Порушення сну можуть призводити до раку або ожиріння

Порушення сну можуть призводити до раку або ожиріння
Ми вже не раз писали про важливість повноцінного сну і правильних циркадних ритмів для нашого здоров’я. Американські вчені знайшли ще один аргумент на цю користь. Виявилося, що порушення природного ритму сну і неспання може навіть призводити до серйозних захворювань. Подробиці повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фахівці з Університету Південної Каліфорнії виявили в клітинах печінки абсолютно новий механізм хронометрування, який в нормі підтримує функції органу, але при порушенні ритму, сприяє розвитку патологій. Подібна подвійна функція одного і того ж білка може дати пояснення розвитку таких серйозних хвороб, як рак або цукровий діабет. До речі, вже давно доведено, що ці стани частіше виникають у людей з нічними чергуваннями.

Циркадні ритми відповідають не тільки за те, коли встає або лягає людина, вони також керують внутрішніми годинами і в клітинах нашого тіла. Тому порушення сну або перерваний сон можуть стати причиною хвороб.

Ми вперше вирішили розглянути циркадні ритми як фактор ризику розвитку певних захворювань. І з’ясували, що коли ви живете в розладі з власними біологічними годинами, це серйозно підвищує ймовірність розвитку ожиріння і раку молочної залози, – коментує автор дослідження Стів Кей.

Зосередившись на вивченні конкретного білка HNF4A, який бере участь в ембріональному розвитку нирок, печінки і кишечника, дослідники з’ясували, що він тісно пов’язаний з циркадными ритмами в цих органах. Також відомо, що мутації в цьому гені призводять до розвитку спадкової форми діабету.

Вчені відзначили, що люди не створені для того, щоб не спати і тим більше працювати ночами або часто міняти часові пояси. І дане дослідження якраз і демонструє чіткий зв’язок між нашим внутрішнім біологічним годинником і розвитком небезпечних хвороб.

Оцініть статтю
Додати коментар