Підліткові проблеми та шляхи їх вирішення

rozmova-z-pidlitkomОдним із найскладніших періодів як для дитини, так і для її батьків є підлітковий. Саме в цей час починають виникати розбіжності і зароджуються конфлікти зі сфери «батьків і дітей». Жодні розмови з підлітком не допомагають. Дитина просто починає уникати вас.

Підліток – це щось середнє між маленькою примхливою дитиною і розсудливою дорослою людиною. Це той вік, коли увага і турбота особливо потрібні. Але не чекайте, що, проявивши турботу, ви тут же зможете забути про проблеми підліткового періоду. Сьогодні ви повинні запастися ще й терпінням і розумінням.

Підліток, як правило, потребує підвищеної уваги, хоч і намагається всім своїм виглядом довести зворотне. Зробіть глибокий вдих, сядьте поруч з вашою дитиною і уважно вислухайте її. Минув час формальностей, настав час щирої участі в житті і проблемах вашого дитя.

Природно, у такому віці дитина може неясно висловлювати свої думки, часом незрозуміло для вашого мислення. Але не поспішайте з нею лаятися і розводити критику. Ще раз згадайте, що лише терпіння – ваш союзник.

Не забувайте про те, що, крім школи і уроків, у вашої дитини є ще й цілком нормальні для цього віку проблеми з однокласниками чи першим коханням. Згадайте, якими ви були в цьому віці. Люди змінюються, а проблеми залишаються колишніми. Встаньте на місце вашої дитини і тоді вам легше її буде зрозуміти і порадити щось ділове. Це один з варіантів налагодження мостів порозуміння з власною дитиною: одна слушна (з її точки зору) порада здатна на корені змінити на краще ваші взаємини. Тому вам потрібно взяти себе в руки і відмовитися від ролі наставника і «читати моралі».

Відмінним шляхом досягнення взаєморозуміння стають спільні заходи. Викройте час і нарешті навчіть свою дочку того, про що вона вас так давно просила – наприклад, купіть журнал «В’язання для малюків» і разом зв’яжіть кілька симпатичних штучок для новонародженого племінника. Хлопчик може відправитися з батьком на риболовлю чи полювання. Головне – не наполягати на власних захопленнях, а зробити те, чого хочеться дитині. Навіть якщо це буде катання на роликах або відвідування (о жах!) рок-концерту.

Часом підліток замикається в собі і не хоче нічого розповідати. Це просто страх критики і нерозуміння з вашого боку. Не впадайте у відчай, це зовсім не означає, що так буде завжди. Все у ваших руках. Достатньо лише проявити участь, показати, що він вам небайдужий, і ви готові вникнути в його проблеми. Не забувайте, підлітку його проблеми здаються йому глобальними.

Кожна дитина мріє бути матеріально незалежною від батьків. Допоможіть їй в цьому. Пошукайте разом роботу, яка їй по плечу і не відволікатиме від навчання. Ні в якому разі не контролюйте її витрати занадто ретельно з метою застерегти від дурниць. Це призведе до зворотних результатів. Підліток повинен самостійно накопичити життєвий досвід і навчитися бути самостійним. Довіряйте своїй дитині: цілком можливо, що вона всю зарплату витратила на подарунок коханій дівчині або молодій людині, а не на наркотики та випивку.

Прислухайтеся до думки вашої дитини. У підлітковому віці це дуже важливо, адже вони хочуть відчути себе значущими і потрібними. Наприклад, якщо ви задумали зробити ремонт у квартирі – обов’язково порадьтеся з своїм дитям. По-перше, при цьому можуть бути подані блискучі ідеї, а по-друге, це допоможе підліткуу відчути себе дорослим і зрозуміти, що з його думкою рахуються.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар