Практики, які поліпшать ваше життя назавжди. Всього 1 хвилина в день

Практики, які поліпшать ваше життя назавжди. Всього 1 хвилина в день

Що можна зробити за одну хвилину? А ми скажемо: виділяючи дещицю свого часу щодня на прості ритуали і вправи, ви зможете знайти душевний спокій, позбавитися від безсоння, привести свої справи в порядок, почати все встигати…

Словом, перед вами відкриються можливості змінити своє життя на краще. Не вірите? Тоді про все по порядку.

Тут і зараз

Щоб відчути себе тут і зараз, сповільнитися, заспокоїти скажений ритм свого життя, радимо виконати таку практику:

Виділіть всього 1 хвилину перед вашою трапезою і подумайте про все хороше, що відбулося за цей день, або тільки станеться.
Подякуйте світу за мирне небо над головою і щедрий стіл. Подякуйте всім людям, які причетні до того, що ви зараз будете їсти. Від створення до вашого столу продукти пройшли через чимало дбайливих рук.
Почитайте коротку молитву і можна із задоволенням їсти.

Спробуйте зробити це три дні поспіль і ви побачите, як змінилися самі і як змінюється світ навколо вас. Як зникає суєта, зацикленість на непотрібних речах і діях. Як приходить усвідомленість у помислах і вчинках. Як змінюється ваше ставлення до себе і людей, які вас оточують, як приходить подяка у ваше життя.

Ви стаєте іншою, новою людиною — спокійною, вдячною, люблячою себе і інших.

Методика «Кайдзен»

Японська методика, в основі якої лежить принцип 1 хвилини, неймовірно проста. Суть її полягає в тому, щоб виконувати щось кожен день в один і той же час протягом 1 хвилини.

Виділити 1 годину для пробіжки або 1,5 години для заняття йогою ми не завжди можемо.

А виділити 1 хвилину? Легко!

Зробіть асану, пострибайте на скалці, покачайте прес, виконайте гімнастику, зробіть нахили в сторону.

Все що завгодно! Виділити 1 хвилину легко, робити вправу всього 1 хвилину ще простіше. Головне почати щось робити регулярно.

Як тільки ви зрозумієте, що можете виділяти по 1 хвилині в день і дійсно це робите, починайте виділяти по 5 хвилин, а потім збільшуйте час. Ви і самі не помітите, як природно й легко будете виділяти на тренування 30 хвилин.

Цей метод стосується не тільки спорту, за методикою кайдзен ви можете навчитися читати щодня книги, робити якусь рутинну, але необхідну роботу.

Головне, що цей ритуал дозволяє не тільки принести в життя корисні звички, він дисциплінує розум, звільняє його від страхів, що все нове — це так складно.

Дихальна практика 4-7-8

Пропонуємо приголомшливу по простоті й ефективності практику, яка навчить вас впоратися з безсонням. Ви витратите всього 1 хвилину.

Дихальна практика 4-7-8 відшліфована століттями йогами для входження в медиативний стан. Тому вона також відмінно допомагає впоратися зі стресовими станами. Отже…

1. Язиком торкніться неба за передніми верхніми зубами.
2. Покладіть руку на груди, щоб контролювати, що ви дихаєте животом.
3. Зробіть вдих носом на 4 рахунки.
4. Затримайте дихання, порахувавши до 7.
5. Видихніть через напіввідкритий рот (язик, як і раніше торкається неба), порахувавши до 8. У вас повинен вийти дуже довгий видих зі злегка свистячим звуком.

Рахувати краще повільно, а головне в одному темпі протягом усієї вправи.

Повторіть дихальну практику 2-3 рази. Кількість повторів збільшуйте поступово, але не більше ніж до 8 разів.

Перед сном вправу краще робити лежачи, а якщо ви практикуєте її протягом дня, то можна сидячи або лежачи.

Йоги знають, що при спостереженні за диханням і за рахунком заспокоюється і наш розум. Почуття тривоги іде, а тіло розслаблюється.

Мінімедітації

Щоб медитувати, зовсім не треба сидіти годинами нерухомо. Ці практики медитації можна робити де і коли завгодно протягом дня, коли вам потрібно зібратися з силами або очистити розум.

Ось 5 мінімедітацій, кожна з яких триває не більше хвилини:

1. Зрівняйте довжину вдиху і видиху. Зробіть вдих і порахуйте, скільки секунд він триває. У більшості людей він триває 3, 4 або 5 секунд. Сама цифра не так важлива — головне, щоб вам було комфортно дихати. А тепер зробіть видих такої ж довжини. Повторюйте одну хвилину.

2. Рахуйте число вдихів-видихів. При вдиху подумки рахуйте: вдих 1, видих 2, вдих 3, видих 4… і так до 10. Повторіть 3 рази.

3. Перевірте своє тіло. Зупиняйте свою увагу на різних частинах тіла, починаючи з верхівки голови і рухаючись до пальців ніг. Фокусуйте увагу і розслабляйте відповідну частину тіла. За хвилину ви зможете повністю розслабитися.

4. Дихання «четвірками». Вдихайте на рахунок 4, затримайте дихання на рахунок 4, видихайте на рахунок 4, затримайте видих на рахунок 4. Повторіть 3 рази.

5. Дихайте животом. Зробіть довгий вдих і уявіть, що ви надуваєте кулю в животі. Відчуйте, як роздувається живіт на вдиху — можна покласти долоню на живіт, щоб краще це відчути. Повторюйте одну хвилину.

Ці вправи допомагають увійти в медитативний стан. На видиху подумайте про те, у чому ви більше не потребуєте. Видихайте все це — стрес, занепокоєння, негатив. На вдиху прийміть рішення запросити в своє життя щастя та радість.

Як бачите, 1 хвилина в день може змінити багато чого. І такими маленькими кроками, день за днем, ви вдосконалюєте своє тіло, розум і свідомість. Ви стаєте кращою версією самого себе.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар