Простий і доступний спосіб знизити тиск

Простий і доступний спосіб знизити тиск
Всім відомо, що спорт корисний для здоров’я і допомагає підтримувати тіло в тонусі. А останні дослідження австралійських вчених показали, що деякі вправи допомагають ще й нормалізувати артеріальний тиск. Подробиці повідомляє PNAS.

Систолічний тиск – це перше число в записі показників Вашого тиску. Саме воно показує тиск в момент, коли серце стискається і виштовхує з себе кров. Діастолічне (друге число) відображає тиск між ударами серця. Небезпечними для здоров’я вважаються цифри систолічного тиску від 130 мм. рт.ст.

Фахівці з Інституту серця і діабету ім. Бейкера перевірили, як впливають на показники тиску заняття спортом і малорухливий спосіб життя (окремо). В експерименті брали участь 67 добровольців (35 жінок і 32 чоловіки) у віці від 55 до 80 років. Всі вони мали зайву вагу або ожиріння. Всі добровольці брали участь у трьох різних сценаріях:

Сидіння протягом 8 годин (без перерви).
Сидіння 1 годину, 30 хвилин бігу на біговій доріжці і ще 6,5 годин сидіння.
Сидіння 1 годину, 30 хвилин бігової доріжки, 6,5 годин сидіння з перервами кожні півгодини на ходьбу в 3 хвилини.

Експеримент проходив в умовах лабораторії, і під час виконання всіх сценаріїв учасники харчувалися абсолютно однаково. Під час кожного зі сценаріїв у всіх випробовуваних кілька разів вимірювали рівень артеріального тиску і показники адреналіну.

З’ясувалося, що тиск, зокрема, систолічний, знижувався і у чоловіків, і у жінок, які регулярно бігали на біговій доріжці. А у жінок, які поєднували пробіжку з частими розминки протягом дня, тиск знижувався значно. Примітно, що ефект зниження тиску був порівнянний з прийомом гіпотензивних препаратів. У чоловіків подібного взаємозв’язку помічено не було.

Чим обумовлена подібна відмінність, дослідники поки не з’ясували. Вони припустили, що це може бути пов’язано з поєднанням відразу декількох факторів, одним з яких стало те, що всі учасниці експерименту знаходилися в періоді менопаузи.

Але головний висновок в тому, що переваги фізичних навантажень для зниження тиску цілком наочні і незаперечні. Причому ви можете вибирати вид навантаження за своїм бажанням. Так півгодинну пробіжку цілком можна замінити щоденною ранковою зарядкою, підібравши зручні для себе вправи. Головне – почати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар