Правила, які варто порушувати.

bez-pravylВідомий англійський письменник, автор бестселерів з саморозвитку Річард Темплара критично підійшов до правил, які відомі кожному з самого дитинства. Він стверджує, що багато з них спірні або неправильно розуміються нами самими. З роздумів Темплара народилася книга «Правила, які варто порушувати».

Деякі з цих висловлювань ми приводимо в статті.

 

 

 

Кожна людина гідна поваги 

Мої діти люблять доводити один одного до сказу – принаймні, коли вони чимось засмучені, погано себе почувають або втомилися. Багато років тому ми з дружиною, не подумавши, встановили в будинку «правило»: якщо дитина робила щось, що засмучувало когось із оточуючих, вона повинна була припинити це робити. Пройшло зовсім небагато часу, і я почав чути, як вони говорять один одному: «Припини свистіти, це мене дратує. Тобі не можна мене засмучувати ». Після цього нам довелося на додаток до першого вводити друге правило: потрібно бути толерантним.
У кожного з нас є право на те, щоб до нас ставилися з повагою. Але вимагаючи поваги від інших, ми самі не повинні забувати про толерантність. Інакше наша життя перетвориться на низку скандалів і суперечок з сусідами, колегами, представниками влади, друзями та родичами.
Ставлячи себе на місце іншої людини, подумайте і про те, як люди сприймають вас. Може бути, у вас теж є якісь неприємні звички? Чи ви вважаєте, що ваша поведінка ніколи нікого не дратує? Думаю, таке все ж трапляється, але аж ніяк не тому, що ви хочете виказати комусь неповагу.
Тому, вимагаючи поваги, не забувайте про толерантність.

Усе найкраще в житті дається безкоштовно

Найцінніше в житті – це друзі та родина. А люди не дістаються задарма. Ризикуючи здатися одночасно солодкавим і депресивним, нагадаю: любов заподіює біль. Від цього нікуди не дінешся. Саме тому нам так добре, коли у нас все виходить. Відносини не бувають простими. Кажуть, над ними потрібно працювати, що здається безглуздим, поки сам з цим не зіткнешся. Однак це чиста правда – щоб зберегти міцні відносини, ви повинні йти на компроміси і чимось жертвувати. Якщо це продуктивні відносини, ваш партнер буде робити заради вас те ж саме.
Те ж саме і з дітьми. Якщо з ними трапляється щось погане, це розбиває вам серце.
Я не кажу, що життя заподіює біль постійно. Деякі речі болючі, тільки якщо про них задумаєшся, але вам необов’язково роздумувати про них весь час. У житті буває маса моментів, коли все йде як по маслу. Але рано чи пізно те, що дійсно вас хвилює, заподіє вам біль.
Тому, домагаючись чогось важливого, будьте готові до труднощів.

Не відмовляйтеся від того, про що мріяли

Ви можете прагнути до вершин кар’єри, а потім раптом прокинутися вранці і зрозуміти, що насправді сім’я для вас важливіше. Або вирішити присвятити своє життя якісь конкретній добрій справі, але через роки відчути, що вам треба пригальмувати і приділити час чогось ще. Це нормально. Ніхто в 20 або навіть в 50 років не знає, що він буде робити, коли йому стукне 60. Ми змінюємося, змінюється світ, змінюються люди навколо нас. Тому прагнете досягти намічених цілей на кожному етапі свого життя, але будьте готові до того, що цілі можуть змінюватися.
Тому пам’ятайте: пріоритети з роками змінюються.

Поважайте старших

Я прекрасно пам’ятаю, як у дитинстві мене вчили «поважати старших». Чесно кажучи, я не міг зрозуміти, навіщо мені це робити, якщо не вважати, що в іншому випадку я міг отримати прочухана.
Тепер я розумію, що вимога «поважати старших» в принципі невірно. Воно передбачає, що всі люди певного віку однакові і їх можна зібрати в одну групу. Насправді це для них принизливо.
Ми повинні поважати всіх людей, якщо тільки вони не дають нам вагомого приводу ставитися до них інакше. Поважати потрібно і тих, хто старше, і тих, хто молодше, і тих, хто одного з вами віку. І, звичайно ж, незалежно від того, до якої соціальної групи вони належать. Кожна людина цікава і унікальна, якщо до неї придивитися, а поки вам не випала така можливість, з нею потрібно звертатися ввічливо і ставитися з розумінням.
Тому поважайте всіх.

Будьте щедрі

Звичайно, ви повинні бути щедрі щодо вашого часу, ваших умінь, вашої любові і вашого гостинності і навіть ваших грошей (іноді), але є дещо, в чому щедрість проявляти не варто. Позики і дружба не поєднуються. І це працює в обидві сторони. Якщо ви позичили комусь із рідних чи друзів велику суму грошей, і вони не змогли їх повернути, що робити з такими відносинами? Я знаю людей, які кидали друзів і ховалися, тому що їм було соромно за те, що вони не могли віддати борг.
Як уберегти стосунки? Тут існує простий тест. Ви готові назавжди розлучитися з тим, що у вас попросили? Дружба для вас коштує більше? Якщо так, ви можете позичити одному грошей (або ноутбук, або ще що-небудь) і сказати собі, що це був подарунок. Якщо друзі чи рідні хочуть вважати його позикою, будь ласка, це їхня справа. І якщо ви з часом отримаєте свої гроші назад, розглядайте їх як приємний бонус.
Тому ніколи не давайте грошей у борг, якщо не готові з ними розпрощатися.

Завжди намагайтеся стати краще

Звичайно, у ваших інтересах, як і в інтересах кожного, намагатися в якихось речах домагатися максимуму можливого. Але безглуздо намагатися досягти досконалості у всьому. Ніхто на таке не здатний. Вам просто не вистачить на це часу.
Одна з причин, чому ми не можемо досягти досконалості у всьому, полягає в тому, що одні таланти несумісні з іншими. Наприклад, я знаю двох редакторів, з якими часто працюю. Іноді у видавничій колективі, де багато різних людей, неминуче виникають розбіжності. При їх вирішенні одна з моїх редакторів виступає чудовим дипломатом, в той час як інша приголомшливо вміє відстоювати те, що здається правильним і важливим, навіть якщо часом їй доводиться бути грубою. Обидві здатності дуже корисні, але абсолютно несумісні один з одним.
Потрібно розвивати свої сильні сторони, але при цьому реалістично дивитися на речі, визнаючи свої обмеження.
Тому визнавайте свої недоліки.

Погляньте в очі своїм страхам

У більшості з нас є деякі демони в голові. Вони таяться в засідці, чекаючи зручного моменту, а потім знову і знову починають нашіптувати вам про щось погане, страшнеу або сумне.
Єдиний спосіб боротьби з ними – це позитивне мислення. Розробіть власну систему заспокійливих і підбадьорливих думок: перенесіться мислення в якесь щасливе для вас місце, згадайте про чудову подію, сплануйте придумане побачення. Іноді достатньо якийсь відволікає теми, яка здатна зайняти ваш мозок. Поступово, якщо ви зможете змусити себе не піддаватися демонам, а зустрічати їх позитивними думками, вони ослабнуть і залишать вас у спокої.
Тому пам’ятайте: поганих думок можна уникати.

Важливо те, що ви робите, а не те, чому ви це робите

Іноді ми вдаємо, що робимо щось з певної причини, хоча насправді у нас зовсім інші мотиви. Буває, що наша справжня мета нас бентежить або ми її соромимося. Наприклад, ви робите вигляд, що прагнете набрати побільше очок, щоб ваша команда виграла, але насправді в глибині душі просто хочете забити більше голів, ніж якийсь інший гравець вашої власної команди, з яким ви суперничали. Це звучить не надто добре, правда? Тому ви дотримуєтеся версії «користі для команди».
Якими б безглуздими, ганебними або низькими не були ваші справжні мотиви, ви завжди повинні бути чесні з самим собою. Чому ви повинні так чинити? Тому що якщо ви цього не зробите, то втратите самого себе. Ви повинні знати, хто ви є, а це найбільше виявляється в мотивах ваших вчинків. Якщо ви починаєте обманювати самого себе, то перестаєте адекватно оцінювати власну поведінку і розуміти, вступаєте ви правильно – так, як вам хотілося б. Ви втрачаєте свій моральний компас.
Тому потрібно бути чесним із самим собою.

Щоб показати, що ви когось цінуєте, слова не потрібні

Забавно, але вчені виявили, що люди, які цінують чужу подяку, виявляються щасливішими, ніж ті, хто цього не робить. Висловлюючи людям подяку, ви відчуваєте себе краще. Правильне ставлення до людей корисно і для них, і для вас.
Напевно знайдеться багато людей, яких ви могли б подякувати сьогодні: це можуть бути ваші друзі, родина, продавщиця в магазині або листоноша. Головне – дайте їм зрозуміти, за що саме ви вдячні. Приємно, коли в кінці робочого розмови вам говорять «спасибі», але ще приємніше почути: «Хочу подякувати вам за ваше терпіння». Чим більш конкретно ви висловите свою вдячність, тим більше щиро прозвучать ваші слова.
Тому кажіть людям, наскільки вони важливі для вас.

Намагайтеся виділятися з натовпу

Якщо ви хочете все життя зливатися з натовпом, це нормально. Так живуть багато людей, вони цілком щасливі, і це, безумовно, найлегший шлях.
Однак, якщо ви хочете виділитися, вам потрібно розуміти, що ви йдете по дуже тонкій грані. Дуже легко піддатися інерції. Ось ви виглядаєте злегка незвично, в наступну хвилину – дуже екстравагантно, а потім і оком моргнути не встигнете, як опинитеся на самому краю і будете виглядати повним ідіотом. Ви навіть не помітите, наскільки далеко зайшли.
Я кажу вам це, бо хтось повинен це вам сказати. Якщо хочете слідувати по такому шляху, краще оточити себе найчеснішими друзями і прислухатися до того, що вони вам скажуть. Я не кажу вам, як ви повинні або як не повинні надходити. Якщо хочете, маєте повне право виглядати дурнем. Я просто подумав, що краще вас попередити.
Тому пам’ятайте: межа між крутизною і ідіотизмом дуже тонка.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар