Принципи успіху.

pryntsypy-uspihuЯкщо виділити загальний постулат принципів успіху, його можна охарактеризувати наступним чином: “Хочеш змінити своє життя – почни з себе”.
Іншими словами, людина сама притягуэ у своє життя все, що має сьогодні. Це ні що інше, як результат її зусиль, очікувань і звичок.

Для того, щоб ефективно протистояти усім труднощам, що виникають на шляху до успіху, людина зобов’язана виробити фізичну, духовну і, що ще більш важливо, духовну стійкість. У ситуаціях же, що вимагають від людини зміна звичок і прийнятих моделей поведінки, людина повинна проявити свою гнучкість і здатність пристосовування. Все це робити досить легко, якщо знаєш принципи успіху.

Отже, розберемо кожен з принципів окремо:

Принцип 1. Визначте ваші справжні цілі.

Багато авторів ставлять визначення життєвої мети людиною на першу сходинку сходів успіху, в чому вони, безумовно, мають рацію. Проте не багато з них акцентують увагу саме на справжніх цілях людини. Справжні цілі – це цілі, які ставить перед собою саме людина і які не нав’язані їй зовнішніми факторами та іншими людьми. Цілі формуються в юнацькому віці, після чого протягом усього життя можуть переглядатися людиною.
Так як на початкових етапах визначення життєвих цілей людина не повністю сформована як особистість, інші люди (найчастіше, це батьки) намагаються допомогти їй, захистити від можливих неприємностей. У результаті дитині нав’язується світогляд, до якого у неї немає схильності, і освіта, отримувати яку часто немає ніякого бажання.

Таким чином, людині, по суті, нав’язується не її життя, а життя інших людей. Пам’ятайте, що в разі вибору нав’язаних вам цілей ви, так само як і у випадку відсутності цілей, довіряєте своє життя обставинам. Якщо ж ви визначили свої справжні цілі і вирішили добитися результату всупереч всім обставинам, будьте готові чимось жертвувати, прикладати максимум зусиль, зустріти невдоволення близьких людей. Навіть у цьому випадку продовжуйте рух до ваших цілей, адже ви самі вибрали їх, а тому не час опускати руки.

Принцип 2. Умійте виділяти пріоритети.

На шляху до досягнення успіху вам напевно належить вирішити безліч завдань, але завжди є одна-два завдання, які потребують від вас підвищеної до них уваги. Займіться, в першу чергу, рішенням саме цих пріоритетних завдань. Заведіть звичку при складанні плану на день сортувати справи в порядку пріоритетності, що дозволить уникнути ймовірності акценту уваги на неважливих на даний момент справах і нераціонального розподілу робочого часу.

Принцип 3. Почніть діяти!

Багатьом людям саме не бажання слідувати даному принципу не дозволило досягти тих висот, яких вони насправді заслуговують. У сучасному світі кількість мислителів переважає над кількістю успішних людей. Причиною такої нерівності є нездатність людей зважитися на реалізацію задуманих ідей у ​​життя. В результаті, їх чудові ідеї залишаються на папері. Тому, якщо ви хоча б на 10% впевнені в успіху заходу, але не знаєте де взяти сили на його реалізацію або просто сумніваєтеся – дійте! Дія відкриє для вас резервне джерело сил, а ваша свідомість знайде відповіді на всі ваші запитання.

Принцип 4. Не ускладнюйте своє життя зайвими проблемами.

При вирішенні завдання визначте найшвидший спосіб його вирішення. Перед ухваленням рішення переконайтеся в тому, що абсолютно точно розумієте поставлене завдання, визначте час, який знадобиться вам на дане рішення. Раз і назавжди відмовтеся від справ і дій, що пожирають ваші сили і час.

Принцип 5. Бережіть себе від непотрібних витрат.

Багато людей роблять покупки емоційно, за покликом серця. У результаті цього вони витрачають на 20-25% більше, ніж могли б витратити, якби вели облік витрат і купували тільки найнеобхідніші речі. При великому бажанні покупки якої-небудь речі зупиніться і подумайте, чи дійсно вам потрібна дана річ або вона лише здатна задовольнити ваші короткочасне бажання, після чого не буде представляти для вас ніякої цінності.

Принцип 6. Обов’язково записуйте важливі для вас думки на папері.

Кожну хвилину в голові людини здатно прокручуватися сто думок і деяка їх частина пов’язана з поліпшенням життя людини. На жаль, вчасно не відображені на папері думки вважаються благополучно забутими, а тому, щоб уникнути цієї колізії, виробіть в собі звичку записувати цінні з вашої точки зору думки в блокнот.

Принцип 7. Позитивний настрій завжди!

Вчіться чекати від життя тільки хороше. Це зовсім не означає наївно не помічати проблеми, це означає бути впевненим у тому, що проблеми будуть успішно вирішені. Людина отримує те, про що вона найчастіше думає. Так нехай же ваші думки завжди відображають тільки оптимізм.

Принцип 8. Прагніть до змін.

Людина так влаштована, що зміни лякають її, адже вони несуть в собі щось нове і невідоме, змушують людину вийти зі своєї зони комфорту. Багато людей відмовляються від успіху на користь стабільності, воліючи відкидати всяку потребу змін. Вони не враховують того, що без змін немає розвитку. Якщо людина не прагне до змін, вона ніколи не стане краще, не змінить свої згубні звички. Щодня намагайтеся робити щось інакше, ніж ви робите це зазвичай. Зміни – невід’ємна частина життя людини, їх слід впускати своє життя, без них успіх неможливий.

Принцип 9. Умійте визнати відмінність між людьми.

Кожна людина має свої індивідуальні особливості і сприйняття іншої людини як частини натовпу в корені невірно. Кожна людина повинна мати рівні права на любов і самовираження незалежно від соціальної приналежності, віросповідання і раси. Для досягнення життєвого успіху рекомендується в процесі будь-яких комунікацій з людьми спочатку зайняти позитивну позицію щодо них. Повірте, значно більше часу і сил (яких нерідко і без того буває мало) ви витратите на роздуми щодо того, добра людина чи зла, варто їй довіряти чи ні. Будьте терпимі до людей і проявляйте своє розуміння до них.

 Принцип 10. Впевненість у своїх силах – ключ від багатьох дверей.

Якщо ви не впевнені в тому, що певні дії на шляху до успіху вам по плечу, ви тим самим знижуєте ймовірність досягнення успіху. У кожному з нас спочатку закладені все необхідне для досягненні життєвого успіху, потрібно просто вірити в кінцевий успіх. Впевнена у власних силах людина легко долає всі перепони на шляху до своїх цілей, не боячись можливої поразки і, якщо навіть потерпить її, у неї завжди будуть сили, для того щоб заново почати сходження на вершину. Працюйте над своєю впевненістю у власних силах, візьміть на себе абсолютну відповідальність за своє життя і тоді невдача буде малоймовірна.

Принцип 11. Умійте пристосовуватися під життєві обставини.

Уміння людини пристосовуватися до життєвих ситуацій дає їй величезну перевагу перед прямолінійними, негнучкими людьми. Якщо людина володіє низьким рівнем пристосовування до обставин, то всяка зміна подій вибиває людину з колії, руйнує всі плани і псує настрій на цілий день. А якщо врахувати, що обставини нашого життя стрімко змінюються, то не здатність людини підлаштовуватися під їхні зміни сильно гальмує її на шляху до успіху.
Припустимо, з ранку ви запланували прогулянку по парку, однак перед самим виходом з дому пішла сильна злива, і вам довелося залишитися вдома. І, якщо ви не здатні пристосовуватися під сформовані обставини, це дуже сильно погіршить ваш настрій, і ви цілий вечір просидите в кріслі, нарікаючи на погоду. Однак, якщо вам властива гнучкість, ви обов’язково знайдете собі корисне заняття (наприклад, читання книги) замість того, щоб піддаватися безглуздим переживаням щодо невдалої прогулянки.

 Принцип 12. Частіше пишайтеся собою.

Парадоксально, але факт: більшості людей на планеті властиво корити себе за те, що вони не змогли зробити і де вони допустили помилки, але лише небагатьом спадає на розум похвалити себе за те, чого вони досягли, що у них є на даному етапі життя.

Чим же слід пишатися? Та для початку хоча б тим, що ви – унікальна особистість. Ви не схожі на інших людей, ви володієте своїми принципами і цінностями, своїми рисами характеру і переконаннями, своєю неповторною зовнішністю. Пишайтеся своїми досягненнями як на професійному поприщі, так і в особистому житті. Пишайтеся своїми родичами, колегами, друзями, державою, улюбленою хокейною командою.

Почуття гордості корисно не тільки тим, що воно підвищує настрій людини, але воно також не дозволяє людині забувати про те, як багато у неї є в даний момент і що вона повинна цінувати те, що має. А якщо людина пишається тим, що має, значить це представляє для неї особливу цінність і вона буде дорожити цим. Вимовте кілька разів на слух фразу: “Я пишаюся собою за те, що заробляю великі гроші” і ви тут же відчуєте, що бажання бездумно смітити грошима йде, ви починаєте більшою мірою цінувати свою працю і зароблені вами гроші.

Принцип 13. Дійте з усією рішучістю.

Відкладання важливих і не дуже важливих справ “на потім” є жахливою звичкою багатьох людей. Як правило, такі люди забувають про багато речей, життя буквально вислизає від них. Ці люди керуються принципом: “я зроблю це пізніше, коли настане відповідний випадок”. Ось тільки є одне важливе “але” – підходящий випадок може і не настати, а тому людині слід проявити ініціативу і рішучість, не відхиляючись від наміченого плану дій, а лише вносячи в нього коригування відповідно до обставинами.

Будьте сміливі, не бійтеся потерпіти поразку – краще намагатися зробити що-небудь і програти, ніж зовсім не намагатися зробити це.
Досить сумніватися і прокручувати в своїй свідомості одні й ті ж побоювання, станьте людиною дії і дійте прямо зараз всупереч усьому.

Принцип 14. Любіть різноманіття, будьте багатогранним.

Чим більшими заняттями ви захоплюєтеся у своєму житті, тим вищі ваші шанси на досягнення успіху. Нерідко людина досягає справжнього успіху не в тих сферах, в яких отримує освіту, а в не основних сферах діяльності, яким відводиться роль хобі, захоплення. Тому, будучи професіоналом лише в одній галузі, людина дуже сильно обмежує себе, бо у випадку невдачі в основний професійній сфері їй доведеться освоювати іншу професійну сферу. Будьте сприйнятливі до нових захоплень. Відчуйте, як прекрасне ваше життя. Дякуйте вашому життю за те, що у вас є можливість мати стільки інтересів.

Принцип 15. Розвивайте почуття гумору.

Немає нічого більш неприємного, ніж надмірна серйозність інших людей. Люди цінують в інших і самих собі почуття гумору, яке дозволяє відчувати себе вільніше, розкутіше в компанії. Щира посмішка і серцевий сміх цінується набагато більше, ніж тисяча слів. Ніщо так не розряджає напружену обстановку, як вчасно сказаний жарт. І, тим не менш, людина повинна стежити за тим, щоб її жарт не був вульгарним і не зачіпав почуття гідності іншої людини. Крім сміху, під час комунікації з іншими людьми розвивайте в собі звичку сміятися над своїми проблемами, замість того, щоб судорожно переживати щодо них.

Принцип 16. Умійте прощати.

Образа, злість, прагнення помститися за всяку ціну, заздрість, гнів – всі ці негативні почуття є серйозним тягарем для людини, що випробовує їх. Для досягнення життєвого успіху людині слід звільнитися від руйнуючих почуттів. Кращий спосіб зробити це – навчитися прощати, притому прощати щиро, з відкритим серцем. Саме нездатність людини до всепрощення і змушує її відчувати гнів, злість і помсту по відношенню до іншої людини. Для розвитку навичок вибачення рекомендується регулярне опрацювання “аффірмацій прощення”.

Застосовуйте наступні афірмації:
1. Я прощаю людей за їхні колишні помилки.
2. Моє минуле більш не має влади наді мною.
3. Моє життя прекрасне, я прошаю інших людей легко.
4. Моє серце відкрите для добра і любові.
5. Я живу тільки в теперішньому часі.
6. Я люблю інших людей такими, які вони є.
7. Усі зміни в моєму житті носять позитивний характер

Принцип 17. Принцип працьовитості.

Успіх в тій чи іншій сфері дії завжди супроводжує нелегка, а часом і виснажлива праця. Кожна людина здатна працювати, але далеко не кожна любить працювати. Принцип працьовитості – це  здатність, незважаючи на високу завантаженість і несприятливі обставини, зібрати всі сили в кулак і йти до своєї мети, не думаючи про те, що шлях до успіху обіцяє бути дуже нелегким. Раз і назавжди викореніть в собі лінь, бо саме лінь не дає людині повністю реалізувати власний потенціал.

Легкі шляхи досягнення мети бувають, але вони або вкрай рідкісні, або вимагають порушення чинного законодавства. Кращий спосіб розвинути в собі працьовитість – отримувати справжню радість від виконаної роботи. Працьовита людина ніколи не виявиться голодною, бо власною працею нагодує себе саму.

Принцип 18. Працюйте над своїми комунікативними навичками.

Ми отримуємо інформацію від інших людей в процесі спілкування. Уміння ефективно спілкуватися з людьми – незаперечний навик для всіх і кожного. Говорячи про що небудь, людина не тільки повинна прагнути переконати іншу людину, але і сама повинна вірити всьому, що говорить.
Якщо у ваших словах не буде щирості, співрозмовник помітить підступ і не додасть їм особливого значення, а ви самі прославитесь як несерйозний співрозмовник. Уміння ефективно вибудовувати процес спілкування є дуже корисною навичкою, заради придбання якої варто пожертвувати своїми силами і часом. Для підвищення навичок спілкування переймайте досвід провідних ораторів світу, розгляньте манеру їхньої розмови, виділіть основні ключові моменти, що дозволяють цим ораторам бути успішними.

Принцип 19. Для досягнення успіху спілкуйтеся виключно з успішними людьми.

“Подібне притягує подібне”. На жаль, але даний вираз не раз доводив свою правоту. Якщо ви хочете бути успішним і незалежним, вам слід спілкуватися з оптимістично налаштованими людьми. Не витрачайте сили і час на спілкування з невдахами, бо вони знизять ваш ентузіазм до досягнення мети і вкрадуть всі ваші життєві сили.

Головний принцип успішної людини – абсолютна відповідальність за своє життя, яка не виконується невдахами, і вони шукають винного у своїх проблемах в особі уряду, начальника, родича і т.д. До того ж ці люди ніколи не роблять висновків з власних помилок, дозволяючи іншим людям контролювати їх життя.

Хочете бути таким же? Ні? Тоді терміново рятуйте себе від спілкування з подібними людьми.

Принцип 20. Підтримуйте хорошу фізичну форму.

У здоровому тілі здоровий дух, а тому для досягнення успіху тіло людини завжди має залишатися в чудовій формі, адже,  якщо у людини виникнуть фізичні захворювання, вона буде концентрувати свою увагу на них, а не на перспективах свого зростання. Кращий спосіб підтримки себе в хорошій формі – регулярні заняття спортом, зокрема біг, плавання, спортивна ходьба. Людина, яка не відчуває проблем з фізичною формою, значно швидше справляється з проблемами, втомою і стресами, ніж людина, фізична форма якої залишає бажати кращого.
Крім занять спортом людині слід збалансувати свій раціон, щоранку проводити гімнастику, при бажанні займатися йогою. Найскладніше в процесі заняття вправами – проводити їх регулярно, так як для цього потрібна чимала сила волі.

Але якщо у вас вистачить рішучості і впевненості у власних силах, можете бути впевнені, що ваше тіло віддячить вам.

Принцип 21. Перестаньте триматися за своє минуле.

Людині властиво переживати щодо подій. Це цілком нормально, якщо людина звертається до свого минулого з метою почерпнути з нього важливий життєвий досвід для того, щоб подібні помилки не повторилися в майбутньому. Однак коли людина переживає помилки минулого настільки сильно, що починає переносити ці переживання на своє справжнє, то ризикує сильно зіпсувати собі майбутнє. Щоб уникнути подібної незавидної долі, людина повинна усвідомити, що не здатна повернути своє минуле. Однак вона здатна прожити сьогоднішній день з користю, що дозволить забезпечити собі радісне майбутнє.
Живіть сьогоденням! Визначте свої цілі і приступайте до їх досягнення прямо зараз.

Принцип 22. Робіть те, що приносить вам задоволення.

Найбільших успіхів у роботі досягають ті люди, які отримують від роботи задоволення. У світі існують тисячі професій і ви маєте право вибрати будь-яку з них . Вибирайте ту професію, до якої ви відчуваєте завзяття. Знайдіть своє улюблене заняття, а якщо жодна робота не відповідає вашим вимогам, розгляньте варіант заняття підприємницькою діяльністю.
Зробіть так, щоб кожна година вашого життя була наповнена улюбленою справою, і успіх не змусить себе чекати.

Дотримуйтесь принципів успіху, розглянутих в даній статті, і шлях до процвітання і благополуччя у вашому житті буде відкритий для вас.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар