Почніть робити ці речі зараз, щоб змінити своє життя менш ніж за рік

Почніть робити ці речі зараз, щоб змінити своє життя менш ніж за рік
У нас всіх є дещо спільне: усі ми прагнемо до постійного поліпшення власного життя і хочемо одного разу стати найкращим з можливих варіантів самих себе. Однак, нам далеко не завжди це вдається — більшість людей живуть практично незмінним життям протягом дуже довгого часу.

Але ви не обов’язково повинні з цим миритися, адже ви цілком здатні радикально змінити власне життя — варто лише захотіти.

Так, на внесення в життя значних, тривалих змін може піти кілька років. Але щоб почати шлях до мрії, вам доведеться вийти за межі вашого нинішнього способу життя і виробити в собі нові звички. Щоб у підсумку зробити життя таким, яким ви хочете його бачити, вам доведеться змінити те, що ви робите кожен день.

Ваше життя — це витвір мистецтва, створений вашими руками. І ваш обов’язок — бути вірним собі, і жити так, як можете жити тільки ви. Місія вашому житті — сміливо висловлювати свою позицію, створювати те, що ви любите, і любити те, що ви створюєте.

Ви не зобов’язані все життя залишатися в коконі — виберіться з нього і розкрийте ваші крила. Поки ви цього не зробите, не станете тим, ким повинні були стати спочатку, поки не реалізуєте свій потенціал на всі сто відсотків.

Отже, ви хочете змінити своє життя?  Ось, що вам потрібно знати для того, щоб зробити перший крок.

Насамперед, ви повинні зважитися. Повинні захотіти зробити крок вперед, не озираючись назад і не боячись того, що чекає вас попереду. Повинні вирішити для себе, що ви дійсно хочете змінити своє життя, причому якомога раніше. І це ваше рішення важливіше, ніж майже все інше.

А після цього погляньте на своє повсякденне життя, і знайдіть в нім речі, що поглинають значну частину вашого часу, і при цьому значно менш важливі, ніж зміни, до яких відтепер ви прагнете.

Отже, ви зважилися? Відмінно. Ви вже почали шлях до самовдосконалення. І ми сподіваємося, що наша стаття допоможе вам зробити цей шлях настільки коротким і простим, наскільки це можливо. Що ж вам варто зробити після того, як ви прийняли рішення стати краще?

Знайдіть своє «чому»

«Той, у кого є «чому», впорається з будь-яким «як»
Фрідріх Ніцше

Всі ми прагнемо до ясності в нашому житті. Це єдиний спосіб зазирнути глибше у власну душу і зрозуміти, що робить нас живими.

Але неважливо, наскільки сильним є наше прагнення до ясності — починати нам незмінно доводиться зі стану хаосу, або, щонайменше, сум’яття: всі ми люди, і всі спочатку намагаємося досягти безлічі абсолютно різних речей.

Життя більшості людей досить далеке від ідеальної, кришталевої ясності. Через це проходять всі люди під час дорослішання, а багато хто застряють в болоті хаосу і в дорослому віці.

«Чого я хочу досягти в житті», «У мене хоч щось взагалі виходить?», «Чи правильно я вибрав кар’єрний шлях?» і ще купа інших питань, подібних цим.

Мільйони людей, котрі живуть нині, не мають ні найменшого поняття, що їм робити зі своїм життям.

І це нормально. Пізнання себе — той процес, через який повинен пройти кожен і зробити це він може лише сам.

Цікавість, відкритість до нового, готовність прийняти і зрозуміти ті несподіванки, які неодмінно зустрінуться на вашому шляху — все це важливі риси характеру для того, хто зважився пізнати себе і зробити, нарешті, трохи ясності в сенс свого життя.

«Коли хтось знає своє «чому», це значить, він вже зробив важливий перший крок до розуміння того, як досягти цілей, які дійсно його приваблюють, і створити для себе життя, яким дійсно можна насолоджуватися (словом, повна протилежність звичайному існуванню).

Адже лише коли ви знаєте свої «навіщо» і «чому», ви можете набратися хоробрості, щоб прийняти ті ризики, без яких вам не просунутися вперед.

Зберегти мотивацію і прагнення досягти мети навіть тоді, коли обставини не на вашу користь, і в результаті перемістити ваше життя на повністю нову, складну, але куди більш захоплюючу траєкторію» — пише автор бестселерів про пізнання себе і самовдосконалення Марджі Уоррел.

І знайте, якщо ви відчуваєте брак мотивації, невпевненість у собі, відсутність мети в житті, і до того ж не можете знайти справу, яка вам дійсно до душі, знайте — ви не самотні, і в цьому човні разом з вами на тому чи іншому етапі життєвого шляху побувало практично все людство.

Почніть проводити більше часу з позитивними людьми

«Зосередившись через правильних людей на правильних речах, ми можемо з часом вирішити більшу частину, якщо не всі проблеми цього світу. І деякі з нас намагаються зробити це прямо зараз»
Річард Бренсон

Якщо ви хочете якось досягти успіху, то повинні зрозуміти, що і міра вашого успіху, і ваше задоволення від його досягнення часто залежать від багатьох інших людей, які можуть вплинути на те, що ви робите, чому і як.

Поза всяких сумнівів, великий вплив на майбутнє життя Альберта Ейнштейна зробив його перший вчитель, Макс Талмуд.

Саме Макс познайомив десятирічного Альберта з основними роботами в області математики, філософії та природознавства. Протягом шести років Макс раз на тиждень обідав з сім’єю Ейнштейнів, після чого проводив з юним Альбертом уроки, що, цілком можливо, направили його на шлях світової слави.

Батько Вольфганга Амадея Моцарта, Леопольд сам був відомим композитором, і багато істориків вважають, що він часто допомагав своєму синові написання його ранніх творів.

Ведуча Опра Вінфрі вважає, що її батько зі своєю новою дружиною буквально «врятували» її. Як вона одного разу сказала у своєму інтерв’ю з Джилл Нельсон з журналу The Washington Post: «Якщо б мене не відправили до мого батька, моє життя потекло би зовсім в іншому напрямку».

Почніть слідувати своїм інстинктам

«Ви не можете з’єднати ваші вчинки в картину, що веде до успіху, дивлячись вперед — ви можете це зробити лише в ретроспективі, озирнувшись назад після того, як його досягнете. Так що вам залишається лише вірити в те, що ці вчинки, ці «точки» якось з’єднаються в майбутньому. А для цього ви повинні в щось вірити — в інстинкт, в долю, карму, в життя, та у що завгодно. Цей підхід ще ні разу мене не підводив, і він по-справжньому змінив моє життя» 
Стів Джобс

Щоб випробувати нові ідеї і методи, які, можливо, зроблять нас успішними, потрібна неабияка сміливість. Але в сучасному світі, який живе і змінюється з блискавичною швидкістю, консерватизм більше не є самим надійним і виваженим вибором.

Неважливо, наскільки гучним і недолугим стане цей світ, і наскільки ви завалите себе справами, всередині вас завжди залишиться слабкий, тихий голос, що шепоче вам на вухо в моменти спокою і тиші, і відкриває вам привид того життя, в яке могло б перетворитися ваше.

Ви завжди можете його почути — якщо гарненько вслухаєтесь. Але якщо одного разу ви вирішите вирушити за його підказками і порадами, вам доведеться боротися проти всієї сили громадської думки і колективної мудрості.

Коли ви вирішуєте відкинути убік всі ті плани, виконання яких суспільство чекає від вас, і замість слідування їм довіритися своїм інстинктам, ви вибираєте незручний і часом болісний шлях. Але, тим не менш, він може привести до результату, який стократ окупить всі прикрощі, що вам доведеться на ньому випробувати.

Тяжкість, яку ви взвалите на себе, буде настільки величезною, що на кожному кроці цього шляху у вас буде вибір всього з трьох варіантів: здатися, зламатися або зчепити зуби і викластися по повній програмі. Вибирайте останній варіант.

Плисти проти течії нелегко. Коли ви починаєте щось робити інакше, ніж всі навколо, то будьте готові випробувати на собі злість і спроби інших захистити свій вибір і повернути вас на «праведний шлях». Але якщо ви відчуваєте, що у вас вистачить сили волі дійти по обраному шляху до самого кінця — краще довіртеся своїм інстинктам.

Так що, починаючи з сьогоднішнього дня, постарайтеся вслухатися в тихий голосок вашої душі, який часом ставить під сумнів те, що ви до цього вважали непорушною істиною. Постарайтеся слідувати його порадам — і подивіться, що з цього вийде.

Коли ви в останній раз ставили під сумнів те, як роблять усі? Коли намагалися домогтися кращого? Пам’ятайте — все у ваших руках.

Просто будьте собою!

«Не дозволяйте очікуванням і думкам сторонніх людей впливати на ваші рішення. Це ваше життя, а не їх. Робіть те, що для вас важливіше за все, те, що змушує вас почувати себе живим і щасливим. І не дозволяйте чужим очікуванням і ідеям вас обмежувати. Якщо ви дозволяєте іншим людям визначати, хто ви такий, то і життя ви проживете чуже, але ніяк не своє. І, повірте, що сенс життя не в тому, щоб усім сподобатися. Не в тому, щоб втиснутися у встановлені оточуючими рамки. Життя – це куди більше, ніж те, що вам здається життям прямо зараз. Ви повинні самі вирішити, хто ви такий. Станьте цілісною особистістю. Впустіть у своє життя пригоди»
Рой Т. Беннетт

Багато обдарованих люди цілком успішно прикидаються пересічними обивателями – тільки для того, щоб ні в якому разі не образити оточуючу їх сірість, або – ось жах! – не виділятися на їх фоні.

Їх голос, здатний дзвеніти набатом, втрачається на загальному тлі, і вони не отримують ні найменшої переваги від того, в чому вони дійсно хороші.

Взнаєте свою ситуацію?

Тоді скажіть собі: «Досить!»

Доля наділила вас унікальним даром і ви повинні розповісти про нього всьому світу.

Де б ви не були, чим би не займалися і куди б не тримали свій шлях, у вас є обов’язок – обов’язок перед собою і перед світом, в якому ми живемо, вибити для себе можливість займатися улюбленою справою, не боячись глузувань, критики або невдачі.

Ви можете бути настільки креативні і успішні, наскільки ви можете собі це уявити. Ви просто поки що недостатньо сильно собі довіряєте.

Неважливо, хто ви і ким мрієте стати, пам’ятайте одне: на цій планеті ще не народжувалося людей, яким було визначено сидіти на задньому сидінні, грати другу скрипку або бути вічним заступником.

У вас є все необхідне для того, щоб залишити свій слід у цьому світі. Для цього навіть не обов’язково починати свій бізнес. Вам всього лише потрібно знайти таку справу, яка буде вам настільки до вподоби, що глибоко втягне вас у себе і емоційно, і фізично.

Не намагайтеся заглянути занадто далеко в майбутнє. Використовуйте те, що у вас є зараз. Занадто сильно обдумуючи свої майбутні вчинки, ви самі собі підрізаєте крила.

Робота над собою окупається

«Наповніть своє життя діями. Не чекайте, поки все станеться з вами саме — змусьте це «щось трапитися. Станьте творцями власного майбутнього. Власного майбутнього, власної надії, власної любові. І, в що б ви не вірили, віддавайте належне своєму Творцеві: не чекайте з роззявленим ротом, поки на вас зійде з небес благодать, а робіть все можливе, щоб створити своїми руками — самостійно, тут і зараз, на цій грішній Землі»
Бредлі Уітфорд

Запам’ятайте раз і назавжди — коли ви приймаєте на себе невідповідну для вас роль тільки тому, що переконуєте себе в тому, що вона вам потрібна, подумайте про те, скільки часу вам доведеться мучитися, займаючись нелюбимою справою!

Якщо ви, образно висловлюючись, «кругла затичка», якою потрібно заповнити квадратний отвір, не обов’язково обточувати себе за розміром. Завжди є більш приємний спосіб впоратися з цією проблемою, а якщо у вас немає того, що для цього потрібно, створіть це.

Якщо ви всього лише пливете за течією, цього явно недостатньо. Примусьте світ помітити вас. Хапайтеся за будь-яку можливість справити на нього враження, нехай навіть вона ні до чого не призведе.

Не погоджуйтеся на напівзаходи. Якщо ви дійсно хочете, переслідуйте це, викладаючись на повну.

Не чекайте, що світ завжди буде в захваті від ваших ідей, будьте готові, що вас будуть штовхати з усіх боків, але намагайтеся не впасти.

Виходьте за рамки обмежень

«Будьте собою — просто собою, а не чиєюсь ідеєю про те, ким ви повинні бути»
Генрі Девід Торо

В оточуючому нас світі завжди було безліч правил і обмежень, але не всі вони корисні, не всі мають право на існування, і вже тим більше не всі повинні залишатися незмінними.

Кожна річ і кожна ідея, якими ви користуєтеся, була кимось покращена, і часто покращена далеко не один раз. Дотримуйтесь девізу Apple, думайте по-іншому.

Подумайте про те, що ви можете поліпшити в цьому році. Що ви можете зробити по-іншому в своєму бізнесі або кар’єрі. Не сприймайте правила, як священні книги, і якщо вам цікаво, чому те чи інше правило взагалі існує, не соромтеся запитувати про це. Але при цьому намагайтеся задавати правильні питання.

Адже, цілком можливо, все своє життя ви задавали неправильні запитання.

Чи Можете ви створити свій власний шлях? Безумовно! Якщо ви вважаєте, що нездатні на це, знайте — ви обманюєте самі себе.

Не варто довірятися існуючій системі в надії, що вона про вас подбає — створіть свою власну систему правил і знайдіть спосіб змусити її працювати. Тримайте в голові свою мрію, але будьте готові прийняти зміни, коли вони зустрінуться на вашому шляху.

Вчіться в потрібний момент відкладати в сторону посібники та інструкції, адже лише дотримуючись їх, вам ніколи не досягти справжнього успіху.

Не зупиняйтеся на своєму шляху — незважаючи ні на що

«Все навколо вас, саме ваше життя було створено людьми, які були нітрохи не розумніші за вас. І ви можете його змінити, можете на нього вплинути, ви можете створити щось таке, чим будуть користуватися ще багато людей після вас. Як тільки ви це зрозумієте, ви вже ніколи не буде колишнім»
Стів Джобс

У будь-якому шляху найголовніше — набратися сміливості для того, щоб піднятися, обтрусити пил з розбитих колін і піти далі.

Ви напевно чули безліч історій про підприємців, артистів і вчених, які безліч разів терпіли невдачі, але знаходили в собі мужність далі йти до своєї мрії, як би важко їм не було.

У вашій голові крутиться безліч ідей? Так що ж заважає вам спробувати одну з них, якщо випаде можливість? Не бійтеся потерпіти невдачу, а якщо це все ж станеться, підніміться і все одно йдіть далі. Що б не сталося, не випускайте з виду вашу велику мрію.

Шлях може змінюватися і ми не завжди можемо передбачити всі його вигини, але наскільки б звивистий він не був, ми не повинні упускати з виду мету, до якої ми по ньому йдемо.

Не піддавайтеся безжальному тиску суспільства, бубонячого вам на вухо, що ви повинні влаштуватися на роботу, якщо насправді ви хочете створювати щось нове, або, наприклад, почати власний бізнес.

Лише вам вирішувати, що ви будете робити далі, і не дозволяйте рутині затягнути вас в глибину, звідки нема вороття! Настав час зробити перший крок до чогось нового, до світла та інновацій — так зробіть же його зараз! Цей крок не обов’язково буде вірним, але ви повинні його зробити.

Не бійтеся робити перший крок. Недарма відоме японська прислів’я говорить: «Страх настільки сильний, наскільки розум йому це дозволяє».

А думки типу – «та це нікому не сподобається», «мої друзі вважають мене за божевільного» можуть змусити нас намертво застигнути на місці. Ви не наблизитеся ні на півкроку до того, хто ми насправді, або до того, чого ми дійсно можемо досягти.

Так що перестаньте боятися і зосередьтеся на тому, щоб чогось досягти, а не на тому, що може піти не так.

Не намагайтеся піти від вашого страху, подивіться йому в очі і подолавши його раз і назавжди!

Майже кожен може пробігти невелику відстань, майже не захекавшись, але для того, щоб одного разу домогтися майстерності, коротких пробіжок недостатньо.

Дорога до чогось значимого — це не спринт, а марафон, до якого потрібно серйозно підготуватися. Так дайте ж собі можливість думати і діяти! Робіть все, на що ви здатні, не чекаючи чийогось схвалення! Будьте собою!

Всі ми спочатку буваємо криворукими і невмілими. І для того, щоб створити щось гідне, треба час, завзятість і прагнення досягти мети. Продовжуйте намагатися. Продовжуйте займатися улюбленою справою, навіть, якщо на результат ніхто навіть не дивиться.

Головне, що ви не відтступаєтесь, що ви, зціпивши зуби, йдете вперед… І одного разу це окупиться!

Зробіть своєю метою самовираження — і без всяких обмежень

«Завжди будьте собою, займайтеся самовираженням і вірте в себе замість того, щоб намагатися стати копією якоїсь успішної особистості»
Брюс Лі

Годі сумніватися в собі. Годі вслухатися в кожне зауваження оточуючих.

Світ чекає від вас великих справ і вчинків. Хоче дізнатися, що ви можете йому сказати. Хоче скористатися вашими креативними продуктами або послугами. Чекає, коли ж ви поділитеся з ним своїми ідеями та оригінальними роботами.

Пам’ятаєте ту вашу мрію, від якої ви відмовилися тому, що вам було дуже важко і страшно? Так от, ще не занадто пізно спробувати ще раз. Занадто часто ми вважаємо, що недостатньо хороші, щоб чогось досягти, і здаємося ще до того, як намагаємося щось почати.

Звичайно, ми ніколи не зможемо позбутися від самокритики і сумнівів в собі, але ми повинні діяти, незважаючи ні на що. Ваша перша електронна книга, стаття, пісня, подкаст, фрилансерский проект або картина навряд чи будуть ідеальними, але це нормально.

Коли ми виражаємо себе таким способом, який піднімає на поверхню все, що в нас є кращого, ми вже досягли успіху. Крок за кроком ми робимо себе краще. І це по-справжньому важливо. Те, що ми не здаємося.

Дайте собі право на помилку. Зрозумійте, що помилка — це ще не кінець світу. Куди важливіше те, що ви зробите після того.

Пабло Пікассо так і не став ідеальним художником, а Моцарт — досконалим композитором. Ніхто не може досягти досконалості. Це просто-напросто неможливо.

Але вони робили все, на що вони були здатні, день у день, і показували це всьому світу. Вони не спочивали на лаврах. Коли ми вважаємо, що досягли досконалості, ми починаємо лінуватися, оглядатися назад, сумніватися в собі, а то і зовсім перестаємо працювати над собою у страху, що нам вже не повторити колишніх успіхів.

Технології, і все інше, що їх супроводжує, і дозволяє вам читати цю статтю і ділитися своєю роботою з усім світом, були створені людьми, які зовсім не обов’язково були розумніші за вас.

Ви можете додати до них щось нове. Можете змінити їх.

Можливо, ми дійсно не в змозі передбачити майбутнє, але ми цілком здатні допомогти його змінити.

Скористайтеся величезними перевагами, наданими нам інформаційною ерою. У вас є все, потрібне для того, щоб створити що-небудь осмислене. Щось таке, до чого вам справді є діло. Ви не зобов’язані бути абсолютно правими, коли щось починаєте. Головне, що ви вирішили почати це «щось».

А коли ви візьметеся за справу, то намагайтеся достатньо поважати і себе, і те, за що ви взялися, щоб приділити свою повну увагу пов’язаними з цим питаннями.

Не дозволяйте самовдоволенню відняти у вас багато років залучення в роботу і насолоди креативним рішенням проблем.

Долайте перешкоди, а не намагайтеся їх обійти

«Єдина користь від перешкоди, що її можна подолати. Хоробру людину перешкода не лякає, а надихає»
Вудро Вільсон

Записуйте в щоденник всі перешкоди, з якими вам довелося зіткнутися. Гарненько подумайте про них, про тих помилки, що їх викликали, і постарайтеся зрозуміти, що завадило вам добитися успіху в кожному з цих випадків.

А після постарайтеся записати в щоденник не тільки ті перешкоди, з якими ви зіткнулися, але і ті, які видніються на горизонті. Потім запишіть, як ви плануєте їх подолати.

Ось ключ до успіху — скласти план з подолання перешкоди ще до того, як ви зіштовхнетеся з нею лицем до лиця.

Те, що сталося з вами в минулому, що відбувається зараз, або з якої точки ваш шлях привів вас сюди, насправді не настільки вже важливо. Куди важливіше те, як ви реагуєте на те, що з вами відбувається, і що ви отримуєте.

У своїй книзі «Перешкода на шляху» Райан Холідей стверджує наступне:

«Всі великі перемоги, чи то у політиці, бізнесі, та й хоч у любові, включають в себе вирішення складних проблем і подолання перешкод, коли не обійтися без міцного коктейлю з креативності, концентрації і хоробрості. Коли у вас є мета, то будь-яка перешкода на шляху лише підказує, як дістатися до неї, і допомагає прокласти шлях туди. «Те, що робить нам боляче, — писав Бенджамін Франклін, — нас вчить».

Адже недарма кажуть — те, що нас не вбиває, робить нас сильніше. Ви сильніше ваших слабкостей.

Хочете щось почати? Почніть, а не чекайте, поки ви будете «повністю готові»

«Життя часто ставить перед нами випробування, щоб перевірити нашу хоробрість і бажання змінитися, і робить це тоді, коли ми найменше це очікуємо. В такі моменти безглуздо робити вигляд, ніби нічого не відбувається, або говорити, що ми не готові. Випробування не стане нас чекати. Життя не озирається назад»
Пауло Коельо

Хочете знати найнадійніший спосіб ніколи не отримати те, що значить для вас більше життя? Просто спробуйте дочекатися ідеального моменту. Після цього ваш мозок раз за разом буде переконувати вас, що ще не час, і ви не готові.

Не готові зробити перший крок. Не готові почати працювати над собою. Не готові розпочати проект, про який мріяли все життя. Не готові знову полюбити. Не готові спробувати втілити вашу мрію в реальність…

Коли ви вирішуєте, що робити з вашим часом, у вас насправді є лише два варіанти для вибору: нічого не робити і робити хоч щось.

Але коли ми нічого не робимо, то відчуваємо себе ледарями, але при цьому роблячи щось, ми відчуваємо себе вкрай незручно. Тому ми створили для себе третій варіант, що дозволяє нам «зависнути» між двома змістовними варіантами. Ми називаємо його «я майже готовий, от тільки…»

Не варто підгодовувати невпевненість у собі. Цей нескінченний цикл невпевненості в собі може знищити все, що ми коли-небудь мріяли зробити!

Якщо ви на всі 100% зосередитеся на очікуванні результату, нічого не зробивши, щоб його отримати, ви обманюєте самі себе. Вам може здаватися, що ви рухаєтеся вперед, хоча насправді ви ходите колами.

Різниця між тими, хто починає навіть до того, як повністю готовий, і тими, хто чекає «правильного» часу, в тому, що перші знають — ти ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш.

Так що не спізніться на свій поїзд. Шанси і можливості, що з’являються в нашому житті, часто проносяться мимо, лише трохи пригальмовуючи біля нас.

Ваш шлях до нового життя починається тут і зараз! Відчуйте себе по-справжньому живими! І удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар