Мистецтво відпускати, в якому кожен може стати майстром

Мистецтво відпускати, в якому кожен може стати майстром

Коли мова йде про життєві вибоїни і повороти, дуже легко загрузнути в нашому минулому досвіді і речах, які ти зробив неправильно, або не так, як хотів би. Але в цьому випадку наше подальше життя визначатимуть страх і занепокоєння, непомітно крадучи наше щастя і здоров’я.

Тому так важливо навчитися відпускати. Тим самим ви отримаєте величезне полегшення і заживете повним життям. Це не означає, що ви викреслите труднощі і проблеми, з якими вам довелося зіткнутися. Навпаки. Це означає осмислити їх таким чином, щоб витягти життєвий урок, і лише потім залишити все, що сталося далеко позаду.

Ризик – це ваш друг

Як кажуть: «Обпікшись на молоці, будеш і дути на воду». Якщо у вас в минулому був негативний досвід у стосунках, чи в дружбі, або пов’язаний з вашою роботою або колегами, ви підсвідомо починаєте тікати від всього цього, щоб уникнути болю і страждань. І цей страх заважає нам жити повним життям. Він заважає відчувати радість і насолоджуватися відносинами з людьми і всім іншим.

Ми не можемо повністю розкрити свій потенціал, тому що уникаємо нових можливостей в ім’я ілюзорної безпеки.

Причина: ми дуже боїмося, що, те, що з нами сталося і завдало стільки страждань, знову повториться, а тому ігноруємо нові шанси, які підкидає життя.

Але, якщо ми хочемо розширити свої кордони і відкрити, що ж життя пропонує нам, крім буденного й одноманітного існування, нам доведеться ризикувати. Без цього ніяк не обійтися. Разом з досвідом приходить і мудрість. З часом ми вчимося використовувати минулий досвід для того, щоб оцінити всі ризики в майбутньому.

Мистецтво відпускати своє минуле перетворює страх в намір. Це тому, що все знаходиться виключно у нас в голові.

Найчастіше всі наші страхи і занепокоєння живуть тільки в нашому розумі, тому відпустивши їх, ми стаємо зовсім іншими людьми – сміливими і рішучими. А отже, можемо досягти більшого. Нам під силу те, про що ще вчора боялися навіть подумати.

Вчіться на своїх помилках і падіннях

Якщо ви зазнаєте невдачі, це означає, що ви намагалися. Хоча провали іноді дуже впливають на нашу самооцінку, почуття безпеки, і, на жаль, на матеріальне становище, це зовсім не означає, що невдача – це кінець світу і дуже погано.

Наші невдачі – це уроки, які ми повинні вивчити і запам’ятати на все життя, щоб не повторювати знову. Якщо ми гарненько проаналізуємо подію, то вірогідність того, що подібний сценарій повториться в майбутньому, мізерно малий. Якщо ми вивчемо потрібний урок, то потрапивши в ситуацію, яку не зможемо контролювати, будемо готові до будь-якого результату і не будемо нервувати з цього приводу.

Але не слід зациклюватися на своїх минулих невдачах, «пережовувати» їх, якщо ми хочемо використовувати отриманий досвід для прийняття рішень у майбутньому. Все, що нам треба – це аналіз минулих помилок, щоби не повторити їх у майбутньому. І тоді минуле можна сміливо відпускати – ми в ньому вже не потребуємо.

Живіть тут і зараз

Коли ви шкодуєте про минуле чи турбуєтеся про майбутнє, то не помічаєте важливих речей, які знаходяться просто перед нами.

Це дійсно важливо – аналізувати через що нам довелося пройти.

Це допомагає визначитися, що ми збираємося робити далі, і вибрати найбільш оптимальну тактику для досягнення цілей.

Проте найважливіше – це саме те, що відбувається зараз, тут і зараз. Адже це єдине, що у нас реально сьогодні.

Якщо ми відпустимо минуле, ми зможемо свідомо жити в сьогоденні, насолоджуватися кожною секундою і хвилиною. Коли ми відпускаємо, то позбавляємося від настирливого шуму минулого у вухах і дозволяємо включитися нашій інтуїції.

Якщо ви проаналізували своє минуле, винесли уроки, то єдине, що залишається – це прийняти подію, відпустити і жити далі.

Головне – це довіра

Відпускати – це значить довіряти. Цілком довіряти своїм власним рішенням і інтуїції, яка підказує, що для вас краще. Коли ви навчитеся чітко визначати свій шлях і розуміти, що вам потрібно зробити для досягнення цілей, мистецтво відпускати стане вашою другою натурою.

Найскладніше – це контролювати своє життя. Нам всім хочеться тримати штурвал нашого «корабля» міцно-міцно, щоб направляти його до тих берегів, куди ми хочемо.

Хочеться думати, що тільки ми визначаємо, куди пливе цей корабель, і тільки ми відповідальні за все, що на ньому відбувається. Коли ми відпускаємо якісь речі з нашого життя, то здається, що ми втрачаємо цей контроль, але це зовсім не так!

Навпаки, це означає повний контроль – але не над тим, що з нами станеться, а над тим, як ми зуміємо все пережити. А це – ключ до щасливого і здорового життя.

Оцініть статтю
Додати коментар