Передменструальний синдром: симптоми і лікування

Передменструальний синдром: симптоми і лікування
ПМС – передменструальний синдром – один із самих загадкових станів жінки. Вчені вважають, що це суміш більше 150 різних симптомів, фізичних і психологічних.

Основними ознаками ПМС є такі зміни: депресія, дратівливість, перепади настрою, хворобливість, набряклість грудей, забудькуватість, стомлюваність, головний біль і їм подібні.

Передменструальний синдром був відомий задовго до наших часів, з цією проблемою зіткнувся ще Гіппократ. 2500 років тому він виявив подібні симптоми у жінок Стародавньої Греції. Як було згадано вище, ПМС проявляє себе по-різному. Саме на основі симптомів було виділено 3 типи передменструального синдрому.

1. Психо-емоційний ПМС: турбує втома, дратівливість, апатія, плаксивість.

2. Вегето-судинний ПМС, в якому відзначається головний біль, блювота і нудота, можливий дискомфорт в області серця.

3. Ендокринний ПМС, він виникає в результаті порушення обмінних процесів в організмі. При цьому турбує відзначається загальне нездужання, набряклість, нагрубання молочних залоз, загострений нюх.

За оцінками фахівців, приблизно 40% жінок різного віку в тій чи іншій мірі страждають ПМС. Зазвичай симптоми передменструального синдрому у жінок з’являються за кілька днів до менструації. Частина починає страждати за три дні, а частина – аж за 2 тижні.

За оцінками дослідників, близько 15% жінок відчувають значні проблеми в житті від ПМС. У цій частині жінок характерні симптоми передменструального синдрому настільки сильні, що здатні порушити відносини з оточуючими, привести до непрацездатності тощо.

Саме тому не рекомендуємо вам все пускати на самоплив, якщо ви помітили подібні симптоми у себе. Як же залишатися в цей період в хорошому настрої, запитаєте ви? У нас є відповіді!

Ось ті рекомендації, які допоможуть вам полегшити або зовсім усунути симптоми ПМС.

1. Більше гуляйте на свіжому повітрі. В період ПМС фізичні вправи допоможуть послабити турбуючі симптоми. Ходьба, біг, плавання сприяють утворенню ендорфінів (хімічних речовин у мозку), які відповідають за гарний настрій. Фізичні навантаження збільшують приплив крові до статевих органів і цілком можуть запобігати переймоподібним болям або подібним симптомам ПМС. Тобто для того, щоб відчувати себе в цей період добре, збільште кількість, а також тривалість своїх прогулянок (перед критичними днями гуляти кожен день за 40 хвилин протягом тижня).

2. Не дозволяйте поганому настрою і втомі заволодіти вами. Займіться спортом, послухайте приємну, повільну, заспокійливу музику, використовуйте аромамасла, прийміть теплу ванну, словом, постарайтеся налаштуватися на позитив.

3. Спіть вночі. Якщо ви не з чуток знаєте, що таке ПМС, ночами вам потрібно спати. При цьому намагайтеся лягати і вставати в один і той же час. Будь-які порушення добових ритмів, на думку фахівців, впливають на менструальний цикл, загострюють дратівливість і стомлюваність. Вночі ж вміст гормонів падає, отже, саме в цей час спати краще.

4. Вживайте вітаміни. Проконсультуйтеся з лікарем для визначення вітамінного комплексу, необхідного вашому організму. Можна знайти в аптеках спеціальні вітаміни, які допомагають в усуненні симптомів ПМС, але їх можна вживати виключно після консультації з лікарем.

5. Ні – жирній їжі. На думку фахівців, дуже багато жирної їжі викликає в організмі біохімічні зміни, що посилюють симптоми ПМС. Краще вживати макарони, овочі, фрукти. Дані продукти містять в достатку складні вуглеводи, які є основним джерелом хімічних речовин в мозку людини, що поліпшують настрій.

6. Менше вживайте кофеїну. Кава, кола, шоколад, а також такі продукти, які містять кофеїн, здатні викликати такі явища в організмі, неспокій, біль у грудях, тривогу і інші симптоми ПМС.

7. Не вживайте спиртного. Деякі для полегшення ПМС часом вживають вино, пиво та інші алкогольні напої. Але полегшення лише здається, в кращому випадку тимчасове.

Знання про те, що передменструальний синдром – це не назавжди, сприяє хоч незначному, але все-таки полегшенню. За радісними і не дуже подіями, повсякденними справами непомітно прийде той час, коли ваш організм вступить у фазу менопаузи. А раз пройде менструація, і не буде приводу для появи симптомів цього загадкового і неприємного синдрому.

Пам’ятайте: ваше здоров’я і настрій – у ваших руках!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар