає не більше 18 лекцій на рік». Інакше у нього не було б часу сконцентруватися на дослідженнях і написанні своїх бестселерів. Коли ви в настрої працювати і реалізовувати якомога більше проектів, пам’ятайте, що «несподівані можливості» незмінно відволікають вас від поточної роботи. Уміння сказати самому собі «ні» є найважливішою складовою рівняння продуктивності.

10. Пам’ятайте про те, що правила – навіть правила продуктивності – створені для того, щоб їх порушувати.

Ми сказали дотримуватися розпорядку дня? Цей та інші закони слід дотримуватися лише в тому випадку, якщо вони працюють. Якщо рух вперед при існуючому порядку для вас утруднено, спробуйте щось інше. Будь то далека подорож, похід в музей мистецтв, прогулянка по околицях або розмова з незнайомцем. Іноді потрібно струшувати звичний хід часу. Міняючи звички, ми відкриваємо для себе нові перспективи і заряджаємо батарейки, щоб знову повернутися в бій.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар