Навіщо вам потрібно вести активний спосіб життя?

vesty-aktyvnyj-sposib-zhyttyaСучасний спосіб життя не дуже-то розташовує до активності. Я думаю, що наші прабабусі і прадідусі дуже здивувалися б тому, скільки часу ми проводимо сидячи і лежачи.

А навіщо рухатися? Для того, щоб добре їсти, зовсім не потрібно проводити багато часу на городі чи в лісі на полюванні. У магазині можна купити все, що завгодно. А для того, щоб водилися гроші, напружувати руки і ноги теж необов’язково – зараз люди багатьох професій за кілька годин, проведених за комп’ютером або касовим апаратом, отримують більше, ніж ті, хто працює в полі або біля верстата. Дітям набагато цікавіше грати в комп’ютерні ігри, ніж у вуличні, та й зустрічатися з друзями зараз можна не виходячи з дому – був би комп’ютер, підключений до інтернету.

Сидячи можна робити все що завгодно – працювати, відпочивати і розважатися, спілкуватися, отримувати нові знання. І чим швидше ми наближаємося до світлого майбутнього, в якому за людину все будуть робити розумні машини, тим менше ми рухаємося і тим менше нам потрібно вести активний спосіб життя.

Тим часом, людина була створена природою аж ніяк не для сидіння та лежання. Наші далекі предки весь свій час проводили в русі, рятуючись від ворогів і добуваючи собі їжу. Дожити до наших днів, заснувати держави і запустити космічні кораблі в космос людині допоміг не тільки розвиток мозку, але і швидкі ноги і вмілі руки. Не дарма існує приказка: «Праця зробила з мавпи людину». І праця ця – зовсім не розумова. Лише в останню пару сотень років з розвитком технологій у безлічі людей, в першу чергу, з розвинених країн зникла необхідність працювати руками. Можливо, це добре, але є одне АЛЕ. Організм людини, який протягом сотень тисяч років працював і розвивався так, щоб забезпечувати людину максимальною силою, спритністю і витривалістю, за такий короткий термін не змінився і ті його функції, які приносили користь, в відсутність активності стали приносити шкоду.

Яскравий приклад цієї зміни – звичайно ж, схильність до повноти. Механізм запасання жиру на чорний день, стільки раз рятував наших доісторичних предків від голодної смерті, але зараз до цієї самої смерті і призводить, тільки від ожиріння. Згідно самим різним дослідженням, основною «медичною» причиною смерті в західних країнах є серцево-судинні захворювання, що в більшості випадків виникають саме від надмірної ваги.

У старі часи люди самі дбали про своє здоров’я, тому що будь-яка більш-менш важка хвороба приводила якщо не до смерті, то до втрати працездатності і, відповідно, неможливості заробити собі на хліб. У наш час можна сказати, що людина звільнена від цих турбот – вони перекладені на величезну медичну галузь, яка здатна за певну суму (а то і безкоштовно) запропонувати ліки практично від будь-яких хвороб. Але, не дивлячись на всі винайдені ліки, велику кількість лікарень, санаторіїв, тренажерних залів і тому подібних речей, кількість людей, що мають проблеми зі здоров’ям тільки збільшується.

Часто цитуються результати одного з досліджень, згідно яким здоров’я людини на 50% залежить від умов і способу життя, і на інші 50% – від спадковості, стану медицини та екології. Простіше кажучи, половина нашого здоров’я залежить тільки від нашого до нього відношення. Тому якщо у вас є проблеми, та же горезвісна зайва вага, то немає сенсу виправдовуватися поганою спадковістю. Ми самі зробили себе такими, якими ми є зараз.

Якщо ви прийшли сюди за відповіддю на питання «Навіщо вести активний спосіб життя?», то зараз я вам постараюся це пояснити. Той факт, що деякі люди вважають, що їм просто не потрібно вести активний спосіб життя (а це може бути видно хоча б з попередніх результатів опитування), не може не дивувати і не жахати. Дійсно, для того, щоб бути успішним, щасливим і заробити багато грошей, зовсім не обов’язково бути активним і рухливим.

Приміром, геніальний вчений Стівен Хокінг, який проводив дослідження в галузі космології та квантової гравітації і отримав безліч нагород з фізики, був практично повністю паралізований і контактував з оточуючими за допомогою синтезатора мови. Та є як мінімум чотири причини, по яких вам не варто проводити більшу частину свого життя сидячи. Але перед тим, як перейти до розбору цих причин, варто сказати кілька слів про те, як пов’язаний активний спосіб життя зі здоров’ям людини з точки зору фізіології.

Як пов’язаний активний спосіб життя зі здоров’ям?

У тілі людини знаходиться 640 м’язів, які дозволяють людині виробляти будь-які дії – від простої посмішки до виконання найскладніших спортивних вправ. Активно працюючі м’язи утворюють потік імпульсів, який постійно стимулює нервову систему, обмін речовин і роботу всіх інших органів і систем. Завдяки інтенсивній м’язовій роботі тканини насичуються киснем, а всі речовини, що надходять в організм, ефективно засвоюються.

Існує спеціальна теорія моторно-вісцеральних рефлексів, що пояснює зв’язок м’язів з внутрішніми органами. Згідно цій теорії, в м’язах, зв’язках і сухожиллях є маленькі нервові закінчення, які з певною частотою передають імпульси через центральну нервову систему у всі частини організму. Якщо людина багато рухається і має розвинені м’язи, то на внутрішні органи впливають імпульси найоптимальнішої частоти, нормалізуючі діяльність мозку і внутрішніх органів.

І, навпаки, відсутність руху (гіподинамія) призводять до загасання життєдіяльності організму. При малорухливому способі життя і слабо розвинених м’язах вищезгадані імпульси мають дуже низьку частоту. Це призводить до порушення роботи мозку, легенів, печінки та інших «механізмів», у людини знижується імунітет і енергетичні резерви, погіршується обмін речовин. Все це призводить до хвороб (в першу чергу – пов’язаним з травленням і з хребтом), до збільшення жирових запасів організму, до падіння сили і витривалості, до постійної втоми і апатії.

Все, що було сказано вище, – наука. Тепер же я хочу навести кілька конкретних причин, по яким вам варто вести активний спосіб життя. Я хочу зупинитися на п’яти найважливіших і комплексних з них.

Ви будете довше жити.
Як відомо, малорухливі люди живуть в середньому на 6-8 років менше того, що їм відведено природою. Серцево-судинні захворювання, про які було сказано вище, – це справжній бич нашого століття і будь-яка людина з надмірною вагою має високий шанс будь-якої миті спіймати інсульт або інфаркт.
З віком ця ймовірність тільки збільшується і при досягненні 50 років за відсутності позитивних змін в організмі стає просто критичною. Повторюся ще раз, за ​​даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 29% всіх смертей на Землі припадають на хвороби серця. Щорічно від цього вмирає приблизно 17 млн ​​осіб і, вибачте звичайно, але якщо ви ведете пасивний сидячий спосіб життя, то в наступному році можете опинитися в їх числі.

Звичайно, важко замислюватися про такі далекі перспективи, якщо вам ще немає 30, але повірте – ви ще не раз скажете собі спасибі в майбутньому, коли знайомі ваших років, перепрошую, почнуть вмирати від інфарктів та інсультів, а ви будете відчувати себе не на 60 років, а на 35.

У вас буде відмінне здоров’я.
Це частково випливає з попереднього пункту. Звичайно ж, є захворювання, ніяк не пов’язані з руховою активністю, але все ж більша частина хвороб безпосередньо залежить від того, який спосіб життя ви ведете. Серцево-судинні захворювання, остеохондроз, радикуліти, хвороби травної та дихальної систем – все це вам не буде знайомо, якщо ви досить активні. Інфекційні захворювання будуть розбиватися об щит вашого імунітету, а якщо вдобавок ви ще й харчуєтеся здоровою природною їжею, то, на думку багатьох дослідників, убережетеся і від ракових захворювань.

Ви все життя зможете зберігати свою працездатність.
Знову ж таки, це пов’язано з двома попередніми пунктами і означає, що ви до глибокої старості зможете зберігати ясність мислення і можливість займатися улюбленою справою, а так само активно відпочивати. Як не дивно, багато дій, які в молодості ми виконуємо не замислюючись, в більш зрілі роки можуть доставляти чимало клопоту і труднощів. Підйом по сходах, перенесення важкої сумки, короткочасна пробіжка слідом за виїжджаючим автобусом – все це може виявитися просто неможливим для багатьох людей за 50, а то й за 40. Людям з надмірною вагою не просто важко бігати або стрибати, їм буває важко ходити.

Ким ви хочете бути в майбутньому? Якщо ви згодні виявитися напівсліпою, слабкиою і недоумкуватою старою розвалюхою, то можете сміливо закривати статтю. Повертайтеся на сайт, коли передумаєте.

Ви завжди будете мати гарну фігуру і залишатися красивим і привабливим.
Я вважаю цей пункт не таким важливим, як перші три, через те, що краса зовсім не обов’язкова для того, щоб жити довго і щасливо. Однак це дуже привабливий бонус, а для молодих хлопців і дівчат – основна причина для того, щоб вести активний спосіб життя. Сидячи на попі за комп’ютером, можна накачатися знаннями, але от відмінну і сексуальну фігуру зробити в принципі неможливо. Для хорошої фігури не потрібні модні дієти, супертаблеткі і останні технологічні новинки. Достатньо лише дотримуватися два правила: їсти здорову їжу і займатися фізкультурою і спортом. Особливо це актуально в шкільні та студентські роки, коли закладається основа всього вашого фізичного стану на наступні кілька десятків років. Кожен хлопець мріє про кубики на пресі, а дівчисько – про тонку талію і пружну, підтягнуту попу. Активний спосіб життя дарує таку можливість будь-кому.

І остання причина, яка може здатися досить абстрактною і далекою від теми здоров’я, але, тим не менш, дуже важлива і побічно залежить від вашої активності. Ви станете більш розвиненою і успішною особистістю. Дивлячись на свою фігуру і відчуваючи свій стан, ви будете пишатися собою і ваша самооцінка завжди буде дуже високою. Завдяки відмінній роботі мозку ви завжди зможете мислити творчо і креативно. Ви станете зразком для наслідування для власних дітей, для рідних, друзів і знайомих. Ви перестанете лінуватися і марнувати даремно свій час. Зрештою, ви зможете створити собі саме таке майбутнє, якого заслуговуєте.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар