Про що мовчать виробники більшості пробіотиків?

Про що мовчать виробники більшості пробіотиків?

Давно доведено багатогранність корисного ефекту, котрий чиниться пробіотичними препаратами на мікрофлору кишечника.

Обмежуючи продукування запальних цитокінів, що надходять до шлунково-кишкового тракту мікроорганізми нормалізують імунологічний захист слизової оболонки. Вони допомагають усунути запальні процеси в кишечнику, так як проявляють антагоністичну активність бактерій, що викликають роздратування.

До того ж ці корисні мікроорганізми нормалізують рівень pH, допомагають слизовій оболонці відновлюватися після інфекційних захворювань, виділяють антимікробні речовини, ферменти, вітаміни.

У наш час в будь-якій аптеці можна купити пробіотики, що рекламуються по ТБ і користуються великою популярністю серед споживачів. Однак чи варто застосовувати одні і ті ж препарати в будь-яких випадках, для будь-яких вікових категорій? І чи так вони ефективні, як стверджується в рекламі?

Про що мовчать виробники більшості пробіотиків?

Людям властиво бажати моментального позитивного ефекту і це розуміють маркетологи, обіцяючи в рекламах пробіотиків повне відновлення мікрофлори через тиждень застосування. Саме заявленою ефективністю обґрунтовується висока вартість препаратів.

Однак, будь-який лікар підтвердить, що повного одужання можна досягти в кращому випадку через 3-4 тижні.

Часто в сучасних пробіотичних засобах, що випускаються в ентеросолюбильних  (Entericcoated) капсулах, покриття не володіє достатньою стійкістю до впливу кислотного середовища, щоб захищати включені в капсулу бактерії при проходженні через шлунок. Мікроорганізми вивільняються, не дійшовши до тонкої кишки, тому значно знижується їх початковий титр (від фр. titre «якість, характеристика» — спосіб вираження концентрації) .

До складу деяких пробіотичних засобів не входять живильні речовини для збереження життєздатності бактерій, тому до закінчення невеликого терміну придатності корисних представників мікрофлори в них майже не залишається.

До складу деяких сучасних пробіотиків входять штами ентерококів та інших бактерій, які в ослабленому організмі можуть викликати запальні процеси. Якщо довго давати такі “ліки” немовлятам, у них може початися лакцидемія, алергічні реакції.

Якими повинні бути хороші пробіотики?

Купуючи препарат для відновлення мікрофлори, бажано звертати увагу на такі нюанси:

  • По-перше, необхідно переконатися, що засіб відповідає стандарту GMP, який свідчить про його якість і ефективність препарату.
  • На упаковці або у вкладеній анотації повинно бути зазначено природне походження бактерій, що генотипічно класифікуються (якщо ця вимога дотримана і на мікроорганізми, вирощені на основі отриманих з ШКТ здорових донорів штамів).
  • Повинна бути присутня інформація про склад оболонки. Хороші пробіотики випускаються в кислотостійких капсулах, що не дозволяють середовищу шлунка вивільнити корисні бактерії до потрапляння в тонку кишку.
  • Препарати не можуть бути універсальними: існують різновиди для всіх вікових груп, для нормалізації бактеріальної середовища в ШКТ або порожнини рота. Вони відрізняються штамами мікроорганізмів, що містяться, відповідаючими певним завданням.
  • Також препарати цього класу повинні відрізнятися один від одного формою випуску, що залежить від вікової категорії, на яку розраховані. Для дітей від 4 років і дорослих підходять засоби в захисних капсулах, а грудним малюкам дають розчинений порошкоподібний препарат.
  • У пробіотиках обов’язково повинні бути присутніми біфідо – і лактобактерії.
  • Також необхідно звертати увагу на те, як зберігався засіб до продажу. Як би не були зроблені пробіотики, зберігатись вони повинні тільки в рефрижераторі, інакше чисельність живих організмів в капсулах скорочується дуже швидко і ліки можуть стати марними задовго до закінчення терміну придатності.
Оцініть статтю
Додати коментар