Причини сімейних конфліктів

Причини сімейних конфліктівВсі подружні пари сваряться час від часу і, в загальному випадку, незважаючи на купу особистих відмінностей, всі ми лаємося з одних і тих же причин. У цій статті ми розглядаємо найбільш часті причини сімейних конфліктів у парі і способи уникнення або вирішення конфлікту.

Гроші

Дослідження показали, що 70 відсотків пар розмовляють один з одним про гроші принаймні раз на тиждень. Що ми робимо не так у всіх цих розмовах?

Коли у пари є якісь проблеми, виникає сильний дисбаланс. Гроші в сім’ї не розглядаються як різновид товару. Їх сенс навантажений великою кількістю значень. Більшість людей найчастіше витрачають свої гроші в першу чергу на сім’ю, а потім вже на себе. Вони турбуються про свою пенсію, про накопичення коштів на рахунки своїх дітей, про інвестиції у що небудь. Гроші потрібні всім.

Загальним для всіх відносин є те, що один з партнерів буде “марнотратом”, інший же буде намагатися зберегти кошти. І це те, де криється більшість сімейних конфліктів.

І хоча більшість людей об’єднують свої гроші в загальний “гаманець” після весілля, це не завжди найкраще рішення для кожного. Перебуваючим у шлюбі парам варто спробувати використовувати різні шляхи розпорядження грошовими коштами, щоб наочно бачити, що краще підходить для них.

Кращий варіант уникнення конфлікту може полягати у збереженні грошових коштів окремо. Кожен повинен мати свої особисті гроші і обидва повинні навчатися використовувати свої гроші, залишаючись парою.

Робота

Рішення про те, як багато часу присвятити кар’єрі, сім’ї і другій половинці є таким же важливим серед деяких пар, як і будь-яке інше завдання. Поєднання цього з рішенням про те, хто буде піклуватися про сім’ю, домашнє господарство і роботу може стати основним яблуком розбрату для пар.

Питання про кар’єру часто зводяться до відмінностей в очікуваннях. В той час, як один партнер може уявляти проведення вихідних разом, інший може захотіти провести суботу, взявши додаткові години в офісі. Або, якщо обидва партнери працюють, поділяючи обов’язки, один із них може не відчувати, що він або вона бере на себе недостатню кількість відповідальності. Більшість сварок починаються з-за відмінності в думках, але терпінням та основними навичками спілкування ви зможете прийти до компромісу.

Діти

Поява дітей приносить цілу купу проблем, від того, як виховувати дітей до суперечок про те, як заощадити на навчання. Ви також можете сперечатися про те мати дітей взагалі або про інші питання, що стосуються народження дитини. Найбільшою областю розбіжності для пар, у яких є діти, є виділення часу один на одного і для інших обов’язків, таких як заняття любов’ю і час на сім’ю.

Найголовніше, що ви можете зробити для того, щоб захистити ваші стосунки, це спілкування. Розмова, спілкування, діалог – це дуже важливо! Можливо складно зберегти межі спілкування відкритими, коли ви обидва зайняті і виснажені, але це дуже важливо, щоб запобігти трансформації незначних проблем в основні.

Робота по дому

Це звучить банально, але домашні рутинні справи є одним з головних джерел сімейних конфліктів, не через актуальні завдання, але з-за їх прихованого сенсу.

Спори з-за домашніх справ – це часто суперечки через нестачу потреб в повазі і значущості. Дійсно, якщо один партнер відчуває, що він прикладає більше зусиль домашньої метушні, то виникає думка, що інший не поважає його достатньо для того, щоб допомогти. Або якщо одна людина заробляє більше грошей, то відчуває, що не повинна займатися роботою по будинку – це так само піднімає питання влади. Любов і повага є невід’ємними частинами в будь-яких відносинах і іноді робота по дому стає яблуком розбрату, з-за якого ви сваритеся, намагаючись відстояти ці важливі складові.

Так само до потенційних конфліктів можна додати те, що у кожного є своя відмінна думка про те, наскільки “чистим” повинен бути будинок. Якщо один партнер схиблений на чистоті, а інший більш ледачий, це може призвести до постійних сварок. Для уникнення подібних побутових конфліктів пропонуються наступні поради:

  • присядьте і поговоріть про роботу по дому. Як це робилося, коли ви були дитиною, і як це впливає на вас зараз?
  • обговоріть “стандарт чистоти”, прийнятний для вас обох.
  • прийдіть до згоди про те, хто повинен робити основну роботу.
  • поговоріть про те, чи мають ваші побутові сварки прихований сенс.

Чи завжди сварка – це погано?

Деякі психологи вірять у те, що сварка далека від поганого і в дійсності є однією з найбільш корисних речей, які можуть відбуватися з парою. Насправді, дослідження показують, що пари, які сваряться, ймовірно більш задоволені своїм шлюбом, ніж пари, які відмовляються від конфлікту.

Затратити час і подумати про ваші сімейні конфлікти  – це ключ. Конфлікт, в загальному, може стати як виграшем так і програшем. І в цьому контексті він не привабливий і небезпечний.

Але конфлікт насправді – це сигнал, у якому відносини кажуть: “Щось треба міняти. Зверніть увагу сюди”. І, одного разу зрозумівши це, конфлікт може стати шляхом до більшої близькості у всіх областях: емоційної, сексуальної, духовної і інтелектуальної.

Оцініть статтю
Додати коментар