Помилки в розвитку особистості.

 

v-rozvytku-osobystostiЯкщо людина бажає досягти успіху в тій чи іншій області, вона не повинна припиняти свого розвитку ні на секунду.

Саме в постійному розвитку особистості полягає її сила. Навіть, якщо людина народжується з унікальними здібностями, але ніяк їх не розвиває, вона дуже скоро може про них забути. Це реальність, від якої не втекти.

Що людина може зробити для особистісного розвитку?

Дуже багато чого! Може відвідувати корисні вебінари, проходити навчальні курси, читати пізнавальну літературу по цікавлячий тематиці і слухати аудіокнижки. Як говориться, було б бажання.

Але іноді буває й так – ви постійно займаєтеся своєю самоосвітою, розвиваєтеся, читаєте багато книг і намагаєтеся кожну хвилину використовувати для підвищення кваліфікації, але результату все нема.

Ви не розумієте, що відбувається, намагаєтеся знайти відповіді в літературі і знайти поради, але ніхто не може вам допомогти. Не опускайте руки завчасно – все не так погано. Можливо, ви просто допускаєте одну з поширених помилок у розвитку особистості. Часом однієї такої помилки достатньо, щоб звести весь кропіткий процес отримання знань на «ні», ну а якщо помилок буде дві або три, одним словом, прямо зараз ми розглянемо 10 найпоширеніших помилок у розвитку особистості.

Ви просто зобов’язані їх знати, адже це дозволить своєчасно виправити помилку і не втратити купу часу, займаючись неефективним навчанням.

Помилка 1. Ви не поставили перед собою мету і не бачите, куди ж рухатися далі.

Досить часта помилка, особливо зустрічається вона серед молоді. Вони настільки нестримані в тязі до знань, хочуть отримати їх і тут же застосувати, отримавши результат. Але без мети, на жаль, їх чекає розчарування. Здавалося б, в самому процесі постановки мети немає нічого складного, до того ж, у багатьох книгах він детально описується. Але чому тоді стільки людей ігнорують постановку мети? На жаль, багато людей і зовсім не замислюються про те, до чого вони прагнуть. Їм здається, що головне – це дія, а все інше додасться. Але ви не можете рухатися вперед, не знаючи пункту призначення.

Нехай ви витратите якийсь час на постановку цілей і їх коригування, за то ви гарантовано не зіб’єтеся з вірного шляху. Повірте, це варто того. Прямо зараз відкладіть читання статті в сторону, візьміть чистий аркуш паперу і ручку. Запишіть все, про що мрієте. Нехай це буде будинок або автомобіль. Але не забувайте – опис мрії має здійснюватися у всіх деталях. Хочете будинок? Опишіть, скільки в ньому буде кімнат і який він буде висоти. Що буде поруч з будинком? Не нехтуйте жодної деталлю. Хочете подорожувати? Вкажіть, в які країни ви бажаєте поїхати і які пам’ятки побачити.

Конкретика – шлях до успішного планування.

Помилка 2. Страхи і виникаючі сумніви.

Ви поставили перед собою конкретну мету і вже готові йти до неї семимильними кроками. Чудово! Тоді ознайомтеся з ще однією помилкою розвитку – страхи і сумніви.

Часто, людина сама риє собі яму, заздалегідь моделюючи несприятливий результат тієї чи іншої події в своїй голові. Це призводить до того, що людина перестає вірити в свої сили і сумнівається в ситуаціях, коли слід все робити дуже оперативно.

Хто винен в страхах людини? Ніхто, крім неї самої!

Звідки людина може знати, що та чи інше справа завершиться провалом? Вона сама формує свої думки, грунтуючись на минулих невдачах, після чого сама себе переконує в тому, що саме така ж ситуація повториться.

Після цього, у людини активізується природний захисний механізм, який говорить : «Не роби цього! Не роби помилки! ».

Результат – сприятливі можливості втрачені, а процес розвитку застопорився. Зрозумійте – ви ніколи не дізнаєтеся напевно, завершаться ваші дії успіхом або провалом, поки не зробите їх. Не дозволяйте сумнівам і страхам встати на шляху ваших планів.

 Помилка 3. Відсутність конкретного плану.

Чудово, коли ви точно знаєте свої цілі, але не можна забувати і про план. Якщо ви не знаєте, яку дію повинні виконувати наступною, ви неефективно будете витрачати власний час і робити одну помилку за іншою. Причому, мова йде не тільки про план на місяць або найближчий рік, а елементарно про план на майбутній день.

Навіщо витрачати по півгодини, вибираючи подальші завдання, коли ви маєте можливість подивитися в план, в якому будуть виділені пріоритетні завдання, і виконувати їх одне за іншим? Все, що вам знадобиться – приділити 10 хвилин часу ввечері, щоб скласти план на майбутній день, і 10 хвилин вранці, щоб ще раз «пробігтися» по ньому очима і зрозуміти, з чого слід почати.

Що стосується плану вашого розвитку, він і зовсім життєво необхідний. Припустимо, ви мрієте навчитися прибутково торгувати на ринку Форекс, але у вас немає плану. З чого ви почнете? Ймовірно, ви підете в книгарню, щоб купити першу ліпшу на очі книгу з торгівлі на Форекс. Але ось невдача – ви то в темі «чайник», а книга виявиться для професійних трейдерів. Або ще варіант – ви можете зареєструватися на форумах, щоб поспілкуватися з іншими трейдерами. Але де гарантії того, що ви не зустрінете звичайного теоретика, який ніколи не торгував на Форекс?

Тому, перший крок вашого навчання – це складання плану. У плані ви напишете: перший крок – вивчення термінології, другий – знайомство з технічним аналізом, третій – вивчення основ фундаментального аналізу і т. д. В результаті, ваша робота буде структурована, ви збережете багато часу і не допустите описаної помилки.

Помилка 4. Відсутність конкретних дій.

Тепер, коли у вас на руках є готовий план дій, залишилося лише почати його виконувати. І ось тут-то багато допускають четверту помилку у розвитку особистості – вони задовольняються планом і нічого не роблять.

У чому причина?

Вона не одна – це може бути банальна лінь і небажання людини жертвувати своїм часом заради такої далекої мети.
Але у зв’язку з цим виникає резонне питання – а навіщо тоді було витрачено стільки часу на визначення цілей і складанні планів?

Другою причиною бездіяльності можна вважати страх прийняття відповідальних рішень. Насправді, в цьому немає нічого жахливого – страх перед невідомістю є у кожної людини. Як говориться, знав би прикуп …

Але пам’ятайте, що дорога в тисячу миль починається з маленького кроку. Якщо ви зараз не зробите перший крок, то ніколи не дізнаєтеся, правильним чи помилковим він був. Що ж робити людині, яка має план? Тільки одне – слідувати йому і крок за кроком йти до своєї мети. Все, що вам необхідно, у вас вже є. Ви маєте всі необхідні ресурси і час, так не розтрачуйте їх даремно. Дійте!

Помилка 5. Сильна залежність від думки оточуючих.

Це одна з найсильніших помилок, що допускаються людиною в особистісному розвитку. Точніше, сама залежність не є помилкою. Залежність – це залежність, а помилка – це прислуховування людини до сторонньої думки. Уявіть, що ви записалися на курси крою та шиття. Ну ось подобається вам крій та шиття, ви жити без них не можете. Будьте впевнені – в той же день навколо вас збереться вся ваша рідня, яка буде судорожно доводити, що крій та шиття – це не для вас, вам треба бути космонавтом, геологом, урологом …

Але реальність така – це ваше життя, тому тільки вам вирішувати, ким бути і чим займатися. Інший варіант – ви плануєте почати певний бізнес. Нехай, це буде мережевий маркетинг. Ви вже запаслися навчальними матеріалами і готові розвиватися в цій області, як раптом в гості до вас приходить друг. Дізнавшись про вашу нову затії, він починає відмовляти вас: “Ой, та це ж фуфло, цей твій мережевий маркетинг. Тільки бабусям впарювати непотрібні товари. Взагалі безперспективний бізнес “.

При цьому, у вас повинно виникнути два питання:

а) невже ваш друг займався мережевим маркетингом?

б) чому він вліз зі своєю думкою тоді, коли ви не просили у нього поради.

Багато людей залежні від думки оточуючих, будь то рідні або друзі, а часто і зовсім люди, яких вони бачать в перший (і, швидше за все, в останній) раз у житті. Вони йдуть на поводу їх думок, хоча в реальності ці думки повинні бути другорядним фактором.

Вам подобається те, чим ви займаєтеся? Ви бачите в цьому величезні перспективи?

Тоді вперед, до перемоги!

Не слухайте думку інших людей, особливо тих, хто сам в житті нічого не добився.

Помилка 6. Недолік наполегливості та ініціативності.

Далеко не кожен з нас здатен проявити позамежну наполегливість у досягненні своїх цілей і пройти весь шлях від початку до кінця.

І в чому, як не в розвитку це проявляється найкраще?

Наприклад, якщо ви вступили на які-небудь тривалі навчальні курси, готуйтеся до того, що у вас почнуть виникати сумніви типу: “А  чи окупиться мені витрачаємий час?”. І ось тоді від вас буде потрібна наполегливість продовжувати, незважаючи ні на що. Ви чітко бачите мету і впевнені на всі 200%, що не звернете зі шляху, поки ця мета не буде досягнута. У даному прикладі вашою метою повинно бути успішне закінчення курсів і отримання важливих знань, які знадобляться в процесі роботи.

У Китаї існує досить популярна мудрість, яка говорить: “Бажання здатися особливо велике за секунду до перемоги”. Це абсолютна правда. Скільки вже людей здавалося тоді, коли до перемоги залишалися лічені кроки! Їм просто не вистачало наполегливості та ініціативності. Ви повинні повірити в себе, йти до кінця і нічого не боятися. Найгірше з вами трапитися тоді, коли ви остаточно вирішите відмовитися від своїх планів і мрії. Не дозвольте ж цьому статися.

Помилка 7. Відсутність яскравого прикладу або вчителя.

Навряд чи це можна назвати помилкою, тому що найчастіше це не пов’язано безпосередньо з волею і діяльністю людини. Однак, через високу ступінь значущості, відсутність яскравого прикладу чи вчителя має бути розглянуто нами.

Як зрозуміти “відсутність яскравого прикладу”?

Припустимо, ви придумали якусь бізнес-ідею, яку до вас ніхто не впроваджував. З одного боку, це обіцяє вам прекрасні перспективи прибутку, але при цьому ризик провалу також великий. Якщо в різних видах діяльності ви завжди можете знайти приклади успішних людей, ознайомившись з їх історіями і допущеними помилками, то при втіленні в життя новаторської ідеї, ви залишаєтеся один на один з ризиком. Але, набагато гірша ситуація з відсутністю вчителя, який завжди здатний показати і розповісти, на що варто звернути особливу увагу при особистісному розвитку.

Звичайно, ви можете падати і підніматися. Після чого знову падати, набиваючи гулі одну за одною. Але навіщо? Адже набагато вигідніше і простіше, якщо всі “підводні камені” допоможе подолати наставник.

Повірте – з наставником ви істотно збережете свій час і нерви, тому не будьте горді і занадто самовпевнені. Запитуйте ради у досвідченіших людей, у тих, хто вже досяг успіху в цікавій для вас області знань або сфері бізнесу.

Помилка 8. Несприятливе оточення.

Якщо ви прагнете розвиватися і досягти в житті небувалих висот, ваше оточення має бути відповідним. Друзі-товариші по чарці, яким від вас потрібно тільки випити і закусити, а також подруги, які приходять до вас додому і годинами розповідають про свої проблеми, після чого тихо йдуть – це не для вас. З таким оточенням ви не те, що не встигнете розвиватися, а навіть жити не зможете нормально.

Розвиток, як і все цінне, вимагає жертв. Розірвіть всі старі зв’язки, від яких у вас суцільні проблеми, і постарайтеся оточити себе людьми, які будуть розділяти ваші життєві погляди, цінності, підвалини та інтереси.

Ні, ми не закликаємо розірвати прямо все-все контакти – тільки з тими людьми, які заважають вам досягти мети. З рештою друзями вам слід поговорити. Можливо, вони також “загоряться” ідеєю саморозвитку, або хоча б зрозуміють ваші прагнення, і не будуть заважати.

Але де ж знайти відповідних вам людей? Все там же – на тренінгах з особистісного росту. Повірте – на такі тренінги ніколи не прийде людина, яку не цікавить розвиток своїх здібностей і особистісний ріст. Заводьте нові знайомства, спілкуйтеся, обмінюйтеся телефонами. Будьте активними, зрештою. Не чекайте, поки людина сама підійде до вас і запропонує обговорити важливі питання – зробіть це першим.

А знаєте, який існує спосіб притягти у ваше життя потрібних людей? Просто попрацюйте над власними думками, змініть своє ставлення до світу і людей, перегляньте свої цілі і змінювайтесь всередині!

Ви помітите, як непотрібні вам люди самі йдуть з вашого життя, а нові важливі знайомства з цікавими людьми, навпаки, з’являються.

 Помилка 9. Припинення навчання.

Раніше ви були голодні до знань, не втрачали можливості прочитати нову книгу і пройти навчальний курс. Ваша наполегливість принесла свої результати – ви стали справжнім професіоналом своєї справи. Але щось пішло не так і ви забули про необхідність навчання. Вам здалося, що ви і так все знаєте і вмієте.

А тим часом, життя не стоїть на місці і розвивається стрімкими темпами. Ті способи і методи роботи, які вважалися найкращими ще 5-10 років тому, на сьогоднішній день втратили свою актуальність і були замінені ще більш ефективними методами. Можливо, зараз ви працюєте на одній посаді і ваших знань вистачає, щоб відчувати себе комфортно.

Але ви впевнені в тому, що вже завтра від вас не потрібно знати і вміти ще більше?
Якщо ви не захочете розвиватися, вас просто замінять співробітником, який хоче цього. Тому, можна зробити правильний висновок – відстежуйте останні тенденції у пріоритетній для вас сфері знань і кожен день прагніть дізнатися щось нове. Навіть якщо зараз деякі знання для вас неактуальні, хто знає, куди закине вас життя вже через місяць або рік.

 Помилка 10. Нездатність розслаблятися.

Найприємніша помилка для більшості читачів. Чому? Та тому, що вона не вимагає від вас зусиль – якраз навпаки, настійно вимагає закинути всі справи і прилягти відпочити. Робота і прагнення до розвитку – це добре, але все має бути в міру. Якщо за довгі роки у вас встиг виробитися “синдром менеджера”, з цим треба якось боротися.

Завжди приємно і корисно пізнавати щось нове і раніше незвідане, але не можна забувати і про відпочинок. Ваш організм живий, він володіє певним запасом енергії. Коли енергія закінчується, ви відчуваєте втому і істотне зниження настрою. Вам нічого не хочеться робити, просто лягти і поспати.

Так зробіть це, швидше! Всіх знань за один день ви все одно не дізнаєтеся, як не виконаєте всю понаднормову роботу.
Якщо ви не хочете спати, спробуйте просто абстрагуватися від усього і побути наодинці зі своїми думками і саміт собою. Не забувайте про те, що правильний відпочинок важливий не менше, ніж правильне навчання.

Тепер, коли ви знаєте про найбільш поширені помилки розвитку особистості, ви без зусиль зможете нівелювати їх негативний вплив, а то й зовсім уникнути. І пам’ятайте – розвиток має величезну важливість, адже, якщо немає прогресу – йде регрес.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар