Найкорисніші овочі

Найкорисніші овочі

Ні для кого не секрет, що здоровий і міцний організм — це результат правильного і корисного харчування. Головним складовим правильного харчування є овочі.

В овочах містяться комплекс корисних мікроелементів, мінералів, клітковини і вітамінів. Всі вони дуже необхідні для правильного розвитку організму. Одні піднімають імунітет, сприяють безперебійній роботі серцево — судинної системи, а інші нормалізують роботу кишечника, виводять токсини з організму.

Включивши в свій раціон овочі, можна забути про проблему з травленням, хронічну втому, безсоння. Овочі підвищують апетит і зміцнюють імунітет. Вживаючи в день 200 г. будь-яких овочів, можна забути про проблему із зайвою вагою, тьмяною шкірою і ламким волоссям. Вважається, що найкорисніші овочі – це шпинат, морква, цибуля, огірок, гарбуз, рукола і цвітна капуста. В цих овочах найбільш високий вміст мінералів і клітковини.

Овочі допомагають відновити вітамінний баланс в період авітамінозу, в яскравий спалах нестачі вітамінів припадаючий на період осені і зими. В цей час організм найбільш ослаблений і сприйнятливий до простудних захворювань. Захистити організм допоможе регулярне вживання овочів.

Але які ж вітаміни, мікроелементи і мінерали міститися в овочах? Ось список найкорисніших овочів:

Перше місце займає шпинат. Він містить великий набір вітамінів: А, Н, РР, вітаміни групи В, клітковину, білки, цукор і мінеральний комплекс, в який входять важливі мікроелементи — цинк, фосфор, магній, кальцій і мідь.

Друге місце відводиться моркві. Яскравий коренеплід є джерелом природних антиоксидантів, ефірних масел. Мінеральний склад моркви дуже багатий, в нього входять залізо, фтор, йод, мідь, кобальт. Високий вміст вітаміну А і В.

Почесне третє місце займає цвітна капуста. Вона багата вітаміном С і В, вітаміном Е, К, А та Н. Величезна кількість мінеральних солей в овочі, робить її дуже корисною і поживною, це завдяки мінералом: сірка, магній, калій, мідь, фосфор. У ній так само міститься крохмаль і цукор.

Не менш корисним є огірок — до складу зеленого овоча входить вітамін С, В1, В2, фолієва кислота, залізо, хлор, мідь, цинк, фосфор. В огірку високий вміст клітковини і йоду, які відновлюють роботу травного тракту.

У п’ятірку корисних овочів входить яскравий і смачний овоч — гарбуз. Цей овоч на 90% складається з води, а вода покращує метаболізм. Їй притаманне вітаміни РР, С, В і В1. Мінеральний комплекс складається з магнію, цинку, залізо. Містить жирні та ефірні масла, крохмаль і цукор.

Цибуля — овоч, який заслуговує на увагу і повагу. Незважаючи на те, що вона остання у списку, але не остання за корисними властивостями. У цібулі найбагатший вміст вітаміну групи В, а також вітамін С і Е. Мінеральний комплекс досить широкий, в нього входять цинк, калій, фосфор, залізо і фтор.

Овочі завдяки своїм корисним властивостям заслужили повагу з давніх часів. Вони допомагають в зміцненнї імунної системи, профілактиці хронічних захворювань, авітамінозу та інших хвороб.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар