Перше кохання дитини – радість чи проблема для батьків?

dity-ziluytsa

Як поводитися, якщо дитина вперше закохалась?

Це питання задає собі кожен батько, якщо помічає зміни в характері своєї дитини і найважливіше – блиск в її очах. Хитра посмішка, відсутній вираз обличчя, неуважність і мрійливість часто видає молодих юнаків та дівчат. Сумнівів у тому, що це любов, практично не залишається. Любов – прекрасне почуття, про нього пишуть поеми, співають у піснях, але чому ж ми так боїмося коли наша кровинка закохується? Давайте розглянемо різний вік і проблеми в кожному з них:

  1. Дошкільнята.

Пам’ятаєте, як діти люблять грати в наречених ще будучи в дитячих садках? Вони створюють свій світ навколо і навіть штучні весілля і шлюби. Маленька крихітка п’яти років може пережити так звану ранню любов, зустрівши людину, яка викликає у неї симпатію. Прийшовши додому і назвавши дівчинку з групи своєю нареченою, ваш малюк повністю довіряє вам. Поставтеся до цього правильно, адже він розповідає кожен значущий момент свого життя. Вже з цього моменту будьте справедливі до його почуттів і ставитеся з повним розумінням і відповідальністю. Ні в якому разі не смійтеся. Це може закрити довіру до вас і посилить протиставлення між батьками і дитиною в майбутньому.

 

  1. Молодші школярі.

Нелегкий час для будь-якої дитини. Вік від 8 до 13 років вважається не простим і не більш легким, ніж перехідний період. Саме зараз дитя починає соромитися своїх почуттів і приховувати їх від усіх, у тому числі від матері і батька. Якщо ви бачите, що у дитини  виникли проблеми через приховане кохання, постарайтеся пояснити, що вибір –  як ставитися до вподобаної людини залежить тільки від неї, а ви в свою чергу зрозумієте будь-яке рішення і спокійно приймете це без вичитки моралей. Якщо дитина спокійно поставиться до розмови, розкажіть які знаки уваги люблять дівчатка і що варто робити по відношенню до хлопців, якщо у вас дочка.

 

Підліток.

У цей період віку дитини батькам слід бути дуже акуратними. Є ймовірність того, що ви втратите близькі відношення зі своїм дитям і, якщо воно побоїться вам довіритися, справа може закінчитися погано. У першу чергу не варто робити 2 речі: нав’язувати дитині свою думку – це підлітки шалено не люблять і друге –  намагатися менше радити, як вести себе по відношенню до людини, до якої є симпатія.

 

  1. Старшокласник.

Як правило у юнаків та дівчат старше 16 років вже є свій ідеал партнера і вони вперто намагаються відшукати його в оточуючих людях. Якщо це все-таки вийшло, поставтеся спокійно до будь-якого вибору своєї дитини. Не переживайте понад міру, якщо першим коханням виявився місцевий хуліган або дівчина легковажної поведінки, адже всього в 0,5% випадках стосунки тривають більше двох років і переходять в шлюб.

Прийшовши до правильного рішення, пам’ятайте, головне для вас – це почуття вашої дитини. Більше нічого не має такої важливості. У разі якщо любов стає небезпечною для дитини, вона починає пити, курити, будьте суворі. Найкраще –  зверніться до правоохоронних органів, щоб ті у свою чергу вплинули на людину,  яка подобається вашій дитині, але негативно впливає на неї.

Оцініть статтю
Додати коментар