Остеохондроз – біда сучасного офісу

Остеохондроз - біда сучасного офісу
Як відомо, сидяча робота здоров’я не додає, а навпаки – погіршує його. Ряд хвороб можуть переслідувати працівників такої праці, а саме: геморой, остеохондроз, ожиріння, простатит і т. д.

Працюючи в сидячому положенні, в першу чергу ризикують оператори, диспетчери, користувачі комп’ютерів, ті, хто весь день сидить і не має можливості (або лінується) встати і розім’ятися.

Для остеохондрозу характерно ураження міжхребцевих дисків, найчастіше в шийному і поперековому відділах. У людей, страждаючих цим захворюванням, виникає скутість, обмежується рухливість, тупий або гострий біль виникає в хребті.

Якщо остеохондроз вразив шийний відділ, можливі порушення мозкового кровообігу. У пізніх стадіях переважають болі в хребті, що посилюються при незручних або тривало нерухомих позах, частіше фізичних навантаженнях. Надалі може утворитися грижа хребетного диска. З’являється яскраво виражена деформація ураженого відділу у вигляді кіфозу або лордозу.

У лікуванні остеохондрозу використовують як методи масажу, мануальної терапії, лікарської, так і фізіотерапію.

Є кілька правил зниження навантаження на спину, якщо у Вас сидячий спосіб життя.

Сидіть правильно. Максимально випрямте спину, розправте плечі. Перший час така поза буде дуже незручна – буде хворіти спина. Але м’язи звикнуть тримати Вашу спину в правильному положенні і біль піде. Коли Ви сидите на стільці, притискайтеся спиною до його спинки – це допоможе зберігати правильне положення. Сидячи за столом, не нахиляйтеся вперед, тримайте руки так, щоб вони як би притримували верхню частину тіла, не даючи їй нахилятися.

Робіть перерви. Заведіть порядок кожні 45-60 хвилин вставати і трохи рухатися. Нехай це буде всього п’ять хвилин, але постарайтеся зробити кілька вправ на перекручення, прогинання, обертання тулуба. Вдома знаходьте час для виконання зарядки, причому постарайтеся підібрати комплекс вправ так, щоб основне навантаження припадало на м’язи спини та хребет. Тренуючи ці м’язи, Ви створюєте м’язовий корсет, який буде утримувати хребет у фізіологічному положенні.

Постарайтеся знайти можливість для відвідування басейну або відкритого водоймища. Стан «невагомості» у воді дає розслабитися хребту, дозволяє дискам вирівняти свою форму. Ви можете навіть провести такий експеримент. Ретельно виміряйте свій зріст перед тренуванням і після сорокаминутного плавання. Ви побачите, що зріст збільшиться на один сантиметр – це на стільки Ваш хребет вже деформований неправильними навантаженнями. Не проводьте вихідні та відпустки, лежачи на дивані або на пляжі. Намагайтеся якомога більше гуляти, рухатися. Проводьте, взагалі, якомога більше часу на свіжому повітрі.

Важливе доповнення до розмови про фізичні вправи – якщо у вас проблеми зі спиною, виключіть з комплексу вправ нахили вперед. При сидячому способі життя такі вправи можуть завдати більше шкоди, ніж користі. Крім цього, намагайтеся якомога ретельно берегти свою спину. Якщо Ви раніше не захоплювалися спортом і вирішили вести здоровий спосіб життя, починайте тренування поступово, без ривків і стрибків. Це може завдати травму хребту.

В даний час існує безліч способів лікування остеохондрозу, починаючи від прийому лікарських препаратів і закінчуючи операцією. Природно, йде безліч суперечок про ці способи і їх вплив на організм.

При виборі способу лікування варто звернути увагу на деякі моменти.

Так, наприклад, якщо ви збираєтеся лікуватися лікарськими препаратами, які вам прописав лікар з поліклініки, варто звернути увагу на те, що більшість з них досить дорогі, а крім того, згубно впливають на шлунок і печінку, так що уважно читайте інструкцію.

При виборі мануального терапевта то ж бажано бути уважніше, так як непрофесійний мануальщик, яких зараз досить багато, може довести вас до інвалідного візка.

При підборі лікувальної гімнастики необхідно звернути увагу на те, щоб вправи не викликали навантаження на хребет, а тільки розробляли м’язи спини. Всі вправи намагайтеся робити повільно, без різких рухів.

Досить велику роль при остеохондрозі відіграє раціональне харчування. Їсти треба маленькими порціями 6 разів на день: сніданок в 7-8 год, другий сніданок в 11 год, обід о 14 год, полудень в 17 год, вечеря в 19 і 21 ч – склянка кисляку, або ряжанки, або чорнослив, або яблуко. З продуктів при остеохондрозі протипоказані виноград (виноградний сік, родзинки, виноградні вина), бобові (горох, квасоля, боби, сочевиця), концентровані бульйони, холодці, заливне м’ясо і риба, зелений салат і щавель.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар