Позитивні сторони відеоігор

Позитивні сторони відеоігор

Роль, яку відеоігри грають, для багатьох людей зросла через карантин та обмеження, пов’язані з COVID-19, війною в Україні, зростанням економічних та соціальних проблем у всьому світі.

Це пожвавило суперечки про використання та вплив ігор, які рідко зосереджуються на позитивному. Проте, давайте прояснимо, що є ряд позитивних результатів, пов’язаних із відеоіграми. Ось деякі з тих переваг, яким просто не приділяється достатньої уваги:

Управління настроєм та психічний добробут

Як люди, ми граємо з давніх-давен. У древніх зруйнованих містах дослідники часто знаходять серед уламків карткові колоди та гральні кістки. Гра завжди була важлива для людей різного віку; це не те, що має вирішальне значення тільки для розвитку дитини, як припускають багато людей.

Гра не тільки має вирішальне значення для психічного благополуччя, включаючи підвищення креативності та щастя, але також пов’язана зі зменшенням депресії та занепокоєння.

Занадто часто ми забуваємо, що відеоігри за своєю суттю ігрові. Всі відеоігри створені для того, щоб бути цікавими, захоплюючими та веселими!

Гра робить такий сильний вплив на наше самопочуття через ту роль, яку вона може грати в управлінні настроєм та відновлення. Стратегії управління настроєм та відновлення настрою відносяться до методів, які людина може використовувати, щоб змінити свій настрій з негативного на настрій більшого задоволення та щастя.

Фактично дослідження показали, що відеоігри є особливо ефективним засобом управління настроєм. Це з тим, що хороші ігри (добре розроблені ігри) залучають гравців в такий спосіб, щоб задовольнити основні психологічні потреби людей .

Вони дають вам почуття автономії (ви можете робити свій власний вибір та мати контроль), компетентність (ви можете досягти чогось, бути успішним) та пов’язаність (зв’язок з іншими жителями села та вашими друзями через онлайн-гру).

Ці три компоненти – автономія, компетентність і пов’язаність – універсальні і вважаються необхідними для психологічного здоров’я та благополуччя людини. Задоволення цих потреб, а також додатковий елемент грайливості змушує нас почуватися добре, щасливо та задоволено.

Занадто часто ми забуваємо, що відеоігри за своєю суттю ігрові. Всі відеоігри створені для того, щоб бути цікавими, захоплюючими та веселими!

Соціальний зв’язок

Відеоігри – чудовий спосіб розвивати соціальні відносини, особливо в Інтернеті.

Через їхню інтерактивність підключення до мережі через відеогру однозначно відрізняється від підключення до соціальної мережі через онлайн-форум або соціальні мережі. Вони дають нам можливість активно взаємодіяти з іншими, співпрацювати чи конкурувати з ними та обмінюватися досвідом.

Сама собою соціалізація є ключовим компонентом нашого благополуччя. Одна з ключових причин цього полягає в тому, як це зменшує наше почуття самотності.

Фактично, дослідження показали, що самотність та соціальна ізоляція вдвічі шкідливіша для фізичного та психічного здоров’я людини, ніж ожиріння.

Загальний досвід може бути буфером для цих ефектів, а також було виявлено, що він пов’язаний із підвищенням самооцінки, зниженням почуття депресії, тривоги та ізоляції, а також посиленням почуття приналежності.

Відеоігри – це фантастичний засіб для обміну досвідом, оскільки вони можуть об’єднати нас у веселому та безпечному соціальному просторі. Саме тому принаймні частково такі ігри, як Animal Crossing (Everyone) та Among Us (Everyone 10+), стали настільки популярними за останній рік.

«Ненавмисне» навчання

У той час як заяви про наслідки використання відеоігор часто зосереджені на тому, яким негативним думкам, відносинам і поведінці вони можуть навчити гравців, часто з невеликими доказами, що підтверджують, в останні роки дослідники звернули свою увагу на потенційно позитивний «ненавмисний» досвід навчання, який може виникнути під час ігор.

Я називаю це тут «ненавмисним навчанням», тому що те, про що ми говоримо — вивчення нової інформації та нових навичок — не є явною метою ігор, у які вони грають, а скоріше «ненавмисним наслідком» гри в них.

Хоча, на перший погляд, це може здатися неочевидним, але відеоігри — фантастичний інструмент для навчання нових навичок.

Частково причиною цього є те, що вони викликають стан потоку. Гравці, які часто називають «перебувають у зоні», відчувають стан потоку, коли ігрові завдання збалансовані з рівнем навичок гравця. Перебуваючи у стані потоку, гравці стають надфокусованими на внутрішньоігровому завданні і сповнені рішучості подолати її, тому що їхні навички піддаються випробуванню. Саме у цьому стані можуть відбуватися різні види навчання.

Ігри також є чудовим засобом навчання, тому що люди хочуть у них грати. З іншого боку, спільна гра коїться з іншими може соціально підкріпити активність, змусивши їх хотіти грати більше.

Чому можна навчитися, граючи у відеоігри, спитаєте ви? Дослідження показали, що гра у відеоігри може сприяти розвитку різних навичок та здібностей, включаючи творче мислення, вміння вирішувати проблеми, адаптивність та винахідливість, а також лідерські якості.

Зв’язок між грою у відеоігри та творчим мисленням, можливо, не дуже дивовижний, оскільки більшість відеоігор вимагають від гравців розробки нових рішень різних проблем за короткий проміжок часу. Подолання різних ігрових труднощів може сприяти нестандартному мисленню та розвитку складніших навичок вирішення проблем.

Навички лідерства також часто обговорюються в контексті ненавмисного навчання під час гри в онлайн-ігри. Онлайн-ігри надають унікальну можливість спостерігати, навчатися та керувати групами будь-якого розміру, віку та походження. Було виявлено, що експерименти з лідерськими ролями в Інтернеті та успіх у них переходять до інших офлайн-контекстів.

Гравці також можуть ненавмисно отримувати знання, граючи у відеоігри, характер яких залежить від відеоігри, в яку вони грають. Наприклад, ви можете дізнатися про історію, граючи в такі ігри як Age of Empires (для всіх 10+, для підлітків), або дізнатися, що потрібно, щоб стати успішним містобудівником, граючи в популярну серію симуляторів Sim City (для всіх 10+ ), або чудеса світ, ключові світові лідери та світова історія через Sid Meier’s Civilization (для всіх 10+).

Висновки

Хоча, найчастіше обговорюються питання «коли гри призводять до ігроманії» або «проблемність впливів ігор на дітей», важливо пам’ятати про інший бік медалі: відеоігри можуть мати і мають доведений діапазон позитивного впливу на тих, хто грає в них. Від управління настроєм і зняття стресу до соціальних зв’язків і навчання, відеоігри – це фантастичні інструменти, які повинні бути в нашому сімейному наборі інструментів … особливо коли рекомендується триматися на безпечній відстані 6 футів від людей, що нас оточують.

Оцініть статтю
Додати коментар