Правило двох хвилин для боротьби з лінню

Правило двох хвилин для боротьби з ліннюПравило, про яке піде мова в статті, вбиває двох зайців одразу: допомагає позбутися від прокрастинації і прищепити хороші звички. Почати його можна застосовувати прямо зараз – нічого особливого і складного в ньому немає. При цьому слід розуміти, що навіть слідування правилу – це звичка. Тому вам необхідні свідомі зусилля, щоб зробити цю манеру поведінки автоматичною.

Двохвилинне правило

Більшість завдань, які ви відкладаєте, насправді не є надто складними – у вас є талант і навички для досягнення цілей – ви просто не приступаєте до задачі з тієї чи іншої причини.

2-хвилинне правило допомагає подолати прокрастинацию і лінь, так як з ним почати займатися справою стає настільки легко, що ви не можете сказати «ні».

Воно грунтується на 2 ключових ідеях.

Ідея перша: якщо це займе менше двох хвилин, зробіть це зараз

Ця частина правила виходить з бестселера Девіда Аллена «Як привести справи в порядок». Дивно, скільки справ ми відкладаємо, хоча могли б виконати їх за дві хвилини або менше. Наприклад: мити посуд відразу після їди, класти білизну відразу в пральну машинку, виносити сміття, приводити в порядок робочий стіл.

Тому, якщо справа займе дві хвилини або менше і вона справді важлива (або незабаром стане терміновою і призведе до стресу), зробіть її відразу ж. Суть в тому, щоб почати займатися нею так швидко, щоб не встигнути відкласти.

Ідея друга: коли ви прищеплюєте звичку, це займає менше двох хвилин

Чи можна виконати всі ваші завдання менш ніж за дві хвилини? Очевидно, що ні. Але рух до результату може бути розпочато за дві хвилини або менше. Це і є мета цього маленького правила.

Може здатися, що дана стратегія надто банальна для важливих життєвих цілей, але добре подумайте ще раз. Вона працює для будь-якої мети по одній простій причині: фізиці реального життя.

Фізика реального життя

Як давно помітив Ісаак Ньютон, об’єкти у стані спокою, як правило, залишаються в спокої, а об’єкти в русі, як правило, залишаються в русі. Це справедливо і для людей, і для падаючих яблук з дерева.

Двохвилинне правило працює для всіх цілей в силу закону інерції. Коли ви починаєте щось робити, легше продовжувати це робити, ніж взагалі не робити.

Крім цього, можна сказати, що багато прекрасних речей в нашому житті трапляються, коли ми починаємо щось робити. Можна кілька років обмірковувати, чи не піти нам на курси комунікації або курс ораторської майстерності. А можна прийняти рішення швидко і нарешті вийти із зони комфорту. Так ви зможете отримати набагато більше емоцій і досвіду, ніж якщо будете довго роздумувати.

Хочете стати кращим письменником, ніж ви є зараз? Напишіть одне-єдине речення для початку.

Хочете харчуватися здоровою їжею? З’їжте один фрукт або овоч для початку.

Хочете, щоб читання стало вашою звичкою? Прочитайте дві сторінки книги для початку.

Хочете виходити на пробіжку три рази в тиждень? Просто взуйте кросівки для початку.

Все це двохвилинне правило. Ви можете написати пропозицію, з’їсти фрукт, прочитати дві сторінки і взути кросівки за дві хвилини.

Найважливішою частиною будь-якої нової звички є початок. Мова йде не про продуктивність, а про постійне вжиття заходів. У багатьох відносинах початок роботи більш важливо, ніж успіх.

Двохвилинне правило не про результати, які ви досягаєте, а про процес фактичного виконання роботи. Воно відмінно працює для людей, які вважають, що система важливіше цілі.

Спробуйте це зараз

Ми впевнені, що у вас скупчилися десятки найважливіших справ, які можна виконати за 2 хвилини. Телефонний дзвінок, знаходження потрібного сайту або винесення сміття. Якщо у вас є 20 таких справ, які турбують вас, то достатньо буде 40 хвилин, щоб покінчити з ними. Це так просто, що не вкладається в голові, однак це працює.

Коли ми бачимо перед собою кілька брудних тарілок, то наш настрій псується. Нехай так. Але що відбувається далі? Ми не приймаємо рішення і йдемо займатися своїми справами. А періодичні думки про брудний посуд непомітно псують настрій і висмоктують енергію. У результаті через кілька годин ми миємо посуд. Збиток, нанесений психіці, досить сильний.

Але що, якщо подивитися на брудний посуд інакше? Ви можете подумати: «Це все дві хвилини. Мені потрібно виділити дві хвилини, щоб закінчити з цією справою і не думати більше про неї».

Не дозволяйте дрібним незакінченим справам підточувати вас зсередини. Спробуйте двохвилинне правило прямо зараз і завершіть кілька справ.

Бажаємо вам удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар