Особиста ефективність за допомогою навички «Чому?»

Особиста ефективність за допомогою навички «Чому?»Якщо ви застрягли, намагаючись досягти мети або вирішити проблему, існує метод, здатний витягти вас з цього глухого кута. Метод простий, як і все геніальне: все, з чого він складається, так це з питань «Чому?». Так, цю техніку з успіхом застосовують тільки діти, але й нам є чому у них повчитися.

Техніка «Чому?» дозволяє домогтися багато чого — від знаходження мотивації робити що-небудь до знаходження рішень багатьох проблем. А це, як ви можете зрозуміти, вже дуже серйозна причина звернути на неї увагу.

Самомотивація

Припустимо, ви вирішили написати книгу. Мета благородна, однак написання може зайняти від одного року до трьох (якщо не більше). Уявіть, що вам потрібно підтримувати мотивацію довгих три роки. Три роки вашого короткого життя, три роки в епоху, коли існує так багато спокусливих відволікань і розваг.

Вам потрібна мотивація навіть щоб заварити новий чай, тому що так спокусливо виглядає вчорашній. Що вже говорити про проекти, на виконання яких йдуть місяці і роки?

Наступного разу, коли у вас настане криза сенсу і мотивації, зупиніться від виконання завдання і запитайте себе: «Навіщо я хочу цього?».

Знання власної мотивації є фундаментальним кроком для виконання завдання будь-якої складності. Зрештою, якщо ви не знаєте причини, по якій щось робите, навіщо це взагалі робити? Це може здатися кричуще очевидним, але дуже часто ми просто не прояснюємо для себе причин своїх дій.

Дуже складно писати книгу, тому що пишете книжку; складно качати прес, тому що ви качаєте прес; важко бігати вранці, тому що ви бігаєте по ранках. Поки ви не поясніть свою мету, ви будете писати свою книгу просто на автоматі, поки в результаті не зупинитеся і перестанете це робити. Ви пишете книгу не для того, щоб її написати. Подумайте ще раз і чітко визначте причини.

Мотивація приходить пластами

Ви можете отримати більше користі з цієї техніки, усвідомивши що ваша мотивація приходить пластами: кожна мотивація є наслідком мотивації більш високого порядку. Для знаходження мотивації вищого порядку, вам треба лише продовжувати задавати питання «Чому?».

Ось приклад:

  • Чому я хочу залучити більше клієнтів в мій бізнес?
  • Щоб збільшити продажі.
  • Чому я хочу збільшити продажі?
  • Щоб отримувати більше прибутку.
  • Чому мені потрібно отримувати більше прибутку?
  • Щоб відійти від справ як можна раніше.
  • Чому мені хочеться відійти від справ як можна раніше?
  • Щоб проводити більше часу зі своєю сім’єю.

Працюючи подібним чином з мотиваційними сходами, ми в підсумку приходимо до розуміння того, що ж нам насправді потрібно і що нами рухає. Глибинна мотивація є найдальшим пластом і вкрай важливо знайти й усвідомити. Тому коли ви не можете мотивувати себе виконати роботу, знайдіть ту саму глибинну мотивацію і сили самі знайдуться.

П’ять основних переваг цієї техніки

Є сотні переваг того, як можна використовувати цю техніку, ми ж розглянемо п’ять основних.

1. Примноження вашого творчого потенціалу

Якщо ви раніше билися зі своїм мозком, намагаючись отримати хоча б один варіант вирішення проблеми, то тепер ви з легкістю зможете знаходити десятки рішень, одне краще іншого. Ви можете працювати окремо з кожним пластом мотивації і шукати для них оптимальні дії.

2. Придбання цілеспрямованості

Навіть якщо ви в кінцевому рахунку виберете задачу, яка у вас опинилася під рукою, ви будете працювати над нею з ясною метою в голові. Це може надати вам ентузіазм, а також дозволить мозку працювати в кілька разів швидше і краще.

Будь-яка задача, над якою ви працюєте, вам стає зрозумілішою, коли ви прояснили свою мотивацію. Моментально зникає лінь і прокрастинація, страх і сумніви. Ви бачите мету і знаєте, чого хочете досягти.

3. Здатність визначення неправильної мотивації

Може трапитися, що ви не можете змусити себе виконати велике завдання і при цьому дивуєтеся чому лінуєтеся, адже мотивацію для його виконання ви знайшли. Техніка «Чому?» дозволить вам знайти істинну мотивацію. Якщо ж ви прокрастинуєте, все дуже просто — ви знайшли неправильну мотивацію.

4. Знаходження рішень більш високого рівня

Мозковий штурм на самих глибинних шарах мотивації дозволить вам побачити такі рішення, про які ви навіть не замислювалися. Може виявитися, що вас мотивує щось із зовсім іншої сфери вашого життя. Коли ви нарешті розумієте, що вами рухає, може виявитися, що ціль знаходиться на відстані витягнутої руки і вам тільки потрібно її протягнути ( маємо на увазі саме руку 🙂 ). Все це дозволить вам знаходити високоякісні рішення.

5. Розкриття ваших життєвих цінностей

Так, може статися, що коли ви докопаетесь до своєї істинної мотивації, ви можете зрозуміти дуже багато речей про себе і про те, що ж ви робили неправильно. Це може призвести до зміни роботи або знаходженні сенсу життя. Ви можете зрозуміти, що вже кілька років займалися справою, яка вам просто не потрібна. Тому слід бути готовим до такої ситуації.

Пам’ятайте, що це звичка. Застосовуйте цю техніку свідомо кілька тижнів і вона стане вашою другою сутністю.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар