Правило “двох годин” для досягнення цілей і поліпшення життя

Правило "двох годин" для досягнення цілей і поліпшення життя

Альберт Ейнштейн почав думати про теорію відносності в 16 років. Майбутній великий фізик був у той час романтиком, і своє відкриття він створив в мріях і роздумах. І цей випадок не єдиний.

Чарльз Дарвін, розмірковуючи, прийшов до обґрунтування теорії еволюції, яка стала наукою, що пояснює походження людини. Ніцше проводив багато часу на природі, намагаючись зрозуміти порядок речей і устрій світу.

При цьому мрії багато хто вважає марними думками, на які даремно витрачається час. Однак приклади видатних людей, які завдяки польоту фантазії зробили відкриття світового масштабу, спростовують такий стереотип. Роздуми можуть стати дієвим інструментом досягнення цілей для кожної людини.

Психологи вважають, що використання рефлексивного мислення є важливим фактором для самовдосконалення.

Що таке рефлексивне мислення

Аналіз отриманого досвіду від будь-яких подій або дій допомагає знаходити ефективне вирішення проблем, допомагає пізнати себе, повною мірою розкрити потенціал. Така розумова діяльність розглядається, як форма мрій. Вона не дає конкретного матеріального результату, але дозволяє відчувати впевненість при втіленні планів, подоланні труднощів.

Якщо людина моделює в уяві якусь катастрофічну ситуацію, що з нею відбувається, і знаходить з неї вихід, значить вона вміє використовувати рефлексивне мислення.

Чому так важливо мріяти

Фактично, роздуми є проекцією різних сценаріїв, варіантів розвитку подій і пошуком раціонального рішення. Для цього використовується вже наявний досвід. Якщо щодня аналізувати і свої дії, і свій гардероб, і споживану їжу, можна значно поліпшити якість життя.

Проектування думок допомагає в пізнанні себе і налагодженні спілкування з оточуючими.

Приклад цієї концепції в дії – питання, яке кожен день задають батьки дітям: «Як ти провів день?”. Воно змушує згадати події, що відбулися, і проаналізувати їх, а також дати оцінку своїм діям або реакціям.

Приділяйте 2 години на тиждень роздумам

Психологи стверджують, що 2 години роздумів, проектування ситуацій і мрій здатні докорінно змінити життя людини.

Вам здається, що експерти вимагають багато чого? Але якщо розділити 120 хвилин на 7 днів, то щодня на мрії люди повинні витрачати всього близько 17 хвилин.

Рекомендується розподіляти цей час на ранкові роздуми і аналіз ситуацій, що відбулися за день, перед сном.

Слід розбирати всі події, як приємні, так і провальні. Це допоможе знайти безболісні варіанти вирішення складних завдань, сприяє зміцненню взаємин з іншими людьми.

Також аналіз дає можливість виявляти області життя, які можна поліпшити. Для спрощення завдання і фіксації найбільш продуктивних думок, необхідно використовувати блокнот, ручку або олівець. Не варто розцінювати мрії або роздуми, як марну витрату часу.

Природний дар, який потрібно використовувати

Мислення дано людині природою. Це потужний інструмент, який дозволяє розкрити власний потенціал, удосконалити розуміння навколишнього світу. З його допомогою можна робити життя краще, досягати успіху. Не використовувати таку потужну зброю – означає добровільно позбавляти себе можливості розвиватися.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар