Підвищуємо імунітет

Підвищуємо імунітет

Ні для кого не секрет, що більшість хвороб наздоганяють нас тоді, коли наш імунітет підходить до тієї критичної позначки, коли його сили не вистачає, щоб боротися з вірусами та інфекціями. Тоді ми чуємо поради: потрібно піднімати імунітет.

Ознаки зниження імунної активності:

 • швидка стомлюваність;
 • хронічна втома;
 • сонливість або, навпаки, безсоння;
 • головний біль;
 • ломота в м’язах і суглобах.

Причини, що ведуть до зниження імунітету:

 • Стресові ситуації, особливо сильні або часто повторювані. (Стрес – це напруга в свідомості людини, що виникає під впливом будь-якого враження, емоції, зовнішнього впливу.)
 • Надмірне, надмірне, а також не властиве організму людини харчування приводить до зашлаковки організму і виникнення дефіциту біологічно активних речовин (мінералів, вітамінів і т.п.)
 • Широке застосування антибіотиків, якими намагалися і намагаються замінити імунну систему.
 • Активне використання найрізноманітніших хімічних речовин (що володіють імуноподавляючими властивостями) забруднюючих навколишнє середовище людини.
 • Геопатогенні і технопатогенні зони, особливо ті, які впливають іонізуючим випромінюванням (екрани телевізорів в яких використовується електронно-променева гармата) і високочастотними електромагнітними полями.
 • Неправильное лікування лікарськими препаратами, які пригнічують діяльність лімфоїдної тканини (цитостатики при онкології і імунодепресанти під час пересадки органів).
 • Важкі травми і хірургічні операції.

Підвищення і зміцнення імунітету – справа нескладна, ці прості способи допоможуть вам в короткий термін підвищити і укріпити імунітет.

Що в організмі відповідає за імунітет? Звичайно ж, імунна система. Саме її унікальні налаштування допомагають виділити із загальної маси шкідливі мікроби і віруси, щоб потім їх нейтралізувати.

Як підвищити імунітет?

 1. Для підвищення імунітету дуже важливо підтримувати внутрішнє середовище організму в чистоті. Не допускати систематичного потрапляння в організм токсичних речовин. Слід виключити куріння.
 2. Для підвищення імунітету важливо правильно харчуватися.
 3. Щоб підвищити імунітет необхідно давати організму фізичне навантаження. Ніщо так не послаблює організм як гіподинамія (недолік руху). Ось що говорить відомий російський професор н. Федоров « Біг-досить сильна напруга всього організму. Він пов’язаний з великою витратою енергії. Виникає дефіцит цієї енергії, що є сигналом для нервової системи, який приводить до викиду гормонів, мобілізуючих наші енергетичні ресурси… Це, у свою чергу, змінює при бігу хімічний склад крові, активізує кровотворення та імунітет, так як веде до більш швидкого оновлення й омолодження складу лейкоцитів крові, що забезпечують імунний захист організму».
 4. Міцним ефектом з позиції підвищення імунітету є загартовування. Тут необхідно починати поступово, але довести інтенсивність і тривалість холодових процедур до істотних величин. Наприклад, почати з 1 хвилини перебування під прохолодною водою в душі і, поступово, довести до перебування під холодною водою протягом 5-10 хвилин.
 5. Для підвищення імунітету важливо насичувати організм всіма необхідними речовинами (вітамінами, макро – і мікроелементами, ненасиченими жирними кислотами, адаптогенами, типу женьшеня і ін). Для цього необхідно вживати хороші біологічно активні комплекси (препарати, добавки).

Імунітет захищає наш організм від будь-якого генетично чужорідного вторгнення: будь-то мікроби, віруси, найпростіші та ін. або клітини власного організму, що змінилися в результаті мутацій. Якщо імунітет хороший і імунна система вчасно зауважує вторгнення ззовні або поломки всередині і адекватно на них реагує, людина здорова.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар