Міфи і правда про фітнес

Міфи і правда про фітнес
Як і будь-яка інша область, котра стосується здоров’я, спорт і фітнес оточений чималим кількість міфів і домислів. Деякі з них ми обговоримо прямо зараз.

Вправи на прес допоможуть схуднути в області талії

Запам’ятайте раз і назавжди, що не можна худнути локально, лише в тій області, яку ви самі для себе обрали (виняток – процедура ліпосакції). Якщо ви будете стежити за харчуванням і щодня качати прес, то це призведе до високих витрат енергії, а значить ви позбудетеся від певної кількості жирової маси по всьому тілу.

Так, з живота насправді може піти трохи більше, але це пояснюється тим, що там традиційно знаходяться найбільші запаси жиру. Але з таким же успіхом ви будете худнути і бігаючи на доріжці або віджимаючись. Вся справа в загальному дефіциті калорій, а не в конкретній вправі.

Не можна поєднувати аеробні і силові навантаження в один день

Аеробне тренування перед силовим. Під час активного силового тренування м’язам необхідні вуглеводи. А тривалі кардиотренировки якраз спалюють запаси глікогену в організмі (це і є вуглеводи, необхідні м’язам). Виходить, що після інтенсивної аеробного тренування під час силового м’язам може просто не вистачити енергії. Це призведе до того, що тіло почне розщеплювати білок (не жир), щоб витягти додаткову енергію.

Силове тренування перед аеробним. Занадто інтенсивне силове тренування може привести до того, що на кардіо у вас просто не залишиться сил. В цьому випадку потрібно зробити достатню перерву між тренуваннями (1-2 години), або займатися на першій не так інтенсивно, щоб залишилися сили до другого підходу. І якщо ви все ж вирішили поєднувати два типи навантаження, то друга послідовність більш рекомендована тренерами.

Заняття перетворять ваш жир в м’язи

На самому початку ваших тренувань, ви напевно помітите, що м’язи ростуть, а підшкірний жир трохи зменшується, але це зовсім не означає, що жир перетворюється в м’язи. Це два зовсім різних типи тканин, які ніяк не можуть перероджуватися з однієї в іншу. По суті, жирові клітини нікуди не зникають, але вони зменшують свій розмір і немов висихають.

Молочна кислота – це погано

Печіння в м’язах, яке виникає під час інтенсивного тренування і зберігається після неї, багато списують якраз на виділення і накопичення молочної кислоти. У процесі тренування м’язи підживлюються різними джерелами енергії і система, що виробляє молочну кислоту, лише одна з них. Молочна кислота утворюється, коли висока інтенсивність вправ призводить до недостатності кисню. Накопичення молочної кислоти по суті обмежує ефективність тренувань, але в той же час не можна однозначно вважати її поганою. Існує думка, що молочна кислота виступає джерелом енергії для м’язових клітин, тобто цей процес може мати і свої позитивні сторони.

Великі м’язи – показник здоров’я

Це судження в корені помилково. Зрозуміло, композиція тіла є показником здоров’я, але ось яскраво виражені м’язи не завжди відображають цей стан. Переважна більшість спортсменів зі значними м’язами в основному приділяють увагу анаеробним навантаженням, які часто призводять до різких стрибків артеріального тиску. Пристосовуючись до таких стрибків, судини стають жорсткішими, а це може бути досить небезпечно для здоров’я.

У старості бігунів чекають проблеми з суглобами

У вчених немає даних про зв’язок бігу і артриту. Зате є інформація, що бігуни набагато рідше стикаються з хворобами коліна в порівнянні з людьми, далекими від спорту. Також літні бігуни набагато рідше скаржилися на болі і будь-які ознаки артриту. До речі, у них була відзначена більш висока щільність кісток і рухливість колінного хряща.

Розтяжка захищає від травм

Насправді можливість розтяжки знижувати ймовірність травм залежить від обраного вами виду спорту. Наприклад, для плавання або велоспорту розтяжка не так важлива, а от у випадку з тенісом, баскетболом, футболом, волейболом важливість розтяжки складно переоцінити.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар