Невраховані калорії

Невраховані калорії

Якщо ви не худнете, незважаючи на харчовий щоденник і рахунок калорій, перевірте, чи немає у вас неврахованих калорій.

1. Добавки в каву і чай

Скільки разів на день і в якій кількості ви п’єте чай або каву? Ви додаєте в них вершки, молоко, цукор, мед?

Не звертаючи уваги на добавки, можна непомітно отримати кілька сот додаткових калорій. Так, 200 мл капучино – це 70-100 калорій. А якщо це напій з кафе з цукром і сиропом, то ще більше.

2. Ви пробуєте блюдо під час готування

Це може сильно збільшити калорії, які ми навіть не помічаємо, тому що не розглядаємо, як їжу. Звична їжа не потребує того, щоб її під час готування постійно пробувати.

3. Їжа з чужої тарілки

Існує дивовижне правило: з’їв з чужої тарілки – калорії не рахуються. Особливо часто це буває у батьків, які доїдають за своїми дітьми, тому що їжу шкода викидати.

4. Приготування на олії

Ми часто думаємо тільки про те, що лежить на тарілці, а не про те, як їжа приготовлена. Особливо це стосується прихованих жирів – олій, які є з складі, але не видно на око. Всі олії повинні бути записані в щоденнику.

  • Використовуйте посуд, який не вимагає жиру для готування.
  • Готуйте в духовці або на пару.
  • Використовуйте силіконову щітку або спреї для смаження, щоб зменшити кількість масла.

5. Добавки в салати

Салати — відмінна їжа для контролю ваги. Але добавки можуть перетворити його в дуже калорійне блюдо. Про масла ви читали вище. Але крім них ще є сири, бекон, насіння, горіхи, сухарики. Столова ложка насіння додає близько 50 калорій на порцію.

6. Горіхи і сухофрукти

Суміші з горіхів і сухофруктів вважаються цієї корисної ЗСЖ-їжею, на відміну від ненатуральних тортів і тістечок. Але це дуже калорійна їжа при своєму маленькому обсязі і непомітно можна з’їсти дуже багато. У жмені такої суміші — близько 250 калорій.

7. Солодкі газовані напої

Солодкі напої — це «порожні» калорії. Вони не приносять з собою нічого корисного і не насичують. Багато людей не сприймають їх як їжу, а це може бути причиною сотень «невидимих» калорій в день.

8. Овочі без урахування

Вважається, що ви можете з’їсти стільки овочів, скільки хочете. Багато сидячих на дієті рахують вуглеводи і калорії тільки з круп і хліба. Але будь-який овоч -джерело додаткових калорій, нульова калорійність тільки у води.

В овочах, дійсно, мало калорій, але вони як і раніше є і можуть зіграти свою роль. І особливо це стосується приготованих овочів, які можуть містити масло.

9. Соуси і сиропи

Кетчуп, гірчиця, майонез, устричний чи соєвий соус або солодкі сиропи – все це може додати пару сотень калорій протягом дня абсолютно непомітно.

10. Вага їжі на око

Для того, щоб точно визначати вагу їжі на око, потрібно кілька місяців зважування і підрахунків. Поки окомір не налаштований, можуть бути помилки на 30-40%.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар