Лікувальне голодування

Лікувальне голодування

Багато хто з бажаючих схуднути замислюються про вирішення проблеми за допомогою голодування. Дійсно, практикуючи даний метод, можна позбутися від декількох зайвих кілограмів.

Варто зазначити, що голодування, незважаючи на всю свою привабливість, зовсім не є панацеєю для лікування ожиріння. Необхідно з’ясувати причини набору ваги, скорегувати своє харчування, навчитися боротися з тягою до їжі, налаштуватися на оздоровлення організму і зміну способу життя.

Важливо знати, що після голодування організм активно засвоює поживні речовини, при неправильному харчуванні відбувається збільшення ваги, яка може знищити всі ваші зусилля. Якщо ви боретеся за фігуру, вся ваша увага має бути звернена на правильний вихід з голодування, відновне харчування, адже саме воно є важливим етапом після голодування з метою схуднення.

Голодування (або, по-іншому, розвантажувально-дієтична терапія – РДТ) визнано офіційною медициною як метод ефективного лікування різних захворювань.

При невеликій кількості протипоказань воно покращує загальний стан, сприяє нормалізації обмінних процесів і функції серцево-судинної системи, нормалізує діяльність імунної системи є потужним профілактичним засобом. Голодування буває сухе і на воді. Сухе вважається більш жорстким. Також, голодувати можна тривало або короткостроково.

Нітрохи не менш важливі, ніж саме голодування, правильні вхід і вихід з нього. Їх тривалість повинна відповідати самому періоду голодування. Приклад: день (добу) – вхід, день – голод, день – вихід, і т. п.

В період входу і виходу потрібно повністю виключити з харчування тваринні жири, тваринний білок. Якщо ви налаштувалися голодувати більше доби, за 1-2 дні до голоду слід виключити горіхи і зернові з раціону, їсти овочі, фрукти, в день перед голодом пити трав’яні чаї, свіжі соки. Вихід – у зворотному порядку. Якщо не дотримуватися цих правил, голод принесе вам більше шкоди, ніж користі.

Не можна відразу замахуватися на тривалий термін. Всього має бути в міру і поступово. Виробіть для себе індивідуальну схему оптимального збільшення терміну і дотримуйтеся її. Регулярність ваших голодувань обов’язково зіграє свою роль. В схудненні це набагато важливіше, ніж тривалість.

Тим, хто вирішив випробувати цей метод на собі, слід знати, що протягом розвантажувального періоду на підставі клініко-лабораторних спостережень виділяють 3 головні стадії.

1 стадія – стадія харчового збудження. Триває перші 2-3 доби. В цей період спостерігається виражене відчуття голоду, слабкість, порушення сну, головні болі, хвороблива реакція на їжу. Дуже важливо зуміти відволіктися від думок про їжу, подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з однодумцями в цей період. Люди з високим ступенем ожиріння втрачають на цій стадії 1-2 кг за добу.

2 стадія – стадія наростаючого кетоацидозу. Триває до 7-9 дня голодування. У цей період почуття голоду притупляється. Язик обкладає нальотом білувато-сірого кольору, з’являється запах з рота, від тіла, в роті – «металевий» присмак. Якщо були якісь хронічні захворювання, можуть виникнути загострення. Рекомендується більше перебувати на свіжому повітрі, пити лужні мінеральні води, обмежити фізичну активність. Добова втрата ваги – 0,3 – 0,7 кг, на цій стадії відбувається активне розщеплення жирів.

3 стадія називається стадією компенсованого кетоацидозу, триває до 14-20 діб. Організм повністю адаптується до умов голодування, всі прояви хвороб в більшості випадків сходять на ні, зникає неприємних запах, очищається язик, сухість у роті змінюється вологістю. Добова втрата ваги на даній стадії зменшується і становить вже 0,2 – 0,5 кг.

Ми описали 3 стадії лікувального голодування.

Як правило, мало хто вирішується на тривале застосування даного способу боротьби із зайвою вагою. У всіх різна сила волі. Тому варто починати з голодування 1 раз в тиждень і, якщо цей спосіб вам підійде, залишити 12, 24 чи 36-годинна голодування.

Яке б голодування ви не вибрали, настійно рекомендуємо перед його застосуванням ознайомитися з усіма його тонкощами і подробицями.

Щоб з’ясувати, чи дійсно нешкідливий цей спосіб схуднення для вас, настійно рекомендуємо перед його застосуванням проконсультуватися з вашим лікарем. У будь-якому випадку ви повинні бути абсолютно здорові на момент початку голодування. Список протипоказань змінюється в залежності від авторів методів голодування. У будь-якому випадку, за ваше здоров’я відповідальність несете тільки ви самі.

Лікувальне голодування протипоказане особам: мають дефіцит маси тіла більше 15% від норми, туберкульоз, цукровий діабет I типу, злоякісні пухлини, цироз печінки, ниркову недостатність і т. д. Не рекомендується також проводити голодування при гіпотонії, порушення серцевого ритму, сечокам’яної хвороби, жовчнокам’яної хвороби, гарячкових станах, цукровому діабеті II типу, вагітності та в період лактації.

Перш ніж приступити до лікування голодом, потрібно добре вивчити існуючі методи, зіставити їх зі своїми можливостями, визначити мету, знати про можливі ускладнення. Пам’ятайте, в кожному випадку необхідний індивідуальний підхід.

Види лікувального голодування

Стандартне повне голодування: даний тип виключає споживання будь-якої їжі, не обмежуючи кількість води. В залежності від досвіду і цілей голодуючого тривалість може бути від 1 дня до 40 діб.
Сухе голодування: воно має на увазі відмову від їжі і води. Тривалість не перевищує 3-4 доби. Рекомендується досвідченим голодуючим, строго під наглядом лікаря.
Комбіноване голодування: перші кілька днів сухе голодування, далі – звичайне зі споживанням води. Даний метод дозволяє скоротити загальні терміни голодування.
Фракційне голодування (Г. А. Войтович): кілька наступних один за одним циклів повного або комбінованого голодування, зазвичай 3. Кожне триває 17-20 днів, між якими проводиться відновне харчування таким же терміном.
Уринове голодування (Г. П. Малахов, В. А. Єрофєєв): таке голодування на думку авторів набагато ефективніше. Розрізняють уриновое і змішане голодування.
Голодування за Ю. С. Миколаєву: головні його особливості полягають у тому, що збільшується термін голодування до 20-21 дня, застосовуються клізми, відвар шипшини, є обов’язковими масаж, водні і фізіопроцедури. Дана методика розроблена для стаціонарних умов.
Голодування по П. Бреггу: виключає використання клізм. Дозволяється без обмежень вживання води. Автор радить проводити 1-денні голодування 1 раз в тиждень, тижневі – 1 раз в квартал, тритижневі – 1 раз в рік..
Голодування по Г. Шелтону: питво не обмежене, але небажано надмірне вживання води, слід не захоплюватися водними процедурами, обмежити фізичну активність. Автор проти клізм і проносного. Голодування слід проводити до настання почуття голоду, термін необхідно узгодити з можливостями свого організму.

Отже, ми розповіли про основні принципи голодування в лікувальних цілях, виділили 3 стадії тривалого голодування. Ви дізналися, які ще існують види даного способу схуднення. Чию саме методику вибрати, вирішувати тільки вам.

Під час голодування допомагайте собі. Очищайте кишечник. Це необхідно робити, щоб уникнути інтоксикації, а також гострої кризи. Дивно, але всього 3% відходів виводяться організмом через кишечник (7% з сечею, 20% – з потім, що залишилися 70% відходів ми видихаємо).

Існують різні думки з приводу того, яким способом потрібно собі допомагати. Хтось радить робити собі щоденні очисні клізми, хтось- приймати проносне; деякі воліють додавати в склянку з водою пів-ложки меду або ложку лимонного соку, такий напій допомагає ниркам впоратися зі зростаючою роботою з видалення відходів. І будьте обов’язково в гарному настрої!

Якщо ж вам здається, що в організмі дуже багато токсинів, якщо у вас є серйозні захворювання, добовий голод ви переносите з працею і сумніваєтеся у своїх силах, тоді вам буде мало такої допомоги. Голодувати в спеціалізованому закладі строго під наглядом лікаря.

Оцініть статтю
Додати коментар