Наслідки сидячого способу життя.

sydyache-zgittyaВ наш час широкого поширення набула сидяча робота і відповідно, сидячий спосіб життя. Звичайно, краще посидіти в офісі, ніж тягати важкі речі.

Але офісний працівник одержує не менше шкоди, ніж вантажник. Ожиріння, порушення роботи серцево-судинної системи, болі в суглобах і багато інших хвороб пов’язані саме з сидячим способом життя.

Людина весь час сидить: у транспорті, на роботі, вдома, в гостях, в кафе. Але наскільки це безпечно?

Зміст
 1. Шкода і наслідки
 2. 1. Порушення функціонування організму.
 3. 2. Порушення нормального функціонування серцевої системи і ризик виникнення атеросклерозу, стенокардії та інфаркту.
 4. 3. Людина, яка працює за комп’ютером в основному за допомогою миші, схильна до виникнення запальних процесів в правій (або лівій) області тіла внаслідок постійно піднятої руки.
 5. 4. Розвиток варикозного розширення вен.
 6. 5. Формування неправильної постави у дітей і проблеми з правильним функціонуванням дихальних шляхів.
 7. 6. Запори і геморой.
 8. 7. При постійному перебуванні в одному і тому ж сидячому положенні нижня частина тіла людини починає поступово збільшуватися в обсягах.
 9. 8. Виникає ризик розвитку цукрового діабету через збільшення вмісту цукру в крові, появи зайвої ваги і підвищення артеріального тиску.
 10. 9. Слабшання м’язів, хребта і суглобів, які починають сильно хворіти.
 11. 10. Підвищений рівень смертності серед людей, які ведуть пасивний спосіб життя.
 12. Наслідки сидячого способу життя для здоров’я чоловіків

Шкода і наслідки

Розглянемо деякі неприємні наслідки нерухомого способу життя.

1. Порушення функціонування організму.

Під час сидячої роботи основне навантаження припадає на шийний і поперековий відділи. Хребці першого з них защемляются, що призводить до зниження інтенсивності кровотоку в мозок. Як наслідок – головні болі і погіршення зору. Може розвинутися і остеохондроз поперекового відділу.

Хребет же взаємопов’язаний з роботою всіх інших органів людини. До того ж, сколіоз також не змусить себе довго чекати. Ось чому так важливо, щоб хребет завжди був випростаний і не відчував підвищене навантаження.

2. Порушення нормального функціонування серцевої системи і ризик виникнення атеросклерозу, стенокардії та інфаркту.

У людей, які проводять більшу частину життя сидячи за столом, ризик померти від серцевої недостатності в два рази вище, ніж у тих, хто веде активний спосіб життя.

3. Людина, яка працює за комп’ютером в основному за допомогою миші, схильна до виникнення запальних процесів в правій (або лівій) області тіла внаслідок постійно піднятої руки.

4. Розвиток варикозного розширення вен.

Люди, перебуваючи цілими днями за столом, страждають від поганої циркуляції крові в нижніх кінцівках, що негайно призводить до розвитку варикозного захворювання вен, це особливо неприємно для жінок.

При закиданні однієї ноги на іншу ризик виникнення цієї хвороби ще більше підвищується. Судини пережимаються і кров застоюється в певних місцях.

5. Формування неправильної постави у дітей і проблеми з правильним функціонуванням дихальних шляхів.

Це наслідок недорозвиненої грудної клітки, що піддається постійному здавленню.

6. Запори і геморой.

Застійні процеси в малому тазу можуть привести до розвитку хронічного запору. Це захворювання доставляє величезний дискомфорт і часто тягне за собою виникнення геморою, вилікувати який буває дуже важко.

7. При постійному перебуванні в одному і тому ж сидячому положенні нижня частина тіла людини починає поступово збільшуватися в обсягах.

Це відбувається через підвищений тиск на цю область і підвищення вироблення організмом підшкірного жиру в цілих півтора рази.

8. Виникає ризик розвитку цукрового діабету через збільшення вмісту цукру в крові, появи зайвої ваги і підвищення артеріального тиску.

9. Слабшання м’язів, хребта і суглобів, які починають сильно хворіти.

10. Підвищений рівень смертності серед людей, які ведуть пасивний спосіб життя.

У чоловіків цей показник дорівнює 20%. Серед жінок – 40%.

Наслідки сидячого способу життя для здоров’я чоловіків

1. Погіршення роботи еректильної функції. Для нормальної потенції необхідний приплив крові до малого тазу, так само як і її відтік. При положенні сидячи циркуляція крові значно погіршується, що призводить до розвитку застійних або навіть запальних процесів, здатних спричинити за собою більш серйозні проблеми.

2. Простатит. Виключно чоловіче захворювання, пов’язане із запаленням передміхурової залози. Хвороба супроводжується неприємними моментами: передчасним сім’явипорскуванням, частим і хворобливим сечовипусканням, болями і різями в промежині, неможливістю досягнення оргазму і багатьма іншими. У результаті статеве життя чоловіка сходить нанівець, що несприятливо позначається на загальному стані його організму.

3. Гормональний дисбаланс. При нерухомому способі життя збільшуються жирові відкладення, що веде до порушення гормонального балансу. У жировій тканині утворюються жіночі статеві гормони – естрогени, які викликають появу  у чоловіка живота. Позбутися його, треба сказати, не так-то й легко.

Як бачите, сидячий спосіб життя небезпечний, тому потрібно компенсувати це бігом або щоденними вправами.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар