Найбільш поширені помилки в харчуванні та їх вирішення.

pomylky-harchuvannyaЯк відомо, міцне здоров’я і добре самопочуття є обов’язковою умовою високої якості життя людини. Здається, чого може бути простіше, ніж зберегти на довгі роки власне здоров’я і насолоджуватися відмінним самопочуттям?
Однак на шляху цього на перший погляд простого прагнення виникає безліч найрізноманітніших перешкод, і найбільш важливе серед них – серйозні порушення в харчуванні.

Розглянемо, в чому ж саме полягають такі порушення і що може допомогти нам зберегти своє здоров’я на тлі постійно погіршується екологічної обстановки і регулярного стресу в нашому житті.

Переїдання

Саме цей пункт названий більшістю дієтологів як приносить найбільшу шкоду нашому здоров’ю.
Чому?
Відповідь на це питання лежить на поверхні. Подумайте самі, адже для переробки їжі, що надходить в наш організм, потрібна значна кількість енергії, яка в кожному організмі індивідуальна і обмежена.
Тому, займаючись протягом тривалого періоду виключно переробленням їжі, ми опиняємося постійно знесиленими, весь час хилить на сон, адже сили йдуть тільки на роботу нашого шлунку.

При цьому енергія, що вимагається для очищення організму, для виведення шлаків, що накопичилися і відновлення всіх функцій організму стає мінімальною, що, безумовно, відбивається і на самопочутті, і на загальному стані здоров’я. Адже при розщепленні їжі утворюється як необхідна для життєдіяльності організму енергія, так і деякі відходи, які повинні бути своєчасно виведені.
Якщо ж цього не відбувається, виникають певні нездужання, які спочатку непомітні, але з плином часу вони накопичуються і все більшою мірою відчуваються людиною. Це можуть бути висипання на шкірі, запори, дерматит.

Нездорова їжа

Цей другий по порядку, але не за значимістю пункт також дуже швидко відбивається як на стані здоров’я, так і на зовнішньому вигляді, адже вся «неправильність» нашого харчування проявляється у вигляді прищів, дерматитів, почервонінь, а далі і в проблемах шлунково-кишкового тракту ,
З цієї причини стають більш зрозумілі рекомендації дієтологів вживати більше натуральної, необробленої термічно їжі, яка містить всі необхідні нам мікроелементи та поживні речовини. До того ж така їжа не вимагає довгого приготування, для її споживання не потрібно проявляти вищих рівнів майстерності в кулінарії.

Недостатня кількість споживаної рідини

Даний пункт також є одним з найбільш важливих, оскільки за допомогою води відбувається значне прискорення всіх процесів в нашому організмі, виводяться шлаки і продукти життєдіяльності.
При цьому слід споживати питну воду виключно високої якості, адже людський організм складається на 70 відсотків з води, і з цієї причини всі процеси, які відбуваються в нашому організмі, безпосередньо залежать від того, яка вода людиною вживається.

А зараз, після розгляду основних помилок, що допускаються людиною в харчуванні, відповімо на запитання, яким же чином можна нейтралізувати негативний вплив неправильної їжі.

Якщо продовжувати в тому ж порядку, як ми і починали нашу статтю, то слід виділити три пункти плану щодо усунення шкідливого впливу перерахованих факторів на наш організм.

По-перше, обмеження вживаної їжі

Тут немає інших рекомендацій, крім постійного контролю за своїм харчуванням. Адже найчастіше ми навіть не помічаємо, що поганий настрій, стрес та інші негативні емоції «заїдати» калорійними перекусами, що саме по собі вже не є корисним.

Для кращого контролю за своїм харчуванням рекомендується вести записи всього того, що ви з’їдаєте за день. Бажано, щоб ці записи велися регулярно, а також враховувалася калорійність прийомів їжі. Таким чином буде легше проаналізувати, в якому місці відбувається порушення вашого харчування, де ж споживається більше калорій, ніж це потрібно вашому організму.

По-друге, правильне харчування

У цьому пункті немає особливих складнощів, оскільки інформацію щодо здорового харчування сьогодні можна знайти в достатній кількості. Свіжі овочі та фрукти, кисломолочні продукти, свіжі м’ясо і риба, а також всілякі горіхи, – все це повинно складати основу вашого здорового і правильного харчування.

По-третє, питний режим

Щоденний прийом близько двох з половиною літрів води  хорошої ЯКОСТІ дозволяє зберегти здоровою і молодою вашу шкіру, поліпшити обмін речовин, а також завжди виглядати молодо і красиво. Однак постійний контроль за якістю води, що випивається є немаловажним моментом, адже багато хто помилково приймають за питну воду всілякі напої, які, крім води, мають у своєму складі барвники, цукор та інші не надто корисні для нашого організму речовини.

Питна вода не повинна містити ніяких додаткових домішок, навіть чай або кава є вже напоями, а не чистою питною водою. Яку саме воду вживати, вирішувати, безумовно, особисто вам. Це може бути як покупна питна вода, так і приготована в домашніх умовах: заморожена, оброблена сріблом або пропущена через побутові фільтри. У кожному разі стежте за якістю споживаної води.

Регулярне дотримання перелічених вимог до свого харчування, контроль харчового і питного режиму, а також гаряче бажання поліпшити своє здоров’я, – все це дозволить значною мірою підвищити якість життя і зберегти на тривалий час молодість і красу.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар