Про те, як виглядає ваше волосся зсередини

Про те, як виглядає ваше волосся зсередини
А ви знаєте, від чого залежить форма вашої зачіски або чому одна і та ж фарба може дати різні відтінки у двох людей? А чому не можна розчісувати мокре волосся і вже тим більше заплітати їх в коси? Ми розповімо.

З точки зору хімії, волосся в основному складається з білка кератину, а будь-який білок складається з більш дрібних частинок – амінокислот. Кератин відноситься до фібрилярних білків. Спершу чотири тонкі нитки сплітаються разом, утворюючи шнурок (альфа-волоконце). З десятка таких волокон виходить мікрофібрилла, а їх тисячі сплітаються макрофібрили, які і заповнюють простір в клітинах волоса. І всі ці складні процеси відбуваються ще в волосяній цибулині.

Вийшовши назовні, волосся поступово гине, починаючи зі своєї захисної оболонки – кутикули. Вона складається з 6-10 шарів ороговілих клітин, які укладені як черепиця. Пластики цієї «черепиці» утримуються разом за рахунок водневих зв’язків, які руйнуються під впливом води. Саме тому фахівці не радять розчісувати мокре волосся, ну або робити це слід дуже і дуже обережно.

Волокнистий шар волосся, що містить фібрили, називають кортексом. Саме в ньому містяться клітини, які і надають колір вашому волоссю. А в самій глибині знаходиться стрижень волоса (медулла).

Волосяна цибулина насправді схожа на цибулю. У ній 7 шарів спеціальних епітеліальних клітин, які укладені колами і все це лежить на невеликому шкірному сосочку. Цей сосочок якраз і забезпечує волосу харчування.

Кучерявість волосся, про яку так мріють багато дівчат, визначається на генетичному рівні. Але деяким настільки не щастить з цим принципом, що вони ніяк не можуть привести в порядок свої кучеряве волосся. Так в одній із наукових статей описаний випадок 14-річної дівчинки, яка ніяк не могла розчесати волосся, воно було настільки сухим і кучерявим, що заплутувалося у вузол відразу ж після розчісування або миття. Зрозуміло, цей стан не несе небезпеки здоров’ю, але і лікування на сьогодні для нього немає, часто він проходить самостійно в міру дорослішання людини.

Однак крім генетики, в появі того чи іншого типу і форми волосся замішані і інші фактори (особливості волосяної цибулини, нерівномірний поділ клітин в корені волоса, різна форма клітин кортекса і т. д.). Тому щоб волосся зберігали свою форму протягом усього життя, важливо, щоб всі ці умови виникали в фолікулі знову і знову, в кожному циклі зміни волосся.

А всіма складними механізмами клітинних процесів, що відбуваються всередині волосся, управляють якраз ті самі білки, з яких ми і починали. А їх концентрація може залежати навіть не від генів, а від епігенетичних факторів. Тому якщо у вас раптом почало завиватися волосся, не поспішайте радіти або засмучуватися, в наступних циклах росту білки можуть створити зовсім інші комбінації.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар