Пастки на шляху до нового життя.

Пастки на шляху до нового життя.Ми хочемо займатися улюбленою справою, однак ми не підозрюємо про приховані перешкоди, які лежать на шляху до мрії, вважає Стів Павлина, американський блогер, письменник, підприємець та автор тренінгів по темам саморозвитку. Ми публікуємо перелік тих пасток, які, на його думку, лежать на шляху до нового життя.

1. Звична рутина

Якщо ви хочете перетворити нудне одноманітне життя в цікаве і захоплююче, доведеться позбутися старих звичок. Спочатку ви будете постійно ловити себе на тому, що скочуєтеся до рутини, яка більше вам не підходить.

Замість того щоб відправитися в подорож, ви залишаєтеся вдома, тому що раніше завжди так робили. Спілкуєтеся зі старими знайомими, які підтримують ваші старі звички, хоча в глибині душі знаєте — в нове життя вони за вами не підуть.

Ще до кардинальних змін у житті непогано порушувати старі правила час від часу. Поступово відходьте від старих моделей поведінки і починайте використовувати нові можливості, як тільки вони з’являються.

2. Невідповідне оточення

Якщо друзі не зможуть взяти ваше нове «Я», ставлення до них доведеться переглянути. Чим раніше ви це зробите, тим менше вони будуть гальмувати зміни у вашому житті.

Якщо ви вважаєте себе відданою людиною, нехай відданість буде правильно адресована. Будьте віддані своєму істинному «Я». Будьте віддані своєму унікальному шляху розвитку. Будьте віддані новим відносинам, які чекають вас попереду. Не плутайте відданість зі страхом або впертістю.

Відданість руйнівним відносинам, які заважають вам розвиватися, — помилкова. Визнайте, що вам страшно йти вперед по незнайомій території, тому ви чіпляєтеся за старі відносини — як за виправдання, щоб не робити наступний крок. Як тільки ви станете чесні з собою, рухатися вперед стане простіше.

Не потрібно навмисне розривати стосунки зі старими друзями. Без збентеження вступайте на новий шлях — нехай реагують, як захочуть. Якщо вони будуть радіти за вас і підтримувати — відмінно. Я пережив кілька кардинальних змін у житті. Кожен раз я втрачав старих друзів і знаходив нових. Деякі друзі залишалися зі мною під час багаторазових змін. Саме такі друзі потрібні вам. Вони оточують себе людьми, орієнтованими на зростання, тому очікують від друзів змін, а не постійності. Якщо оточуючі хочуть, щоб ви стояли на місці — вони вам не друзі.

3. Невідповідна пара

Якщо друга половина не підтримує вас у нових починаннях — це небезпечна пастка. Вибиратися з невідповідних відносин складно і боляче, знаю не з чуток. Але через це треба пройти, щоб створити життя, яка приносить щастя і задоволення.

Ви не можете залишатися на місці. Також ви не можете тягнути з собою партнера, який цього не хоче. До того ж у цьому немає сенсу — попереду вас чекає багато підходящих людей. Однак, вони не розпізнають вас як пару, поки ви мучитеся в старих відносинах.

4. Шкідливі звички

Щоб створити приголомшливе життя, потрібна самовіддача, самодисципліна і терпіння. Якщо у вас є шкідливі звички, вони будуть заважати йти вперед.

Шкідливі звички послаблюють префронтальну кору — частину головного мозку, яка відповідає за планування та саморегулювання. Залежності підступні: вони послаблюють здатність раціонально мислити і контролювати себе, від цього подолати залежність стає ще складніше.

Чим більше у вас шкідливих звичок і чим частіше ви піддаєтеся, тим менше у вас самодисципліни. Якщо ви не в змозі вести себе послідовно, навряд чи у вас вийде кардинально змінити життя. Швидше за все, ви постійно будете відкладати.

Якщо хочете створити нове життя, зробіть відмову від шкідливих звичок одним з пріоритетів. До шкідливих звичок належать алкоголь, наркотики, азартні ігри, зловживання інтернетом, телефоном або соціальними мережами, нездорова їжа, захоплення відеоіграми, шопінгом і трудоголізм. Якщо довго не можете впоратися з якоюсь залежністю, припиніть шукати золоту середину. Ви або залишаєтеся з нею до кінця життя, або розлучаєтеся і більше не зустрічаєтеся. Якщо ви не готові до другого варіанту — значить, ви вибрали перший за замовчуванням.

Для будь-якого виду залежності знайдуться групи підтримки, які вам допоможуть. Забийте в пошуковому рядку і знайдете масу ресурсів. Почніть читати — дізнаєтеся, як залежність шкодить вам і як її подолати. Історії інших людей додадуть вам сил.

5. Дискомфорт

В «минулому» житті ви відчували себе комфортно. Дні були однотипними і відповідали вашим очікуванням.

Тепер про комфорт потрібно забути, принаймні, на якийсь час. Під час переходу до нового життя і, можливо, ще довго після нього ви будете за межами зони комфорту. Ви повинні навчитися відчувати себе добре в умовах дискомфорту.

Дискомфорт стане частиною нової реальності, так що не дозволяйте йому зупинити вас. Відправитися в нову країну, не знаючи місцевої мови, некомфортно. Провести перший тренінг, виступити на публіці або дати інтерв’ю — некомфортно. Розповісти іншим, як ви змінили своє життя, — некомфортно. Дискомфорт — частина розвитку. Якщо вам комфортно — ви не розвиваєтеся.

Чим привітніше ви зустрічаєте дискомфорт, тим легше з ним впоратися. Те, що раніше бентежило мене, тепер здається кумедним. На наступному тижні я вирушаю до Великобританії, а ще через тиждень — в Італію. Я не був в Італії раніше і зовсім не говорю по-італійськи, так що можу потрапити в незручні ситуації. Але я пережив так багато подібних ситуацій, що вони мене більше не хвилюють. Дискомфорт став для мене звичним. Кілька років тому мені довелося б відмовитися від подорожі без ретельної підготовки або відправитися в груповий тур.

6. Зацикленість на собі

Якщо новий образ життя крутиться тільки навколо вашого «Я», втриматися на плаву буде непросто. Ваше нова життя повинно бути корисним іншим. Що ви віддаєте замість того, що ви отримуєте? Як зміни у вашому житті вплинуть на інших людей? Чому хтось повинен переживати за вас і допомагати вам?

Якщо ви не отримаєте соціальну підтримку на своєму шляху, вам доведеться виконати його самостійно. Це створює труднощі і підриває мотивацію. Люди, які концентруються тільки на собі, здаються через самотність та ізоляцію. У зміні життя вони також просуваються недалеко — надто важко заробляти. Якщо ви не намагаєтеся допомогти іншим, чому люди повинні віддавати вам гроші? Реалізовувати власні бажання — чудово, але цього недостатньо.

Я допомагаю іншим, коли ділюся своїми думками про розвиток бізнесу. Я і не підозрював, який ефект справить мій блог. Я почав вести його в 2004 році, і з тих пір сайт відвідало більше 100 млн осіб. Мої статті пересилають, переводять і передруковують по всьому світу. Я отримав коментарі читачів зі всіх континентів, крім Антарктики.

Це стимулює і мій власний розвиток, так як знайомить мене з людьми, орієнтованими на зростання. Більшість з нинішніх друзів я знайшов завдяки цій роботі. В ідеалі ваша робота і ваш спосіб життя повинні добре поєднуватися і підтримувати один одного. Зрозуміло, що знайти такий баланс непросто, але, зробивши це, ви озолотитесь.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар