Міфи про інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)

Міфи про інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)
Незважаючи на досягнення медицини і рівень обізнаності сучасного населення, захворюваність інфекціями, що передаються статевим шляхом, як і раніше, зростає. Більш того, розповіді про ці самі інфекції, які передаються від одного до іншого, попутно обростають чималою кількістю міфів. Будемо розбиратися, чого ж насправді варто боятися.

Отже, під час незахищеного сексу ви ризикуєте дістати 22 бактерії, 8 вірусів, 3 найпростіших мікроорганізми, 2 ектопаразита і один грибок. Погодьтеся, список значний і мабуть це аргумент заздалегідь подбати про своє здоров’я і безпеки.

Повний список венеричних хвороб (бактеріальних) сьогодні виглядає так: сифіліс, гонорея, донованоз, м’який шанкр, венеричний лімфогранулематоз, хламідіоз, тихомониаз, мікоплазмоз. Також під час інтимної близькості можна заразитися і вірусами: ВІЛ, гепатит В і С, цитомегаловірусна інфекція, генітальний герпес, папіломавірус, генітальний контагіозний молюск, лобковий педикульоз (воші) і короста. У той же час деякі інфекції з розвитком медичних технологій були виключені зі списку ІПСШ. Це уреаплазмоз, гарднельоз (бактеріальний вагіноз) і кандидоз. Головна небезпека вірусних ІПСШ в невиліковності, бактеріальні піддаються терапії, але дуже важливо, на якій стадії була виявлена патологія.

Отже, міфи.

Міф 1: якщо у партнера відсутні симптоми інфекції, немає сенсу оберігатися

Багато ІПСШ можуть протікати в прихованій формі, без виражених симптомів. Наприклад, хламідіоз може досить довго не проявляти себе, а папіломавірус, ВІЛ або цитомегаловірус і зовсім можуть перебувати в організмі у вигляді носіння. Тому та сама людина може навіть не здогадуватися про те, що вона хвора і становить небезпеку для партнера. Класичні ознаки ІПСШ: виділення (з піхви у жінок і сечівника у чоловіків), свербіж, печіння, почервоніння, набряк і висипання в області зовнішніх статевих органів.

Міф 2: ІПСШ передаються тільки під час вагінального контакту, оральний і анальний безпечні

Це міф, оскільки збудники інфекційних захворювань присутні у всіх біологічних рідинах. Найбільша їх кількість в крові, спермі і вагінальній секреції, менше – в слині, поті і сечі. Важливо розуміти, що ІПСШ можуть вражати не тільки самі статеві органи, наприклад, бактерії трихомоніазу, потрапивши в ротову порожнину, можуть спровокувати розвиток гострого фарингіту.

Більш того, саме оральний і анальний контакти більш небезпечні в плані інфікування Останній часто стає причиною мікротріщин на слизовій оболонки прямої кишки, через які і проникають збудники. При оральному контакті процес зараження прискорять травми і захворювання ясен.

Міф 3: секс без проникнення безпечний, як і поцілунки

Такий секс не можна назвати безпечним, та він менш небезпечний, але ризики все ж є. Приміром, якщо на шкірі або слизових людини є сифілітична виразка, зараження відбудеться і без проникнення. В цілому будь-яке зіткнення біологічної рідини з тим чи іншим пошкодженням на шкірі або слизовій, може привести до зараження.

Поцілунки ж небезпечні з точки зору передачі: сифілісу, гепатиту, папіломавірусу, генітального герпесу, цитомегаловірусної інфекції, гонореї.

Міф 4: обрізання може захистити чоловіка від ІПСШ

Обрізання – древній обряд, який досі існує в культурі багатьох народів. Він має на увазі повне висічення крайньої плоті, в результаті чого головка статевого члена повністю оголюється. Міф про те, що це захищає від ІПСШ має під собою логічні підстави, але все ж залишається міфом. Так, у відсутності «мішечка», який утворює крайня плоть, в область головки пеніса проникає менше бактерій, доведено, що обрізання зменшує ризик деяких ІПСШ, але уберегти від них повністю ця процедура не в силах.

Міф 5: чистка зубів після орального сексу вбереже від зараження

Чистка зубів перед сексом, навпаки, шкідлива! Подряпини на слизовій порожнині рота, які можуть з’явитися від щітки, тільки збільшать ризик зараження. А ось гігієна порожнини рота після сексу може бути корисна, але просто заради гігієни, вона не вбереже вас від зараження вірусами або бактеріями, які вже проникли в порожнину рота. Трохи знизити ризик можуть антибактеріальні ополіскувачі для порожнини рота.

Міф 6: сечовипускання і спринцювання після сексу захистить від зараження

Спринцювання досить популярний в народі метод, з яким гінекологи не втомлюються вести боротьбу. Спринцювання вимивають з піхви звичну мікрофлору і це ще більше підвищує ризик «заселення» на її місце патогенних мікроорганізмів. Про захисну роль сечовипускання (для чоловіків) і зовсім нерозумно говорити. Достовірної наукової інформації на цю тему просто немає.

Міф 7: частинки вірусу ВІЛ можуть проникнути через презерватив

Цей міф заснований на тому, що латекс сам по собі має пористу структуру, складається з полімерних кульок, між якими насправді є невеликі «щілини». Але непроникність матеріалу для бактерій і вірусів досягається багатошаровістю структури. «Пори» в одному шарі перекриваються кульками в іншому, це і робить латекс надійним і непроникним матеріалом.

Презерватив стає ненадійним якщо закінчився його термін придатності або його неправильно зберігали (з часом латекс може розпадатися під впливом високих або низьких температур).

Міф 8: презерватив захищає абсолютно від всіх ІПСШ

Цей факт помилковий, оскільки презерватив закриває тільки частину чоловічих статевих органів. Він ефективний щодо інфекцій, які знаходяться в області сечівника і самого статевого члена, але захистити абсолютно від усіх бактерій презерватив не в силах. Навіть використовуючи презерватив, ви можете заразитися коростою, лобковими вошами, генітальним герпесом, папіломавірусом і сифілісом.

Міф 9: сперміциди можуть захистити від ІПСШ

Сперміциди – це препарати, які вводяться в піхву саме перед інтимною близькістю, їх головна мета вбити сперматозоїди і запобігти зачаття. За деякою інформацією, вони насправді ефективні щодо деяких бактерій, але не варто повністю на них покладатися. Деякі сперміциди занадто дратують і сушать шкіру піхви, що, навпаки, полегшує бактеріям завдання.

Міф 10: якщо не відбулося сім’явиверження, зараження не буде

Це неправда. Секрет з уретри і незначна кількість сперми потрапляє в піхву жінки під час самого статевого акту задовго до настання еякуляції. Крім того, джерелом зараження цілком можуть виступити і інші біологічні рідини партнера.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар