Поради по саморозвитку.

porady-po-samorozvytkuЩо відрізняє успішних людей від невдах, а також тих, хто досяг певних результатів, але не використав свій потенціал на 100%?

Правильно – прагнення до саморозвитку. Ці люди ніколи не задовольняються малим і прагнуть кожен день дізнатися щось нове, підвищити свій рівень знань і кваліфікацію.

“Не страшно, коли ти чогось не знаєш. Страшно, коли ти думаєш, що вже все дізнався “. Це прислів’я дуже доречно відображає важливість саморозвитку для людини.

Поширеною помилкою багатьох людей є така думка: “Якщо я не прагну до саморозвитку, я залишаюся на колишньому рівні”. Здавалося б, все вірно. Однак не все так просто. Все наше життя проходить в конкуренції. Коли ви приходите влаштовуватися на роботу, вас порівнюють з іншим претендентом і у випадку, якщо він виявляється більш досвідченим і знаючим, перевага віддається саме йому. Та ж ситуація і з питанням про підвищення всередині компанії. Можливо, на даний момент ви є основним співробітником фірми і знаєте те, чого не знають інші. Та варто вам тільки почати впиватися своєю виключною важливістю, як ваше місце займе співробітник, не втрачати час дарма і вивчив усі аспекти вашої роботи. Ви ж, у кращому випадку, залишитеся не при справах.

Таким чином, стає зрозуміло – якщо ви не прагнете до саморозвитку, ви не залишаєтеся на колишньому рівні, ви деградуєте. Як би важко це було прийняти, це правда.

Тільки прагнення до саморозвитку дозволяє нам рухатися вперед, до наміченої мети, не звертаючи уваги на перешкоди.

У цій статті ми розглянемо поради, які допоможуть вам зайнятися своїм саморозвитком і добитися успіху у всіх сферах свого життя.

1. Щотижня виділяйте час на прочитання однієї книги.

Ще кілька десятків років тому люди із задоволення читали книги і розвивалися, однак розвиток комп’ютерних технологій зробив свою підступну справу. Сьогодні люди з великим задоволенням грають в комп’ютерні ігри і переписуються з віртуальними друзями в соціальних мережах.

Отримують вони користь від цього? Дізнаються щось нове? Ні і ще раз ні.

Більше того, проводячи цілодобово за комп’ютером, людина підсаджується на “голку”, з якою не так просто злізти. Вона банально починає тупіти.

Інша категорія людей, які не настільки залежні від інтернет, читають книги. Однак, як правило, це жіночі романи та інше чтиво. Єдина користь від такого читання – ви не забудете алфавіт, ну і час зможете скоротати. Але це ніяк не допоможе вам у саморозвитку.

Які книги вам слід читати?

По-перше, це пізнавальна література, для загального розвитку.По-друге, це психологічна література, яка допоможе вам налагоджувати відносини з людьми.
По-третє, це спеціалізована література з вашої професії.

Навіть якщо розглянуті в книгах питання не належать до ваших обов’язків, вам бажано бути в курсі подій і бути всебічно розвиненою людиною. Адже ніхто не може точно сказати, куди завтра закине нас життя. Якщо ви не любите читати книги – не біда, аудіокниги прийдуть вам на допомогу.

2. Не спіть зайвих годин без потреби.

Дивовижна порада, чи не так? Адже скрізь можна зустріти рекомендації спати не менше 7-8 годин. Це дійсно так. Але в даному випадку мова йде про зайвий сон, якого людина не потребує.

Організм відпочив протягом цих самих 7-8 годин, але ви продовжуєте лежати на ліжку в той момент, коли резерв ваших сил феноменальний – тут ви робите помилку. Більшість з нас найкраще працює вранці, відразу після відпочинку. Саме в ці години організм найбільш продуктивний, а ви позбавляєте себе можливості зробити важливі справи швидше і якісніше.

У результаті, ви приступаєте до них під вечір, коли ваш організм знову хоче поспати. Крім того, подивіться на це з іншого боку – якщо ви кожен день будете вставати на одну годину раніше, ви отримаєте відразу тридцять додаткових годин на місяць для виконання важливих справ. Відмовлятися від такого “дарунка” – недозволена розкіш. Витративши кожну годину в день на саморозвиток, ви швидше досягнете успіху і станете справжнім професіоналом у своїй галузі.

3. Немає часу на саморозвиток?

Проведіть калькуляцію! Дуже часто люди скаржаться на те, що вони занадто завантажені. У них настільки багато справ, що займатися саморозвитком просто немає можливості.

Вирішується проблема просто – шляхом проведення калькуляції робочого часу. У звичайний буденний день накресліть на аркуші паперу таблицю і почніть записувати всі справи, які встигли зробити за день. Це не ваші досягнення і не фіксація виконання вами важливих завдань, а саме звичайна калькуляція часу.

Будьте уважні до дрібниць! Зателефонували – запишіть! Вийшли покурити – відобразіть це в калькуляції. Отримані результати вас просто приголомшать! Ви зрозумієте, як багато часу витрачаєте на незначні справи, від яких дуже просто відмовитися. У багатьох людей ці справи забирають 30-40% часу! І після цього їм вистачає сміливості стверджувати, наскільки вони завантажені, бідні нещасні …,

Але калькуляція і виявлення малозначущих справ – це тільки перший крок. Наступним вашим кроком має стати відмова від цих справ. Тільки уявіть собі, скільки часу ви заощадите!

А що, якщо переглянути ефективність виконання важливих завдань? Напевно, деякі з них виконуються не оптимальним способом, що також забирає ваш дорогоцінний час. В результаті ви знайдете час на саморозвиток та впорядкування власного життя.

 4. Завжди тримайте під рукою блокнот чи папір для нотаток.

“А навіщо?” – запитаєте ви. Справа в тому, що в перебігу дня нашу голову відвідують просто феноменальні ідеї, основним недоліком яких є їх швидкоплинність. Ви тільки подумали про них, але не відобразили на папері, як через  хвилину вони стали історією.

Можливо, на вас зійшло натхнення і ви придумали оптимальний спосіб саморозвитку? Терміново запишіть його, а коли прийдете додому, перепишіть у свій блокнот, щоб час від часу повертатися до цієї ідеї.

5. Приділіть певний час для саморозвитку і не порушуйте традиції.

Як часто ми плануємо важливі справи, але виникають форс-мажорні обставини, які змушують відмовитися від них? Але ви – успішна людина, тому форс-мажори не владні над вами. Все, що вам необхідно – чітко визначити час, коли ви будете займатися саморозвитком. До нього буде ставитися не тільки читання книг, а й проведення сеансів візуалізації. Уявляйте себе вже досягнувшим успіху. Ви повинні відчути всі емоції так, немов мета вже досягнута. І, звичайно ж, ви повинні будете в вибраний вами час відкласти всі справи.

Єдина причина, по якій ви можете відкласти саморозвиток – якщо у вас під ногами почне горіти земля. Будьте послідовними і не порушуйте традицію.

6. Усвідомте прямо зараз: ви і тільки ви відповідальні за своє саморозвиток і своє зростання.

Ніхто не здатний прийняти рішення за вас – ні ваші друзі, ні родичі. Ваше рішення сьогодні створює ваше завтра. Якщо ви досі вважаєте, що «прилетить чарівник у блакитному вертольоті» і скаже вам, що робити далі і в яку сторону рости – ви глибоко помиляєтеся. Ваш розвиток нікому не цікавий, крім вас.

Можливо, ваші найближчі люди і хочуть, щоб ви стали професіоналом, щиро бажають вам щастя. Вони можуть навіть знайти для вас тренінг по професійному зростанню і саморозвитку! Однак відвідувати даний тренінг або залишити все, як є – залежить лише від вас.

 7. Ніколи не озирайтеся назад.

Можливо, у минулому у вас були сприятливі можливості для саморозвитку, якими ви не скористалися. Зараз ви засмучені і сильно переживаєте на цей прорахунок. Відпустіть минуле! Всі ваші вчорашні можливості, які ви не встигли реалізувати, більше не мають жодної практичної цінності. Ви живете сьогодні, тому вам слід думати про ті шанси і перспективи, які у вас є на сьогоднішній день. Ймовірно, в майбутньому у вас також з’являться сприятливі можливості, але це залежить від ваших дій сьогодні.

Пам’ятайте: Вчора вже пройшло, а завтра ще не настало. Живіть сьогоднішнім днем.

 8. Не набивайте своїх шишок, якщо у вас є шанс вчитися на досвіді інших людей.

Безумовно, ніщо не може замінити особистий досвід, однак він нерідко обходиться людям занадто дорого. Вивчайте історії людей, які домоглися успіху в цікавій для вас професії. Ви побачите, як багато помилок їм довелося здійснити, але вони вперто йшли до своєї мети і, в кінцевому підсумку, її досягали. На Землі немає і ніколи не буде людини, чий шлях до успіху був усипаний трояндами.

При цьому, чим більше труднощів довелося пройти людині, тим цінніше для вас буде її історія. Бережіть свій час і не робіть помилок попередників, вчіться на них.

9. Завжди проводьте аналіз власних помилок.

Допускати помилки може кожна людина, але далеко не кожна здатна їх проаналізувати, щоб у майбутньому не наступати на ті ж «граблі». Але врахуйте – аналіз помилок повинен бути усецілим, а не поверхневим. Ви повинні чітко зрозуміти, чому помилка була допущена.

Тим самим ви отримаєте відразу дві переваги – знання, які дозволять не допускати помилок знову, а також розвиток своїх аналітичних здібностей.

10. Не забувайте нагороджувати себе за проведену роботу.

Ви зайнялися власним саморозвитком і чітко бачите свої вигоди від даного процесу – ви підвищите свій професіоналізм, що дозволить досягати позитивних результатів на роботі і в спілкуванні з людьми. От тільки є одна проблема – дана вигода буде досягнута не сьогодні-завтра, а через пару місяців або навіть через роки.

Рано чи пізно, не отримуючи за труди ніякої винагороди, ваша мотивація може знизитися, а ви просто закинете займатися собою. Щоб цього не сталося, не забувайте заохочувати себе за труди.

Сьогодні ви позаймались більше, ніж спланували? Дочитали книгу до кінця і зробили правильні висновки? Продовжили саморозвиток, незважаючи на втому? Чудово! Саме час нагородити себе за старання. Як? Зробіть щось, що ви любите, або купіть якусь «смакоту». Ви можете сходити в кіно або пограти в улюблену гру (тільки не захоплюйтеся, робота насамперед). Так ви зможете відпочити і зберегти мотивацію на належному рівні.

11. Ніколи не кажіть ніколи.

У процесі саморозвитку ви можете зіткнутися з проблемами, які здадуться вам нерозв’язними. Не здумайте здаватися! Продовжуйте шукати шляхи вирішення проблеми, з кожної ситуації є вихід, головне – знати, де його шукати.

Чому це важливо?

У майбутньому перед вами можуть виникнути проблеми, від яких залежатиме ваше подальше життя. Якщо ви вирішите проблему сьогодні, ви виробите в собі звичку ніколи не здаватися і йти вперед до мети. Крім того, ви поліпшите свої аналітичні здібності, які в наш час грають величезне значення в будь-якій сфері діяльності.

12. Видаліть лінь зі свого життя.

Лінь – це найбільший ворог успіху. Саме лінь, а зовсім не незнання, як звикли вважати багато. Якщо ви помітите прояв ліні, терміново зробіть все можливе для її ліквідації. Як? Просто роблячи те, що потрібно, а не те, що хочеться. Простий приклад: ви прокинулися вранці і хочете ще поспати. При цьому ви знаєте, що вам належить невідкладна робота. Що ви робите далі? Встаєте з ліжка, вмиваєтеся, робите чашку ароматної кави – і приступаєте до роботи.

Можливо, ви давно хотіли скинути пару зайвих кілограм, але лінь не дозволяла зробити це. У такому випадку, ви повинні прямо після читання цієї статті одягнути спортивний костюм і піти на спортивний майданчик. Рухайтеся, займайтеся спортом незважаючи на те, що дуже хочете полінуватися і зайнятися нічогонеробленням.

Клин клином вибивають, також і повинні вибити лінь з власного життя, раз і назавжди.

13. Не нехтуйте прослуховуванням аудіозаписів з саморозвитку.

У суспільстві невідомо звідки поширилася думка, що тільки книги приносять користь людині. Насправді, це не так. Наше життя з року в рік стає все динамічніше, а у людини залишається все менше часу для саморозвитку. Використовуйте його на повну! Якщо ви цілу годину добираєтеся на роботу в автомобілі, скачайте аудіозапис з програмою з саморозвитку в ваш плеєр і слухайте її в дорозі.

Займаєтеся бігом? Прекрасно – візьміть плеєр з собою. Отримуйте подвійну користь від фізичних вправ. Одним словом, використовуйте кожну можливість для того, щоб стати краще.

14. Беріть участь у форумах однодумців.

Знайдіть людей за інтересами і обговорюйте з ними найактуальніші питання. Діліться думкою, отримуйте відповіді на власні питання. Разом з іншими людьми вам буде набагато простіше дізнаватися нову інформацію і рости професійно. Якщо у вас виникне якась ідея, але ви не будете знати, наскільки вона цінна – ви завжди зможете обговорити це з іншими людьми.

15. Починаєте нову діяльність?

Завжди пам’ятайте про цілі! Цілі – це те, що змушує людину рухатися вперед і ставати краще. Забувши про цілі, так просто пустити все на самоплив. Ваші цілі повинні завжди бути у вас перед очима, щоб ви не забули про них. Запишіть кінцеву мету в блокнот і повертайтеся до неї хоча б 2 рази на день.

16. Не бійтеся робити помилок.

Як же часто ми відмовляємося від можливостей лише тому, що боїмося зробити помилку! Ми думаємо, що наші колеги, друзі та родичі будуть сміятися з нас або зовсім в нас розчаруються. Киньте! Мільйони людей по всьому світу щодня роблять помилки, але при цьому їх світ не розвалюється. Навчіться сприймати свої помилки як важливий життєвий досвід. Скажіть собі: «Так, можливо, я і боюся помилитися. Але якщо я не зроблю цього зараз, то ніколи не дізнаюся, яким могло стати моє життя ». Ви не просто можете робити помилки – ви зобов’язані це робити. Тільки не забувайте при цьому робити правильні висновки.

17. Ловіть позитив!

Кожен новий день починайте з позитивних думок про світле майбутнє. Наповнюйте свій розум позитивними ідеями та натхненням, які стануть надійною опорою вашого успіху. Не давайте похмурим думкам про провал і негативу жодного шансу. Пам’ятайте: яким результатом не увінчаються ваші зусилля, ви будете у виграші! У разі невдачі ви отримаєте важливий життєвий досвід, а успіх приведе вас до заповітної мети.

18. Кожен день ставте перед собою мету – навчитися чомусь новому.

Якщо ви не дізнаєтеся важливу інформацію або не будете мати іншого певного навику, можете вважати, що ваш день прожитий марно. Не допустіть цього! Дізнавайтеся навіть ту інформацію, яка зараз не здається занадто значущою. Хто знає, можливо саме ці знання знадобляться вам у житті.

19. Ведіть щоденник своїх досягнень.

Якщо сьогоднішній день пройшов з користю і ви чого-небудь досягли, запишіть це досягнення в свій щоденник. Навіщо? Причина проста – завтра ви подивитеся на запис і постараєтеся досягти ще більше. І так день у день. Ваше прагнення до саморозвитку буде просто зашкалювати.

20. Не сидіть на місці!

Займіться спортом, поїдьте на природу, відвідуйте цікаві місця. Отримуйте приємні емоції, які зарядять вас на серйозну роботу і досягнення цілей. Будьте активними!

21. Відмовтеся від «пожирачів часу».

Ми щодня витрачаємо свій час на перегляд телевізора, прослуховування радіостанцій і читання розсилок, які не приносять нам ніякої користі. Крім того, читаючи сумне зведення новин, ви не додаєте собі оптимізму. Вирішіть раз і назавжди – ви не піддастеся пожирачам часу.

«Але як я буду відпочивати?» – запитаєте ви. Повірте, існує набагато більше способів відпочити і розслабитися, які принесуть вам користь як для тіла, так і для душі. Замініть перегляд телевізора прогулянкою в парку, а читання стрічки новин – прослуховуванням легкої розслаблюючої музики.

 22. Спілкуйтеся з освіченими і розумними людьми.

Не переживайте за те, що ці люди можуть бути більш обізнаними, ніж ви – це якраз і добре. Чим більше часу ви приділите для спілкування з розумними людьми, тим розумнішими станете самі. Можливо, ви навіть дізнаєтеся те, про що раніше не знали. Що стосується спілкування з людьми, які лише гають ваш час – перестаньте з ними спілкуватися або обмежте спілкування до мінімуму. Не зробите це і вони потягнуть вас за собою вниз.

23. Наведіть порядок в будинку і позбудьтеся від старих речей.

Безлад в будинку рівносильний безладу в голові. Як ви будете займатися саморозвитком, якщо постійно концентруєтесь на безладді? Позбавтеся від старих речей. Навіть якщо вони дороги вам, але вони втратили свої характеристики і ви перестали ними користуватися – викиньте без жалю. Купуйте нові речі, якщо в даний момент ваші засоби дозволяють це зробити. У кожному разі, в нове життя не варто тягнути старі речі.
Зараз ви ще більше часу почнете приділяти саморозвитку, прагнучи до нового, більш якісного життя. І нехай все в ній буде по новому!

Саморозвиток – це ключ до розкриття ваших можливостей. Кожен день приділяйте час, щоб дізнатися щось нове, дотримуйтесь вищевикладеним радам і досягайте своїх цілей.

Оцініть статтю
Додати коментар