Нова мода в світі дієтології – пеганство

Нова мода в світі дієтології – пеганство
В умовах повальної моди на здоровий спосіб життя і правильне харчування в цій сфері з’являються все нові і нові напрямки. Сьогодні мова піде про один з них – пеганство.

Нещодавно ми писали про дієти, які були визнані кращими і найбільш ефективними.. Але при цьому у кожної з них на тлі переваг, є і свої недоліки. Ймовірно тому експерти зробили ще одну спробу і придумали абсолютно новий режим харчування – пеганство.

Пеганство (пеганізм, пеганська дієта) – це своєрідний гібрид вегетаріанства і палео дієти, який покликаний взяти від них найкраще і залишити «за бортом» все найгірше. Автором терміна, як і самої системи, є американський лікар Марк Хайман, який вперше згадав про нього ще в 2014 році.

Нагадаємо, що вегетаріанство передбачає відмову від м’яса і риби і вживання великої кількості овочів і фруктів. А палеотична дієта – це спроба харчуватися в стилі печерних людей, яка перш за все передбачає відмову від будь-яких напівфабрикатів, обробленої і готової їжі.

То чи можна вважати пеганство ідеальною дієтою?

Вчені як і раніше скептичні.

Головна користь такого харчування у великій кількості рослинної їжі, що звичайно корисно для всього організму. В ідеалі свіжі фрукти і овочі повинні складати до 75% щоденного раціону. Дієта дозволяє їсти рибу, яка багата корисними для організму жирними кислотами. За бажанням, можна їсти навіть невелику кількість м’яса, щоби наситити організм білком і важливими амінокислотами.

Але в той же час головний мінус пеганства у виключенні всіх зернових продуктів, що містять глютен, і зовсім незрозуміло, чому люди, які не страждають від целіакії, повинні від нього відмовлятися. Та й зерна без глютену (рис, амарант, кіноа) пеганство теж обмежує через можливе підвищення рівня цукру в крові. Крім того, пегани майже повністю виключають з харчування молочні продукти, за винятком невеликої кількості кефіру і йогурту без добавок.

У підсумку видно, що пеганская дієта передбачає відмову від багатьох корисних і цінних для організму продуктів. Так, вона насправді здоровіше вегетаріанства і палеотичної дієти, але назвати її ідеальною ніяк не можна.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар