Ознаки залежності дітей від соцмереж

Ознаки залежності дітей від соцмереж
Психологи вже давно б’ють на сполох з приводу “відносин” сучасних дітей і підлітків з соцмережами. Але німецьким фахівцям вдалося виявити конкретні ознаки залежності, при наявності яких батькам пора бити тривогу. Подробиці повідомляє Cell.

У 2017 році на території Німеччини було проведено масштабне опитування, в якому брали участь більше тисячі дітей і підлітків у віці від 12 до 17 років. Переважна більшість респондентів розповіли, що витрачають на соцмережі 2,5-3 години в день. Кожен третій розповів, що робить це для того, щоб «не думати про щось неприємне». 13% розповіли, що відчувають себе засмученими і нещасними, коли їм забороняють користуватися соцмережами і тільки 14% змогли зізнатися, що не в силах самостійно позбавитися від подібного «хобі».

Якщо людина стає напруженою і неспокійною, коли довго не виходила в Інтернет, це одна з перших ознак залежності, яка повинна насторожити батьків. Якщо дитина проводить в інтернеті більше 2-х годин в день, віддаляється від друзів, пропускає школу і в цілому стає млявою і апатичною – пора втручатися в ситуацію.

У сучасному світі дуже важливо навчати дітей, та й дорослих, медійної грамотності. Важливо зрозуміти і навчитися використовувати всі переваги сучасних гаджетів в справі пошуку інформації, допомозі в спілкуванні, підтримки зв’язку з друзями, але вміти при цьому обмежувати час для подібних дій. Інтернет ніколи не повинен замінювати реального спілкування, – підкреслила автор дослідження, психіатр, доктор наук Ірис Хаут.

Найчастіше в онлайні багато користувачів хочуть «сховатися» від реальних негараздів і проблем. Потім вони починають порівнювати своє життя з зразковими картинками, якими рясніють соцмережі, і в результаті ще глибше розчаровуються і занурюються в депресію. Інші ж, навпаки, вважають за краще хвалитися своїм життям, часто прикрашаючи реальність. В результаті у таких людей може розвинутися справжнісінька залежність, підкріплюється системою винагороди. Тобто горезвісні лайки стають своєрідною нагородою, за якою женеться людина, забуваючи при цьому про справжній сенс реального життя.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар