Наполегливість та завзятість у досягненні успіху.

napoleglyvist-ta-zavzyatist-u-dosyagnenni-uspihuЗабезпечити собі щасливе життя бажає багато людей, які змінюють свою роботу, відкривають власний бізнес, змінюють власну зовнішність і свої звички.
Отримавши результат, людина відчуває справжню ейфорію, їй хочеться досягати успіху знову і знову. Але, на жаль, кожна дія передбачає ймовірність отримання негативного результату, за яким слідує розчарування і смуток.
Людина може оступитися, її справи можуть піти зовсім не так, як би цього хотілося – це абсолютно природно, в цьому немає трагедії.

Однак у багатьох людей після першої ж невдачі опускаються руки, вони перестають вірити в себе, вважаючи, що не гідні жити кращим життям … При цьому, багато з тих, хто не досяг заповітної мети на шляху до успіху, щиро дивуються, як успішним людям вдається пройти весь цей тернистий шлях до кінця, отримавши те, до чого вони так прагнули.

Насправді ключовим (але не єдиним) фактором, що відрізняє успішну людину від неуспішної є завзятість та наполегливість, бажання йти вперед, незважаючи ні на які перешкоди, навіть, якщо всі обставини проти людини. Завзятість допомагає людині завжди тримати перед своїми очима кінцеву мету і зупинитися тільки після того, як вона буде досягнута.

Тому, якщо людина не володіє наполегливістю, вона здасться при першій складності, подумавши: “Та ну його, цей успіх і це щастя, воно не коштує витрачених зусиль. Я краще придумаю щось інше”.
Але, придумавши це “інше” людина знову стикається з проблемами і знову відмовляється від перспективної ідеї. Так продовжується до тих пір, поки людина або остаточно не вирішить: “Більш успішне життя – це не моє”, або не почне розвивати в собі наполегливість.

Чи можна розвинути в собі цю прекрасну якість – наполегливість?

Не можна … потрібно! І чим швидше, тим краще.
Першим найважливішим моментом перед початком розвитку наполегливісті є прийняття людиною повної і абсолютної відповідальності за власне життя. Справа в тому, що, коли постійно скаржитися на життя і звинувачувати у своїх невдачах інших людей, домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності не допоможе навіть наполегливість.

Ви готові піти на такі жертви і прийняти всю відповідальність за своє життя на себе?
Відмінно, тоді рухаємося далі. Розглянемо основні правила розвитку наполегливості.
Дані правила взаємопов’язані і не дотримання одного з них здатне привести вас до загального провалу:

 1. Якщо ви вирішили розвинути в собі наполегливість, будьте готові змінити свою модель поведінки, раз і назавжди забудьте слова “не зможу”, “не вийде”, “постараюся”. Замініть їх на більш позитивні “зможу”, “вийде”, “справлюся”.

 2. Будьте реалістом. Деякі люди, беручись за будь-яку справу, очікують, що досягнення результату дасться їм легко і невимушено. Однак, стикаючись з реальною ситуацією, вони розуміють, що їм зовсім не уготоване легке життя на шляху до успіху. При цьому вони виявляються зовсім не готові до труднощів і “сходять з дистанції”, навіть не втікши далеко від старту.

Більшість джерел свідчить: оптимальним варіантом є очікування того, що досягнення успіху буде дуже непростим, а тому слід ретельно підготуватися до майбутніх труднощів. Дозволю не погодитися і з таким твердженням, оскільки нерідко досягнення результату вимагає від людини 2-3 вірних кроки і не варте того, щоб проводити ретельну психологічну підготовку.

Тому найкращою тактикою стане тактика золотої середини – ставитися до справи слід з усією відповідальністю, але без надмірної витрати власних нервів. Дуже важливо бути напоготові, зберігаючи сили для можливих труднощів. Тільки маючи в своєму резерві достатня кількість сил, ви будете здатні дати відсіч будь-яким проблемам на шляху до успіху.

3. Не витрачайте енергію марно. Якщо, займаючись якою-небудь справою, людина постійно очікує неприємностей, думаючи про те, що ще не відбулося і може зовсім не відбутися, замість того, щоб спланувати етапи досягнення мети і візуалізувати результат, то людина рано чи пізно “перегорить” і життєво важливі сили будуть витрачені разом з ентузіазмом досягнення мети. Для того, щоб не втратити енергію, вам слід вчитися її контролювати.
Даний контроль дозволить не тільки зберігати розумову енергію, але й шляхом періодичного розслаблення відновлювати її.

4. Не драматизуйте виникаючи невдачі. Якщо людина стане приймати кожну проблему близько до серця, то вона ніколи не стане наполегливою. Щоб стати такою, людині слід виважено оцінювати кожну виникаючу ситуацію, після чого знаходити шляхи вирішення проблеми і діяти, поки проблема не буде вирішена.

5. Майте мотив. Для того, щоб проявляти завзятість та наполегливість на шляху до досягнення мети, людині потрібен найсильніший мотив, заради якого завзятість і наполегливість буде проявлятися. Найчастіше цим мотивом і виступає сама мета, тому бажання у що б то не стало досягти мети має бути максимально велике. Причина витрачати на досягнення мети свій час і зусилля повинна бути значно сильніше, ніж перешкоди, що виникають на шляху до мети.
При цьому ваші цілі повинні бути вашими, а не нав’язаними ззовні, бо усвідомлення того, що ви живете чужими ідеалами і досягаєте не свої цілі, значно знизить ваш рівень завзятості в процесі їх досягнення.

6. Вчіться у успішних людей. У світі бізнесу існує чимало видатних людей, які домоглися успіху у всьому завдяки завзятості та наполегливості в досягненні цілей. Кожен з цих людей має свій приклад для наслідування, незважаючи на те, що тисячі людей вже давно вчаться мистецтву досягнення успіху у них. Ознайомтеся з біографіями великих людей і особливу увагу приділіть ролі наполегливості в отриманні позитивного результату.
Це стане для вас серйозним стимулом для розвитку завзятості в собі.

7. Знайдіть собі однодумців. Людина не може проявляти свою наполегливість та завзятість, будучи оточеною слабохарактерними людьми. Для розвитку спілкуйтеся з наполегливими людьми, які не відступають при першій небезпеці, а впевнено йдуть вперед. До того ж, так вам набагато легше буде виявляти завзятість на перших етапах, коли ця якість ще не ввійшла у вас в звичку і не відпрацьована до автоматизму.

Пам’ятайте, іноді наполегливість забезпечує від 70 до 80% успіху всіх справ незалежно від сфери діяльності. Недаремно, адже закон завзятості є одним з ключових законів успіху.

Наостанок з’ясуємо, яким чином можна змусити закон наполегливості та  завзятості працювати на Вас:
1. Складіть перелік основних труднощів, з якими ви стикаєтеся на сьогоднішній день. Задайте собі питання: “У яких ситуаціях я відчуваю себе найбільш вразливим і невпевненим?”, “В яких ситуаціях слід проявити максимальну  наполегливість та завзятість, ніж ті якості, що демонстрував на сьогоднішній день?”.
2. Дайте клятву самі собі, що ви ніколи і ні за що не здастеся, що б не відбувалося в житті. Впевнений рух людини до своєї мрії знижує ймовірність недосягнення людиною успіху до нуля.

І, найголовніше, пам’ятайте: Ви і лише Ви можете стати причиною успіху або поразки, вас ніхто не здатен зупинити. Тренуйте завзятість та наполегливість і в майбутньому, можливо, вони стануть нехай єдиним, але найважливішим вашим козирем на шляху до успіху.

Оцініть статтю
Додати коментар