Про що розкажуть кольори дитячого малюнка

koloryДитячий малюнок являє собою унікальний матеріал, за яким можна дізнатися характер і настрій дитини. Однак для цього потрібно знати деякі особливості його аналізу.

Звичайно, якісний аналіз дитячого малюнка та оцінку психологічного стану дитини може зробити тільки досвідчений фахівець. Як вважають психологи, уміння розбиратися в хитросплетіннях дитячих малюнків приходить після розбору тисяч і тисяч зображень. Для цього існує ряд діагностичних методик, наприклад, «Малюнок сім’ї», «Дім-дерево-людина», «Малюнок людини» і «Неіснуюча тварина». Ми ж пропонуємо звернути увагу на використання кольорів в малюнках дітей, щоб зрозуміти, чи існують будь-які проблеми в розвитку дитини і чи є причина для звернення до психолога.

На що ж потрібно звернути увагу при аналізі такої творчості?

Найулюбленіші дитячі кольори, які найчастіше використовуються в малювання – це жовтий і фіолетовий. Якщо дитина використовуває їх у своїх малюнках, це означає, що на душі у дитини позитивні емоції, спокій і весела фантазія.

Червоний колір в малюнках говорить про підвищену активность, агресію, збудливість.

Синій – про те, що дитина нудьгує по комусь або чомусь, про її зосередженість на внутрішніх проблемах і самоаналізі.

Зелений колір повідомляє про наполегливість, незалежність, впертість, про прагнення дитини до спокою.

Коричневий колір в малюнках говорить про фізичний дискомфорт малюка, часто про негативні емоції.

Чорний колір говорить про пригніченість дитини, про її протест, про вимогу до змін, про бажання позитивних емоцій. Перевага чорного кольору в малюнках маленького художника має вселяти особливе занепокоєння батькам.

Сірий колір свідчить про байдужість. Однак цей колір практично не властивий дитячим малюнкам, але якщо дитина часто використовує його у своїх малюнках, це говорить про брак дитині позитивних емоцій.

У своїх малюнках малята зазвичай використовують не більше 5-6 основних кольорів, що показує нормальний емоційний стан дитини. Якщо в палітрі дитини присутня більша кількість кольорів, це вказує на її емоційність і чутливість, а вибір 1-2 кольорів у малюнку служить сигналом пригніченості і тривожності малюка.

Дослідники дитячих малюнків стверджують, що постійний вибір темних кольорів – ознака депресії, а занадто часте використання червоного говорить про підвищену конфліктність. Якщо ж дитина воліє використовувати холодні тони, то можна припустити про високу чутливість або знижений настрій. Всі малюнки в пастельних тонах можуть говорити про тривожність або емоційность. Якщо дитина обмежується при малюванні двома-трьома кольорами, то можна припустити втому або пасивність.

Важливо пам’ятати, що аналіз малюнків не може бути миттєвим. Найкраще порівняти картинки, виконані малюком в різний час, і подивитися, як довго він використовує той колір, до якого виникли питання.

Оцініть статтю
Додати коментар