Після розлучення: життя триває.

pislya-rozluchennyaНе кожен може знайти в собі сили зрозуміти, пробачити і прийняти іншого таким, яким він є, в моменти конфліктів. Тоді людям здається, що вони ще зустрінуть «свою» людину, з якою будуть щасливі.

Але якщо не працювати над собою, то чи є шанс побудувати гармонійні стосунки в інший раз? Одні звинувачують один одного: «Якби ти був понятлівішім за інших» або «Якби не твій поганий характер». Інші – тільки себе. Але у звинуваченнях немає сенсу!

Люди тільки підігрівають конфлікт або закриваються один від одного. Подружжя і не згадують, що вибрали один одного за якісь світлі сторони характеру, за щось привабливе. Вам важко знайти вихід? Давайте спробуємо поглянути на це з іншого боку. Адже, якщо назріває розлучення, важливо зрозуміти і ваш внесок у нього. Це, як мінімум, дасть досвід для подальших стосунків.

А якщо в сім’ї є дитина?

Жінки можуть вільно чи мимоволі почати маніпулювати колишнім чоловіком за допомогою дітей. Наприклад, щоб покарати чоловіка за завданий біль, жінка забороняє йому бачитися з дитиною. При цьому може і не здогадуватися, що таким чином вона більше карає не першого, а другу. Ситуація ускладнюється, якщо жінка принижує колишнього чоловіка при дочці чи синові, налаштовує їх проти батька.
Пам’ятайте: діти потребують уваги обох батьків і не повинні відповідати за розбіжність дорослих. Переконайте дитину в тому, що мама і тато, як і раніше, повні любові до неї. І що вони будуть підтримувати її завжди і у всьому.

Рідня колишнього чоловіка тепер теж в минулому?

Якщо жінка вирішує порвати зв’язок і з чоловіком, і з його батьками, – це її право. Але, якщо в сім’ї є діти, ситуація перестає бути однозначною: адже батьки чоловіка – це бабуся і дідусь дитини. Пройдуть роки, забудуться образи, а заповнити відсутність спілкування з рідними людьми буде вже не можливо.

Розлучитися і бути щасливими можливо?

У кожному разі розлучення – стрес і для душі, і для тіла людини. Негативні почуття потрібно проживати, інакше є ризик отримати нервовий розлад або інше подібне захворювання.

Пам’ятайте, що ви не самотні в біді!
Є психологічні групи, на яких збираються люди зі схожими проблемами і вирішують їх разом за допомогою фахівця. Не закривайтеся від світу, спілкуйтеся з людьми, які вам найбільш приємні. Якщо потрібна допомога або підтримка – не соромтеся запитати про це близьких.
Балуйте себе. Згадайте, що давно збиралися зробити, але відкладали на потім: похід в театр, відпочинок на природі, відвідування салону краси.
Будьте уважні і до дитини. якщо вона залишилася з вами. Цікавтеся її настроєм, почуттями, підбадьорюйте ласкавим словом, підтримуйте посмішкою. Не приймайте необміркованих рішень, продиктованих образами, злобою, жагою помсти.
Дайте собі час заспокоїтися і оцінити ситуацію. Одне обмірковане рішення принесе більше користі, ніж купа необдуманих. Намагайтеся всі рішення приймати самостійно, навіть, якщо з усіх боків на вас будуть сипатися поради. Ніхто краще за вас не знає ваших відносин, а значить, і вірне рішення буде належати саме вам. Що б не трапилося в житті, воно триває.

Розлучення неминуче? Що ж, прийміть його як життєвий урок: тепер ви стали мудрішими і не повторите минулих помилок. А це і є шлях до щастя!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар