Найтиповіші помилки в управлінні часом.

pomylky-v-upravlinni-chasomЧи дорого обходяться невеликі втрати часу? Кілька хвилин то тут, то там – начебто ні. Але життя не бескінечне, тому управління часом – це управління життям. Необдумані рішення заважають нам жити тим життям, яким ми хочемо жити. Письменник і фахівець з тайм-менеджменту Лора Вандеркам вивела п’ять великих помилок, які допускають люди в управлінні часом, і рішення, які допоможуть вам контролювати своє життя.

1. Чекати дозволу
У тижня 168 годин. Навіть якщо ви працюєте 60 годин на тиждень і спите по 8 годин на добу, залишається ще 52 години. Це немало, щоб жити цікавим життям, але щоб дійсно мати цей час в своєму розпорядженні, доводиться бути дуже креативними. Але є хороша новина: ви гнучкіше, ніж вам здається. Коли я працювала над своєю останньою книгою, я вивчила, як використовують свій час добре заробляючі жінки. Я виявила, що три чверті з них займалися якимись особистими справами в традиційні робочі години. Вони компенсували цей час роботою вечорами, коли діти вже сплять, або – іноді – на вихідних.

У більшості з них не було формально гнучкого графіка. Вони працюють так, як хочуть, і вважають, що якщо вони домагаються результату, то деталі не так вже й важливі. Недавнє дослідження великої консалтингової фірми показало, що високоефективні чоловіки, у яких є діти, керуються такими ж стратегіями. Можна роками чекати, поки хтось дасть вам дозвіл побудувати життя вашої мрії. А можна просто взяти і почати працювати так, як ви хочете, і подивитися, що вийде. Життя – це ризик. Будьте сміливіше.

2. Заповнювати свій графік до кінця
Не бійтеся прогалин в своєму календарі. По-перше, це просто практично. Більшість людей хронічно недооцінюють, скільки часу їм знадобиться на щось, і ці прогалини не дають вам безнадійно відстати. Що ще важливіше, ці «порожні» інтервали часу дозволяють вам не упускати цікаві можливості. Якщо вам дзвонить клієнт, щоб обговорити якісь ідеї, ви реально можете приділити йому увагу. Користуйтеся таким правилом: якщо щось – відмінний спосіб згаяти час, говорите «так». Якщо просто хороший – говоріть «ні».

3. Не планувати день заздалегідь
Так, зовсім не потрібно планувати все до останньої хвилини. Але деякі дослідження показують, що наша енергія в робочі дні досягає піку в районі 8 ранку. Коли ви добираєтеся до роботи, пора зайнятися справою. Потрібно витратити цей дорогоцінний драйв і зосередженість на реальні справи, а не на те, щоб вирішити, чим зайнятися. Тому кожен день перед відходом з роботи позначте три-п’ять професійних пріоритетів на завтра і в яке приблизно час ви можете ними зайнятися. Люди, які почали так робити, кажуть, що це багато змінило в їхньому житті. Деяким вдається зробити все необхідне до 10 ранку, а залишок дня вони витрачають на нові справи.

4. Не поважати своє особисте життя
Можна планувати не тільки професійні, а й особисті пріоритети. Хочете влаштувати пробіжку перед роботою, повечеряти з дружиною або чоловіком ввечері, зустрітися з друзями, заглянути в книжковий магазинчик по дорозі додому? Баланс між роботою та особистим життям – це не тільки кількість годин, які йдуть на роботу і на відпочинок. Це ще й уміння ставитися до свого сімейного життя та дозвілля так само осмислено, як до роботи. Знати, ніж ви хочете зайнятися – значить сильно підвищити шанси на те, що так і станеться.

5. Зосередитися на тому, чого ви не хочете робити
Коли люди говорять мені, що хочуть ефективніше витрачати свій час, вони часто скаржаться, як багато часу у них йде на листування, наради, дрібні завдання і все інше, що заповнює весь доступний простір. Хоча є різного роду трюки, які допомагають мінімізувати ці завдання, в довгостроковій перспективі більш продуктивно сфокусуватися на тому, щоб заповнити свій час чимось гідним. Якщо ви взяли квитки на бейсбольний матч, заради якого потрібно піти з роботи о 6-ій вечора, в цей день ви напевно витратите менше часу на безглузді імейли. Якщо ваша сім’я проводить вихідні в аквапарку, ви не будете півдня мотатися по магазинах. Час дуже еластичний. Ставте на перший план все найголовніше – і ви станете надзвичайно ефективні.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар